m2 - problemy z wysyłaniem załączników

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
humanista_ napisał(a):

Witam wszystkich. Mam problem z wysyłaniem maili z załącznikami. Otóż, mail zależnie od wielkości załącznika wysyła się w iluśtam procentach, a potem nic się nie dzieje. Czasami nawet dochodzi do "Wysyłanie wiadomości(1/1)(100%)", ale na tym koniec, wiadomość się nie wysyła. Sprawdzałem skrzynki o2, gazeta, onet, megapolis, neostrada i wszystkie nie chcą działać. Wiadomości bez załączników wysyłają się bezproblemowo. Z góry dziękuję za pomoc.

kosmita napisał(a):

Niestety pod Linuksem Opera w wersjach 7.60P2 i 7.60P3 nie załącza w ogóle załączników (w 7.54 jest OK). Gdzie można zgłaszać bugi?

adas napisał(a):

https://bugs.opera.com/wizard/ tu z bugami

Mako2 napisał(a):

Re: m2 - problemy z wysyłaniem załączników

humanista_ napisał(a)
Witam wszystkich. Mam problem z wysyłaniem maili z załącznikami. Otóż, mail zależnie od wielkości załącznika wysyła się w iluśtam procentach, a potem nic się nie dzieje. Czasami nawet dochodzi do "Wysyłanie wiadomości(1/1)(100%)", ale na tym koniec, wiadomość się nie wysyła. Sprawdzałem skrzynki o2, gazeta, onet, megapolis, neostrada i wszystkie nie chcą działać. Wiadomości bez załączników wysyłają się bezproblemowo. Z góry dziękuję za pomoc.A nie za zamykasz czasem Opery zaraz po pojawieniu się komunikatu: "Wysyłanie wiadomości(1/1)(100%)"???
Bo u mnie ten komunikat pojawia się zaraz po naciśnięciu wyślij... a tak naprawdę to wysyłanie trwa do momentu pojawienia się komunikatu wysłano "X" wiadomości. Mam skrzynki i na o2, i na gazecie.pl, i na poczcie.fm i nigdy nie było problemu.

humanista_ napisał(a):

Właśnie zauważyłem, że M2 wysyła, jednak robi to strasznie wolno. O ile jest zrozumiałe to, że wysyła powoli, bo upload mam zapchany, to nie rozumiem, czemu tyle czasu zajmuje przejście ze stanu "Wysyłanie wiadomości(1/1)(100%)" do "Wysłano 1 wiadomość". Może to wynika ze specyfikacji SMTP, może serwer pocztowy odsyła wiadomość żeby się upewnić, że prawidłowo doszła, bo jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, żeby jedno potwierdzenie tyle czasu zajmowało.