problem z "Sprawdzaj skrzynkę co..."

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
userr napisał(a):

Witam,
mam problem z ustawieniem parametru "Sprawdzaj skrzynkę co..." w M2. Chcę ustawić sprawdzanie dwóch kont pocztowych co 1 min, a M2 zmienia mi automatycznie to ustawienie na sprawdzanie co 3 i co 5 min.
Czy ktoś wie jak to poprawnie ustawić ?

Z góry wielkie dzięki

PragmaInline napisał(a):

@userr,
był gdzieś o tym wątek na anglojęzycznym forum. Z tego co pamiętam, problem polegał na tym, że to serwer pocztowy wymuszał na Operze większy interwał pomiedzy kolejnym sprawdzei sprawdzeniami skrzynki. Chyba nic w tej kwestii nie da się zrobić, ponieważ ustawienia twojego serwera nie pozwalają Operze sprawdzać skrzynki częściej niż 3 i 5 minut.
pi

userr napisał(a):

@PI
to raczej nie jest problem serwera pocztowego mad - w Outlook'u działa sprawdzanie tych dwóch kont co 1 min.
userr

Nasty napisał(a):

No właśnie, ja też to zauważyłem. U mnie przestawia na 3 minuty na jednym koncie, a na innym pamięta 1 minutę. Raczej musi to mieć coś wspólnego z serwerem, ale może da się jakoś wymusić, albo może to bug, skoro OE potrafi sprawdzać co minuta. Jak ktoś zna rozwiązanie, to dołączam się do prośby o radę.

userr napisał(a):

jak odpowiedziano mi na angielskojęzycznym forum
http://my.opera.com/forums/showthread.php?threadid=72355
wygląda to na fuszerkę M2. Serwer pocztowy wysyła do M2 info aby zmienić ustawienia np. na 5min i M2 to robi sad

Jakub81 napisał(a):

To chyba nie fuszerka, tylko prawidłowe działanie programu.

userr napisał(a):

dla mnie działanie programu, który zmienia ustawione przeze mnie parametry jest zdecydowanie nieprawidłowe i niepożądane i zmusza mnie do ręcznego sprawdzania maili lub do dodatkowego korzystania z OE, od czego chciałem uciec sad

daroc napisał(a):

To mi przypomina pytania na grupach dyskusyjnych typu:
Jak zmienić właściwości drukowania w przeglądarce za pomocą JS?
Jak ukryć pasek adresu / pasek menu / pasek tytułu etc.

Na te pytania odpowiedź jest jedna: "przeglądarka należy do użytkownika i webmasterowi nic do jej ustawień". Szkoda, że Opera Software ma inne zdanie... zip

lockoom napisał(a):

A mi się wydaje, że jakby więcej klientów pocztowych stosowało się do reguł wysyłanych przez serwery to mniej mielibyśmy problemów z brakiem dostępu do konta pocztowego z powodu obciążenia serwera. 1 czy 3 min. To chyba i tak wystarczająco często.

daroc napisał(a):

Hm... jak ktoś będzie chciał, to sobie zainstaluje nieoficjalnego patcha do programu. Więc na nic blokady w programie. Pozostaje jedynie bardziej agresywne blokowanie na serwerze - np. pojedyncze konto może być sprawdzone poprzez POP3 jedynie raz na 5. Jak będzie ktoś chciał częściej, to dostanie stosowny komunikat - i tyle. Stosowanie się programu do zasad - obecnie - może spowodować jedynie spadek jego popularności. (IMHO)