Synchronizacja Opera i Opera Mini

w dziale Opera
juky2 napisał(a):

Witam!

Mam problem z Opera Link. Synchronizuje jedynie w "jedną stronę", tzn. jeżeli dodam zakładkę w Opera Mini to się pojawia w Operze. Nie pojawiają się za to w ogóle zakładki z Opery w Operze Mini.

squirrelkuss napisał(a):

Sprawdź czy dobrze skonfigurowałeś za pierwszym razem co opera ma synchronizować (narzędzia => synchronizuj opere => konfiguruj). Jeżeli tak to jest problem wink

volumepl napisał(a):

Problem jest w tym, że Opera Mini synchronizuje zakładki w katalogu "Opera Mini", a Opera desktopowa synchronizuje zakładki bez tworzenia własnego katalogu. W Operze Mini są dostępne zakładki tylko z katalogu "Opera Mini" i jeśli chce się mieć zakładki z komputera należy przenieść je tam ręcznie i ponownie wszystko zsynchronizować.

juky2 napisał(a):

@volumepl

Zgadza się. Jest jak napisałeś. Przeniesienie zakładek do katalogu Opera mini na kompie zaowocowało właściwą synchronizacją z Opera Mini.

Tyle tylko, że nie wiem jak, ani czy można ustawić katalog zakładek Opera mini na pasu narzędzi.

Ryszard napisał(a):

F4 - Zakładki - prawoklik - Pokaż na pasku osobistym?

juky2 napisał(a):

@Ryszard

Tak, to znam, ale pasek osobisty zajmuje miejsce na ekranie. Mnie chodziło o pasek narzędziowy, tam gdzie teraz pojawia się ikonka zakładek i jak na nią klikniesz rozwijają się zakładki.

Ryszard napisał(a):

Pasek narzędziowy?
Tobie chyba chodzi o panele?
Nie znajduję sposobu na pokazanie na panelu wybranego folderu zakładek. Bo dodanie do paneli strony OperaLink to jakby nie to wink

Originally posted by juky2:

Tak, to znam, ale pasek osobisty zajmuje miejsce na ekranie

Przycisk Personal Bar.
Tak wiem - to nie to. Dawno, dawno temu (jeszcze w Operze 6) był przycisk "aktywny folder zakładek" sad

juky2 napisał(a):

@Ryszard

Nie chodzi mi o panele (z boku) tylko o pasek narzędziowy-adresu (przyciski wstecz, stop, strona domowa) - można tam wstawić (przeciągnąć) przycisk "zakładki".

Ryszard napisał(a):

No to w końcu wydało się który pasek nazywasz sobie narzędziowym wink - pasek adresu.
Da się tam wstawić przycisk "Zakładki" i inne przyciski ale nie ma sposobu na zrobienie przycisku otwierającego konkretny folder zakładek.

Originally posted by juky2:

jak, ani czy można ustawić katalog zakładek Opera mini na pasu narzędzi


Napisz konkretnie do czego Ci to potrzebne - może jest inny sposób

juky2 napisał(a):

Korzystam z Opery na netbooku oraz telefonie. Jak się okazało synchronizowany między urządzeniami jest tylko katalog zakładek "opera mini". Chciałem go wrzucić na pasek adresu i tam mieć wszystkie zakładki. Dlaczego na pasku adresu; bo jest to dla mnie wygodniejsze niż w panelu bocznym - chodzi o miejsce na ekranie. Panel boczny trzeba włączyć i wyłączyć, a na ikonę na pasku adresu klikam, wybieram zakładkę i się automatycznie chowa. Cóż, chodzi więc o oszczędność miejsca i "klików".

Próbowałem włączyć pasek osobisty i tam przenieść przyciski nawigacyjne, ale się tak nie da zrobić.

Szukam więc jakiegoś rozwiązania. Synchronizacja jest bardzo wygodna, mogę na telefonie wrócić do strony, którą dodałem na kompie i coś tam doczytać... Jak się nie da z tymi zakładkami na pasku adresu, to będę albo dublował zakładki w katalogu opera mini lub wrzucę tam wszystkie i się przyzwyczaję do przeglądania "kaskadowego" smile

stivo85 napisał(a):

Swoją drogę trochę to dziwne, bo pamiętam, że po pierwszym zsynchronizowaniu Opery mini 4.1 miałem w niej wszystkie zakładki z Opery stacjonarnej, a te które zapisywałem przez mobilną wersję zapisywały się w folderze Opera mini.

volumepl napisał(a):

Ale to się zmieniło po wydaniu finalnej "piątki". Niemniej jednak zapisywanie w oddzielnym katalogu nie jest za dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy mają dużo zakładek i chcą je mieć w telefonie i w komputerze.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by juky2:

lub wrzucę tam wszystkie i się przyzwyczaję do przeglądania "kaskadowego"


Jedyne rozwiązanie. Folder zakładek może się znaleźć tylko na pasku osobistym a na tym pasku nie można mieć innych przycisków. A na paskach z przyciskami nie da się umieścić folderów zakładek.

juky2 napisał(a):

A może masz pomysł jak zmniejszyć wysokość (wielkość) zakładek?

