M2 - znikające hasła

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
Comandos napisał(a):

Witam wszystkich!

Proszę Was, abyście odpowiedzieli mi na pytanie: dlaczego co jakiś nieokreślony dla mnie czas (niesystematycznie)klient poczty w Operze zmienia, a ostatnio kasuje hasła do jednego z moich kont? Po prostu w polu hasło [Menedzer kont->właściwości danego konta->serwery->serwer poczty przychodzącej]nie jest wpisane hasło! A powinno być.

Czy ktoś spotkał się już z takim problemem wcześniej?

Opera 7.54PL
uwierzytelnianie automatyczne(tekstowe)

Pozdrawiam

Comandos

eXtremo napisał(a):

Mam to samo. Co pewien rozny czas resetuje mi haslo do skrzynki pocztowej (gdy mialem wiecej emaili, to resetowalo we wszystkich skrzynkach). Poprostu w pewnym momencie wyskakiwalo okienko ze nieprawidlowe haslo i trzeba bylo od nowa wpisywac.

Mayor napisał(a):

u mnie też swojego czasu takie coś wyskakiwało z kontem na interii dlatego z niego zrezygnowałem na rzecz innych
teraz nękaja mnie tylko wyskakujące okna o będach M2, praktycznie cały czas, a zawsze po kazdorazowym właczeniu kompa, zawsze
kiedyś wkurzały dodatkowo okienka o błędzie na stronie, teraz już "na szczęście" tylko te, ale może i to w końcu zlikwidują albo przynajniej dadzą opcję do nie powiadamianiaa o błedach w preferencjach poczty

Comandos napisał(a):

Trochę to nienormalne, że opcje samoczynnie sie zmieniaja prawda? mam nadzieję, że to poprawią. Pytanie do użytkowinków Opery 7.60 Preview: czy Wy także macie takie problemy? Czy zostało to wogóle zgłoszone do twórców tejże przeglądarki??

Comandos

Ryszard napisał(a):

dlaczego co jakiś nieokreślony dla mnie czas (niesystematycznie)klient poczty w Operze zmienia, a ostatnio kasuje hasła do jednego z moich kont?


Jesteś pewien, że to M2 sam kasuje hasła? A może mu trochę pomagasz?
Co jakiś czas przytrafia się jakiś błąd w komunikacji między moją Operą a serwerem poczty. Czasem ten błąd jest sygnalizowany sensownym komunikatem, a czasem jakąś zupełną bzdurą. Ostatnio przypadłość dotknęła konto na interia.pl, objawia się pytaniem o hasło. Wciskam [Anuluj] i przestaję się zajmować komunikatem. Nigdy w takie okienko nie wpisuję ponownie hasła.

Comandos napisał(a):

Ryszardzie ja też nie..wciskam Anuluj..wchodzę we własciwości kont a tam opatrze i nie ma hasła!! <wow>
Konta mam na wp.pl i op.pl
jest to zdecydowanie wina M2...tak mysle

Comandos

Derbeth napisał(a):

Mam kilka kont na M2 i są z nimi ciągłe jaja. Najgorzej jest chyba z WP, nawet kilka razy dziennie podczas odbierania poczty pokazuje się okienko "odpowiedź serwera: authorization failed" czy coś takiego i prosi o nowe hasło (nie pomaga). Od czasu do czasu dzieje się tak z Interią a sporadycznie z Gazetą. Mam też 2 konta, które nie są u darmowych dostawców, i z tymi raczej nie ma problemów. Ale jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby wina leżała po stronie serwera, bo przecież nie mogą mieć co chwila awarii.
Myślałem, że źle ustawiam autoryzację w opcjach kont. Ale po dłuższym żonglowaniu opcjami doszedłem do wniosku, że nie daje to żadnego efektu i na powrót włączyłem automatyczną autoryzację.
Niestety, wyskakujące co pewien czas okienka z błędami M2 są rzeczą bardzo denerwującą.

Comandos napisał(a):

Widzę, że nie tylko mnie to spotyka. Co robić? działać trzeba:). Czy jest coś na wzór Bugzilli? Czy można jakoś wysłać opis zauważonych błędów do twórców Opery?

Szkoda by było rezygnować z M2, bo na prawdę tego nie chcę sad

Mayor napisał(a):

Originally posted by Comandos
Widzę, że nie tylko mnie to spotyka. Co robić? działać trzeba:). Czy jest coś na wzór Bugzilli? Czy można jakoś wysłać opis zauważonych błędów do twórców Opery?

