Drag and drop kart

w dziale Opera
Coolmax89 napisał(a):

Drodzy użytkownicy Opery,
zmuszony problemami z korzystaniem z gmaila oraz brakiem dodatkowych ficzersów na Youtube, dopiero kilka dni temu dokonałem aktualizacji Opery (z 10.01 na 10.61). Funkcjonalności której mi brakuje to upuszczanie kart do zakładek. Mam sporo kategorii w zakładkach i męczące jest dla mnie przegrzebywanie się w rozwijanej liście standardowego okienka "dodaj do zakładek", więc zawsze robiłem tak, że otwierałem zakładki jako osobną kartę, otworzyłem odpowiedni folder, a następnie klikałem kartę, którą chciałem dodać i przeciągałem ją do zakładek. Problemem jest to, że karta staje się aktywna już przy key press, a nie przy key release (nie wiem jak to się fachowo nazywa). Wydaje mi się również, że przy zarządzaniu zakładkami w starszych wersjach, gdy zaznaczyłem zakładkę (albo folder) i nacisnąłem F2 to można było zmienić jej nazwę (lecz nie jestem na sto procent pewien), a teraz taka sztuczka nie udaje się, pomimo usunięcia skrótu "idź do strony".

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by Coolmax89:

Funkcjonalności której mi brakuje to upuszczanie kart do zakładek.

Możesz używać Shift+prawy przycisk myszy do przeciągania kart (jak nie używasz gestów myszy, to działa pewnie też bez Shifta).

Originally posted by Coolmax89:

gdy zaznaczyłem zakładkę (albo folder) i nacisnąłem F2 to można było zmienić jej nazwę (lecz nie jestem na sto procent pewien), a teraz taka sztuczka nie udaje się, pomimo usunięcia skrótu "idź do strony"

Musisz ustawić własny skrót do tego. Jeżeli usunąłeś skrót od F2, to dodaj nowy:
- kontekst: Application,
- skrót F2,
- akcja: Rename.