Problem - Próba połączenia nie powiodła się.

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
Shaft120x napisał(a):

Witam. Z góry uprzedzam iż wiem że jest już taki wątek, ale niestety, nie rozwiązuje on mojego problemu.
Posiadam nokię n70, działa w niej internet (wchodzę przez domyślną przeglądarkę w menu, wszystkie strony się ładują itd.(jednak każdy z nas wie że to syf, i na dłuższą metę jest strasznie niewygodna.)) Ściągnąłem w/w "przeglądarką" operę mini 5.1 (z linka m.opera.com który jest podany gdy się kliknie Opera for Phones(...)), wyłączam domyślną przeglądarkę z nadzieją że do internetu wejdę przez Operę, włączam ją, i nagle wyskakuje mi że nie może się połączyć z siecią. (Próba połączenia z Internetem nie powiodła się
odziwedż stronę X(wykasowałem) za pomocą przeglądarki desktopowej lub skontaktuj się z operatorem sieci aby uzyskać informacje o konfiguracji połączenia internetowego) (skopiowane z tamtego tematu)

Za odpowiedzi w stylu 'doładuj konto' lub 'problem u operatora' z góry dziękuję, zostawcie je dla siebie. Internet działa, ale tylko przez domyślną przeglądarkę.

Proszę a zarazem dziękuję. wink

volumepl napisał(a):

Jest to wersja z certyfikatem czy bez? Czy masz ustawiony prawidłowy punkt dostępu? Czy w ustawieniach dostępu aplikacji zezwalasz jej na połączenie z Internetem?

Shaft120x napisał(a):

Gdy wchodzę w "Pokaż Certyfikat" w Menadżer Aplikacji, pisze "Problem: Nie można zlokalizować głównego certyfikatu." Niżej pisze Wydawca, Numer Seryjny i Ważny Od. Mój jedyny punkt dostępu to - Internet. Tak, w ustawieniach dla Opery (w menadżer aplikacji) mam ustawione "zawsze zezwalaj" (dostęp do sieci - zawsze zezwalaj)
Tak jak już pisałem, ściągnięta ze strony głównej Opery.

volumepl napisał(a):

Najprawdopodobniej to problem z certyfikatem. Jak napisałeś, masz punkt dostępu i jeśli możesz się łączyć z Internetem z użyciem innych aplikacji to nie tutaj jest problem. Możesz spróbować zainstalować wersję bez certyfikatu, wtedy przy połączeniu pojawi się pytanie o pozwolenie dostępu do Internetu. Ale najpierw zmień w ustawieniach protokół na HTTP, może wtedy zadziała.

Shaft120x napisał(a):

Jeżeli mógłbyś mi powiedzieć jak to mniej a więcej zmienić, byłbym bardzo wdzięczny. Nie ma czegoś takiego u mnie, w ustawieniach internetu, jak zamiana na protokół HTTP. Wersja bez certyfikatu... skąd takową wziąć?

Edit.

Pobrałem wersję 3.1 basic Opery, pisze że certyfikat niedostępny (to to?), także bez zmian, nie łączy, pisze o problemie z połączeniem, więc to to samo.

volumepl napisał(a):

Jest możliwość zmiany protokołu na HTTP w ustawieniach Opery Mini (menu > ustawienia > zaawansowane > protokół). Rzecz jasna nie można tego ustawić w ustawieniach telefonu.
Widzę, że pobrałeś wersję bez certyfikatu i również się nie łączy. Jeśli zmiana protokołu nic nie da, to prześlij ponownie ustawienia punktu dostępu od operatora i wyłącz proxy, jeśli będzie włączone w punkcie dostępu. Może to pytanie nie na miejscu, ale u jakiego operatora masz kartę SIM?

Shaft120x napisał(a):

Problem w tym że wyświetla się tylko napis że nie można się połączyć, i gdy nacisnę jakikolwiek przycisk wyrzuca mnie do menu. Czarne tło, biały napis. W starszej wersji Opery (3.1) jest tylko testowanie połączenia, czyli wyskakuje praktycznie ten sam komunikat. Jak wysłać te ustawienia pkt. dostępu do operatora? Jak wyłączyć proxy? Jestem laikiem. Kartę mam w Plusie (Simplus).

volumepl napisał(a):

Ustawienia proxy możesz mieć (ale nie musisz) w punkcie dostępu, który możesz przesłać sobie ze strony http://www.plus.pl/oferta_indywidualna/plus_abonament/telefony/konfiguruj_telefon_przez_internet/
Prześlij sobie ustawienia internet gprs.