Szkoda by było rezygnować z M2, bo na prawdę tego nie chcę sad

bugi preview na beta testing
propozycje zmian, życzenia itp. na wishliście

bugi na bug tracker
jak? -> instrukcja, a tu FAQ, w sumie bardziej instrukcja niż poprzednie

od siebie tylko dodam że wielokrotnie zgłaszane m.in. przeze mnie
a jako ciekawostkę że przez niektórych jest to uznawane za ficzer, a nie za bug faint
niemniej pisać można, im więcej razy usłyszą o tym, tym wieksza szansa że kiedyś się tym zajmą wait

Comandos napisał(a):

dzięki Mayor. Wyśle na pewno!

s44 napisał(a):

Choć używam Opery od lat, to jakoś nigdy nie mogłem się przekonać do M2:( i używając różnych programów pocztowych, ostatnio na dłużej zatrzymałem się na Thunderbirdzie, w którym miewam identyczne objawy "ginięcia" haseł. Głównie kont z wp, chyba również interii, nie zdarzyło mi się uzupełniać hasła do żadnego z kont płatnych. Tak, że IMHO to nie jest przypadłość jedynie M2.
Podobnie jak Ryszard zawsze wciskam [Anuluj] i zazwyczaj to pomaga, tzn. przy następnym logowaniu o hasło nie prosi. Piszę zazwyczaj, bo jak powtórzy się to kilkakrotnie pod rząd, to bez ponownego wpisania hasła się nie obejdzie.
I może jestem przewrażliwiony, ale zazwyczaj po czymś takim zmieniam hasła smile

Ryszard napisał(a):

Takie "problemy różne" nie przytrafiają mi się na kontach:
- od dostawcy;
- terramail.pl;
- poprostu.net
żadnego z nich popularnym nie nazwę wink
Uważam, że nie ma co "wydziwać" na Operę - to jest problem serwerów. Nie chodzi o awarie, ale o duży ruch na tych serwerach i sobie nie radzą.

Comandos napisał(a):

Ryszard nie do końca się z Tobą zgodzę. Miałem swoje konta na Thunderbirdzie, jeszcze jak nie używałem Opery. Wszystko działało bez najmniejszego problemu, zawsze!

Kiedys miałem także na Outlook'u Express. Również nie było tego typu błędów.

Wniosek: to musi być wina M2.

Ryszard napisał(a):

Kiedys miałem także na Outlook'u Express. Również nie było tego typu błędów.

Wniosek: to musi być wina M2.


Jest oczywiście możliwe, że masz rację.
Ale kiedy było to Kiedyś? Miesiąc, dwa temu czy przed 2 latami? Wtedy w Polsce było nieco mniej internautów.
Ilu znasz użytkowników OE, którzy sprawdzają pocztę co np. 15 min przez np. 8 godzin. jest obok wątek, że operator chce co 1 min. faint
Opera jest jakoś tak "dziwnie" zrobiona bigeyes , że albo coś w niej w ogóle nie działa, albo działa. To produkty MSIE mają "fanaberie".

samm_ur napisał(a):

Witam, ja też raczej skłonny jestem uznać że to wina M2, często podaje komunikaty o błędach autoryzacji czy "server niedostępny" a w następnej sekundzie klikam ręczne sprawdzanie i wszystko chodzi OK, niestety (a może stety) w ThunderBirdzie lepiej to rozwiązali.
W tej chwili jestem na etapie kombinowania jak pozbyć się M2 szczególnie że zassałem świetny programik nPop (Nasty zachwalał go jakiś czas temu) i M2 nie jast mi już do niczego potrzebny.
Przy okazji to M2 chyba można było jakoś wyłączyć tylko nie wiem od której wersji opery to wprowadzono (w 7.54 chyba nie ma, albo nie moge znaleźć), pamięta ktoś?

Comandos napisał(a):

Ryszard: żeby być ścisłym (sorki za to "kiedyś) używałem Thunderbirda 2 miesiące temu. Dlatego nie wydaje mi się, że od tego czasu liczba internautów się aż tak znacząco powiększyła. Chcę podkreślić, że mój brat nadal używa produktu Mozilli i nie ma żadnych problemów z autoryzacją/znikaniem haseł itp. (posiada konta na Onecie i WP)

Nie jestem jakimś "maniakiem"wink sprawdzania poczty co 1 minutę. Mam ustawione na odbieranie poczty co 15 min.

A OE zostawny ulubieńcom tego programu:)

Ryszard napisał(a):

@Comandos - nie twierdzę, że M2 to wspaniały, bezbłędny i cudowny program wink

Comandos napisał(a):

Ryszard a ja staram się tylko dowieść, że to wina M2.
Byłoby zbyt cudownie, jakby wszystko było OK...może dobrze, że tak nie jest (filozof ze mnie bigsmile)..przypomina mi się film Equilibrium (to tak na marginesie).

