import certyfikatów i podpisywanie poczty

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
jogging napisał(a):

Witam!
Mam problem z importem certyfikatów i szczerze mówiąc nie wiem jak go rozwiązać.
1) Po wyeksportowaniu z MSIE certyfikatu (wyłączona opcja silnego szyfrowania)(PKCS#12) nie mogę go zaimportowac do Opery. Dostaję komunikat: "certyfikat jest nieważnylub posiada niewłaściwy format" - jednak przed samym importem po wybraniu pliku certyfikatu (z rozszerzeniem p12) w poglądzie mogę sobie zobaczyć mój certyfikat, czyli coś jednak jest w stanie Opera zobaczyć... Wydaje mi się, że wszystko robię własciwie. Pytanie czy to jest jakiś bug w Operze czy też jednak wina jest po mojej stronie. Czy mogę prosić jakiegoś Guru od tych spraw o pomoc.
2) Jak podpisywać emaile w Operze (założywszy oczywiście, że jakoś uda się zaimportowac certyfikat z kluczem prywatnym)? Jak szyfrowac emaile do innych osób mając ich klucz publiczny. W dostępnym helpie praktycznie mogę się doczytać tylko ogólnych informacji o certyfikatach, zabezpieczeniach, itp. Czyżby to znaczyło, że te dwie funkcje nie są dostepne w M2?

Serdeczna prośba o pomoc. Bez tego nie wiem czy zostanę wierny Operze czy też trzeba będzie znaleźć sobie innego klienta pocztowego ( a nie chciałbym...). Z góry dziękuję

pzdr Andrzej

lockoom napisał(a):

Z tego co wiem podpisywanie maili nie jest możliwe.
Natomiast szyfrowanie przez schowek chyba działa bez problemu. Przynajmniej wydaje mi się, że kiedyś w Operze to robiłem.