zakładki widmo

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
yoankayo napisał(a):

spoko - poczytałam trochę na forum o znikających zakładkach, że zakładki są nijako w pliku opera6.adr itd.
mimo to nie wiem jak odzyskać te zakładki przeklęte, które nagle szlag jasny trafił - nic nie instalowałam, nie aktualizowałam i nie zmieniałam. otworzyłam operę i nie było ich na pasku osobistym, nie było w ogóle, w spisie zakładek, nigdzie. wyparowały. nie mogę w to uwierzyć!

C:\Users\Ania\AppData\Roaming\Opera\Opera\bookmarks.adr - 5 podstawowych zakładkek, z amazonem na czele..

zlokalizowałam opera6 - mam jako plik txt - nie wiem jak mam to eksportować, nie widzę tam moich stron (ale cienkim bolkiem jestem jesli idzie o komputery). to jest ukryty plik, który 'zobaczyłam' jak zaczęłam szukać w zaawansowany sposób (taki idiotyczny problem - nie wiem nawet jak ustawić, żeby widzieć wszystkie pliki jak normalnie 'dostaję się' do folderu, w którym jest...)

PORSZĘ WAS BARDZO O POMOC - W TYCH ZAKŁADKACH BYŁY WAŻNE RZECZY, KTÓRYCH ODSZUKANIE W NECIE JEST NIEMOŻLIWE TERAZ. jestem prostym użytkownikiem kompa/neta i proszę o prosty przekaz.

opera 10.61
win vistaRyszard napisał(a):

Originally posted by yoankayo:

zlokalizowałam opera6 - mam jako plik txt - nie wiem jak mam to eksportować, nie widzę tam moich stron


Jeżeli jest to plik ze zmienionym rozszerzeniem to w pierwszej linijce powinien mieć
Opera Hotlist version 2.0

andol napisał(a):

Nie ma na dysku innych kopii pliku bookmarks.adr (np. w Koszu - usunięty z pulpitu)? A może masz gdzieś plik opera6.adr?

yoankayo napisał(a):

'opera6' zlokalizowana [szukane wszędzie, zaawansowane, włączające non-index,hidden&system files] ma rozszerzenie .ini [otwiera się domyślnie w notatniku] a pierwsza linijka brzmi: Opera Preferences version 2.1
i tam w prefsach dalej jest mowa o Hot List File Ver2 - C:\Users\Ania\AppData\Roaming\Opera\Opera\profile\opera6.adr więc skopiowałam to C:\Users... i wrzuciłam do okna wina i mówi mi że nie ma czegoś takiego albo błędnie wpisane (wpisane poprawnie) - czyżby 'ukrytego' mi nie odnalazło czy też wyparowało to 'opera6.adr' zupełnie? czy to możliwe żeby tego nie było?

co do bookmarks.adr - innych nie ma niestety.

ogólnie to bardzo dziękuję za odzew i pomoc smile

Ryszard napisał(a):

Ogólnie jest coś dziwnie.
Otwórz Pomoc - O Operze i sprawdź:
1. Gdzie masz katalog "Profil użytkownika"
2. Gdzie masz "Zakładki"
I jak te lokalizacje mają się do tego pliku

Originally posted by yoankayo:

'opera6' zlokalizowana

i do

Originally posted by yoankayo:

C:\Users\Ania\AppData\Roaming\Opera\Opera\profile\opera6.adr

.
A najlepiej skopiuj wszystkie "Ścieżki dostępu" i wklej tutaj.

Dyski można przeglądać Operą. Zaleta - widać wszystkie. Np. jak po Pomoc - O Operze zaznaczysz ścieżkę opisaną jako "Zakładki" i zrobisz prawoklik → Przejdź pod ten adres to Opera otworzy plik zakładek jako plik tekstowy. Jak zaznaczysz do katalogu, bez nazwy pliku to otworzysz katalog.

yoankayo napisał(a):

Próbujesz odwiedzić adres , który jest w tej chwili niedostępny. Upewnij się, czy adres został wpisany poprawnie, a następnie spróbuj ponownie wczytać stronę.
tak zakończyły się przeszukiwania dysku na operze jeśli idzie o opera6.adr. a szukałam też na zasadzie 'zaglądam do każdego pliku/folderu/czegokolwiek-w-opera/opera. prawdę mówiąc nie wiedziałam, że można w operze przeglądać tak zawartość dysku, faktycznie odnalazłam w ten sposób opera6.ini i bookmarks.adr [zawiera wspomniane wcześniej 5 standarowych linków z ebayem, amazonem itp. + jedna moja zakładka, nazwana przeze mnie 'poczta', była pierwsza na liście, jedyna jaka się uchowała 'w pamięci']
najbliżej swoich zakładek jestem w tym co zawiera w znikomy sposób 'notes.adr' – połowa z zapisanych tam 6 adresów stron www dodałam jako zakładki [ale jak się domyślam znalazły się tam z jakiś innych powodów..]
korzystam z opery jakieś 2 lata i nigdy coś podobnego mi się nie przydarzyło, żadnych problemów z zakładkami nie było, jedyne co mnie wkurzało to to jak wyrzucało mnie kiedy otwierałam nowego maila na gmailu.
nie dam rady sama – pójdę z tym do osoby obeznanej z tematem.
mimo wszystko dzięki raz jeszcze za pomoc!