Jeśli nikt nie ma żadnej rady jak to naprawić, (chociaż muszę powiedzieć, że już ze 2 dni nie miałem problemów z M2<wow>) pozostaje nam tylko:
a)czekać aż to poprawią (choć błąd to krytyczny na pewno nie jest...conajwyżej irytujący wink
b)zmienić program pocztowy

Pozdrawiam wszystkich udzielających się w wątku :]

s44 napisał(a):

Originally posted by Comandos
Miałem swoje konta na Thunderbirdzie, jeszcze jak nie używałem Opery. Wszystko działało bez najmniejszego problemu, zawsze!
Kiedys miałem także na Outlook'u Express. Również nie było tego typu błędów.


Nie powiem z ręką na sercu, że hasła giną mi wyłącznie odkąd używam Tb. Jak pisałem wcześniej, używałem kilku programów, ale ostatnio, mam wyłącznie Tb, a hasła mi giną. I nie winię samego Thunderbirda, a mógłbym nawet zwalić winę na Operę, gdyby nie to, że kolega przy sąsiednim biurku nie ma Opery tylko FF i ma idiotycznie podobne objawy z hasłami w Tb. Prziipadek?
Nadal nie winię Thunderbirda i dopatruję się raczej jakichś problemów "po drodze", choć nadal będę się trzymał wersji, że ta "droga" do darmowych kont jest jakby bardziej wyboista smile. Do wp nieraz nie mogę się dostukać, z onetu zrezygnowałem jak na płatnym (!) koncie ginęła mi poczta a ostatnio space.pl znikło gzieś w kosmosie razem z moimi kontami. cry Za to np. do konta założonego na home nie mam zastrzeżeń (jak na razie). I jeszcze nigdy nie musiałem poprawiać do niego hasła. W żadnym programie.
Zresztą planuję wkrótce zrezygnować z Thunderbirda i wtedy zobaczę, czy ta "przypadłość" mi zostanie.

Wniosek: to musi być wina M2.


Tak. I cykliści.

Pozdrawiam

Comandos napisał(a):

s44: ja opieram się na własnym doświadczeniu, Ty na swoim. Dwie różne osoby, dwa różne kompy itd. itd.

A jeśli chodzi o ustawianie kont w Thunderbirdzie, to chciałbym tylko napisać, że nie jest to takie proste kiedy ma się tam z 5 kont. Mi to sprawiło duże problemy, a w szczególności serwerów poczty wychodzącej (Tb 0.7.x). Nie wiem jak jest w tej chwili, ale wtedy potrzebowałem rozszerzenia 'ssun021.xpi'. Bardzo ciężko było odczytać który serwer odpowiada danemu kontowi.

Mógłbym testować Tb w wersji 0.9 na swoich kontach, ale zapewniam, że nie byloby problemów.

PS. Dzisiejsza noc i będą 3 dni spokoju, jeśli chodzi o ten problem M2..może SIĘ naprawiło smilebigsmile??

s44 napisał(a):

Originally posted by Comandos
A jeśli chodzi o ustawianie kont w Thunderbirdzie... a w szczególności serwerów poczty wychodzącej...


Abstrahując od wszystkiego ja pary FF-Tb i Opera-M2 obieram tak: jak jedno w parze jest prote - to drugie jest skomplikowane. Chyba dla równowagi. bigsmile Oczywiście to moja bardzo subiektywna ocena.

Thunderbird raczej mi nie sprawiał kłopotów z ustawieniami, jedyne co mnie w nim denerwuje (podobnie jak w FF i innych Mozillach smile) to ta ciągła potrzeba coraz to nowszych rozszerzeń które nie nadążają za podstawową wersją smile. A nigdy nie mogę się powstrzymać przed zainstalowaniem właśnie najnowszej wersji smile. To samo mnie powstrzymuje przed zainstalowaniem FF - po prostu obawiam się, że zanim przystosuję ją do moich potrzeb to zginę pod kupą dodatkowych programików nad którymi nie zapanuję.bigeyes

Opera mnie zadowala bez żadnych dodatków. Za to M2...
M2 raz nawet włączyłem - nie potrafiłem odebrać poczty, posty z różnych grup dyskusyjnych spływały mi na raz i były wymieszane, jak już coś włączyłem to nie potrafiłem tego wyłączyć - horror!yikes
Poddałem się bigsmile

PS. Dzisiejsza noc i będą 3 dni spokoju, jeśli chodzi o ten problem M2..może SIĘ naprawiło ??


Też tak uważam, rano wszystko wygląda inaczej. Nawet przy takiej pogodzie smile
Pozdrawiam i miłych snów życzę
happy

s44 napisał(a):

Na alt.pl.mozilla od niedawna jest wątek o znikających hasłach w Thunderbirdzie. Przyznaje się do tego również użytkownik Dialoga. Tak więc, myślę, trzeba winy szukać nie tylko po stronie klientów poczty. sad