Menedżer haseł

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
bkko napisał(a):

Witam. Mam problem- podczas pierwszego logowania na pewnej stronie www wybrałam opcję nie zapamiętywania hasła. W tej chwili korzystam z tej strony bardzo często i chciałabym zmienić to ustawienie. Nie znalazłam nigdzie informacji jak to zrobić, w ustawieniach Opery też nie widzę takiej opcji. Będę wdzięczna za pomoc.

username007 napisał(a):

Ctrl+F12 -> Formularze -> Manager haseł, odnajdujesz stronę, która Cię interesuje i klikasz usuń.

EDIT:
To powyższe dotyczy sytuacji, gdy masz włączony menedżer haseł ale kliknęłaś "nigdy dla tej witryny". W przypadku, gdy menedżer haseł jest wyłączony, możesz sobie go włączyć zaznaczając odpowiednią opcję w Ctrl+F12 -> Formularze

bkko napisał(a):

Usunęłam, potwierdziłam ale przy logowaniu się do strony nie wyskakuje pasek z zapytaniem odnośnie moich preferencji. Sprawdzałam, strony już w menedżerze nie ma

lemari napisał(a):

W preferencjach dla witryny usuń ciasteczka. Na stronie -> prawoklik -> preferencje dla witryny -> ciasteczka

bkko napisał(a):

Heh, już tego próbowałam, nie pomogło

zielak007 napisał(a):

A restart przeglądarki?

securite napisał(a):

Gdzie w wersji Opery 10.61 Kompilacja 3484 są zapisywane hasła ? Już kilka razy ratowałem się wyciągając hasło z pliku wand ,ale widzę że nie zapisują już w nim najwyraźniej. No i czym ew. można je wyciągnąć.

bananjp napisał(a):

Zaloguj się na stronie https://lastpass.com/ i po lewej stronie będziesz miał skryptozakładki (pl) lub bookmarklets (en). Dodaj odnośniki do zakładek i ciesz się LastPassem. Sposób może i nie jest najwygodniejszy, ale mnie wystarcza.

securite napisał(a):

Czyli to tylko do zapamiętywania nowych haseł ? Starych nie wyciągnę ?

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by securite:

Gdzie w wersji Opery 10.61 Kompilacja 3484 są zapisywane hasła ? Już kilka razy ratowałem się wyciągając hasło z pliku wand ,ale widzę że nie zapisują już w nim najwyraźniej.

Powinno być w tym pliku: opera:config#UserPrefs|WandStorageFile.

Originally posted by securite:

No i czym ew. można je wyciągnąć.

Programik Opera PassView ( http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=5928562 ) sobie z tym radził, gdy ostatnio sprawdzałem.

bananjp napisał(a):

Niestety nie, program na przyszłość.