Mały ekran to duże problemy. Jak chce się w miarę normalnie przeglądać strony to trzeba się pożegnać z paskiem stanu i wszystkim co zajmuje miejsce na ekranie.

Wyciąłem wszystko co umiałem, ale jeszcze kilka pikseli by się przydało smile

Netbooki są fajne, bo można je zabrać, gdzie się chce.

Opera jest fajna, bo ma wiele funkcji wbudowanych i nie trzeba się bawić w doinstalowywanie, ma małe wymagania systemowe i synchronizację z opera mini. Ale nie jest dostosowana do małych ekranów - zresztą inne przeglądarki też nie.

lemari napisał(a):

Originally posted by juky2:

jeszcze kilka pikseli by się przydało


Możesz spróbować zmniejszyć rozmiar czcionki (preferencje -> zaawansowane -> czcionki -> "minimalny rozmiar czcionki - piksele"
domyślnie jest, o ile pamiętam 9.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by juky2:

Mały ekran to duże problemy.


A konkretnie to jakie ma wymiary?
Myszy czyli gestów też pewnie nie masz?
A jakby pójść na całość - F11 i opanować podstawowe z http://help.opera.com/Linux/10.60/pl/keyboard.html

juky2 napisał(a):

@Ryszard
Cóż, netbook = 10 cali. Trudno ciągnąć za sobą myszkę zawsze i wszędzie. Touchpad raczej gorzej obsługuje gesty niż myszka - pewnie się z tym zgodzisz. Skróty klawiaturowe może i są fajne, tyle tylko, odpowiedz sobie na pytanie, czemu tak niewielu ich używa, skoro są takie wygodne? Właśnie.

Problem ergonomii użytkowania programów jest bardzo ważny. Składa się na niego wygoda obsługi i szybkość działania programu.

Nie płaczę nad tym jakiego sobie netbooka kupiłem. Bo kupiłem takiego na jakiego było mnie stać. Wiedziałem co mnie czeka z tymi 10 calami. Po prostu chcę rozwiązać problem. Z FF nie mam podobnych kłopotów jeśli chodzi o wygląd. Z FF można zrobić wszystko. Tyle, że FF ma zbyt duże wymagania jak na mój sprzęt i po kilku minutach pracy zaczynają się zacinać strony. Poza tym, nie ma synchronizacji z przeglądarką w komórce. Dlatego wybrałem Operę.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by juky2:

Skróty klawiaturowe może i są fajne, tyle tylko, odpowiedz sobie na pytanie, czemu tak niewielu ich używa, skoro są takie wygodne?

Jest tylko jeden powód - żeby używać skrótów trzeba się ich najpierw nauczyć wink

Originally posted by juky2:

netbook = 10 cali

Czyli już rozumiem o co chodzi.

Originally posted by juky2:

Touchpad raczej gorzej obsługuje gesty niż myszka

Się zgodzę.
Adaś podpowiedział Ci przyciski użytkownika. Ja podpowiem obsługę Touchpadowo-klawiaturową. Można będzie wyłączyć pasek adresu. Lewą rękę ustawiasz na [F2] - otwiera okienko do wpisywania adresu i [F4] - otwiera/zamyka panele (czyli np. zakładki). Spacja do przewijania strony w dół.
Okienko wyszukiwarek - albo [F2] i "słowo kluczowe" i pytanie albo da się przypisać pod wybrany klawisz.
Mam paski przed oczami i nawet różne dodane przyciski, ale np. do zakładek, poczty i tak dobieram się przez [F4].

juky2 napisał(a):

@Ryszard

Zostawiłem tylko pasek kart. Do trybu pełnoekranowego nie mogę się przekonać. Ale f2 i f4 opanowałem smile

Ryszard napisał(a):

Originally posted by juky2:

Zostawiłem tylko pasek kart

Bez niego też nie potrafię wink Na tym pasku jest paseczek "Kosza" - zablokowane okna/zamknięte karty. Można tam usadzić przyciski. Ja tam mam widocznik powiększenia

Originally posted by juky2:

Ale f2 ... opanowałem

Porada Dla najczęściej używanych zakładek zdefiniuj krótkie nazwy. Na przykład serwisowi z programem telewizyjnym przypisz krótką nazwę „tv”. Aby szybko dotrzeć do programu telewizyjnego, wpisz „tv” w polu adresu i naciśnij Enter. jest Ci znana?
A [Shift]+[F2] jeszcze przyspiesza sprawę.

andol napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

A [Shift]+[F2] jeszcze przyspiesza sprawę.Ja tę akcję (otwieranie stron za pomocą krótkich nazw) podpiąłem pod F1. smile

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by andol:

Ja tę akcję (otwieranie stron za pomocą krótkich nazw) podpiąłem pod F1.

Ja też p.