Sugestie Google'a dostępne w Operze

w dziale Opera
Zbyszek223 napisał(a):

Po wielu próbach znalezienia w internecie rozwiązania problemu braku sugestii wyszukiwania Google'a, które spełzły na niczym, postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. Mianowicie, posługując się skryptami wyszukiwania Firefoxa (z katalogu C:\Program Files\Mozilla Firefox\searchplugins) i podstawowym plikiem search.ini (z katalogu C:\Program Files\Opera\defaults) połączyłem to w spójną całość, czego efektem są sugestie wyszukiwania Google'a w Operze.
Efekt wygląda tak:


Jak osiągnąć ten sam efekt?
Udajemy się do katalogu z danymi użytkownika Opery (w przypadku Windows Visty/7 - C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Roaming\Opera\Opera; w przypadku Windows XP - C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Dane aplikacji\Opera\Opera) i otwieramy plik search.ini. Następnie szukamy wpisu dt. wyszukiwarki Google'a w pliku (jeśli nie mamy go, tworzymy nowy, wchodząc w Operze na stronę google.pl, następnie klikając w pasku wyszukiwania prawy przycisk myszy i wybierając podmenu 'Utwórz wyszukiwarkę'). Jeśli już go znajdziemy, wklejamy tam 2 linijki:

Suggest Protocol=JSON
Suggest URL=http://suggestqueries.google.com/complete/search?output=firefox&client=firefox&hl={moz:locale}&q={searchTerms}


Powinno wyglądać to mniej więcej tak:

Jeśli uda się wam wszystko dobrze zrobić, sugestie powinny zadziałać bez problemu smile

stivo85 napisał(a):

U mnie nie poszło..

woj-tek napisał(a):

http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=635482
http://my.opera.com/SearchEdit/blog/2010/07/04/search-suggestion-ii

Zbyszek223 napisał(a):

Widać nie szukałem tam, gdzie trzeba...
Jednakże wpadłem sam na takie rozwiązanie za pomocą podobnych środków, a wersja polska w moim przekonaniu będzie jak najbardziej przydatna.

EDIT: Mnie ta funkcja z bloga SearchEdit zadziałać nie chce... dlatego na razie trzymam przy mojej.