Facebook'owe Farmville na Operze

w dziale Strony WWW w Operze
dejvid90 napisał(a):

Witam,

Niedawno przesiadłem się na Operę 10.x z Firefoxa, którego twórcy już dawno zmierzają do utraty użytkowników, przez tworzenie przeglądarki-kobyły, która włącza się w porywach 2 minuty, zawiesza się i zamula. Ale fakt, nie o tym miałem pisać. Chciałbym korzystać w pełni tylko z Opery, jednak nie mogę, bo nie trawi ona Farmville, a męczy mnie już przeglądanie Facebook'a z Chrome czy Firefoxa, a reszty stron z Opery.

Najpierw myślałem, że to przez wtyczkę urlfilter, która wycina reklamy z stron www. Jednak po wyrzuceniu jej nic się nie zmieniło. Farmville zawiesza się na 99% wczytywania. Gdy po ósmym czy dziesiątym odświeżeniu w końcu się łaskawie wczyta - zawiesza całą Operę na pierwszym lepszym okienku, czy to z marketem, czy prezentami. Pozostaje wtedy tylko ubicie jej i ponowne włączenie.

Czy ktoś z użytkowników tego forum gra w FarmVille na Facebook'u przez Operę? I czy macie taki sam problem? Jeśli nie, to co u mnie jest nie tak?

Nie widziałem takiego tematu - jeśli był, to wybaczcie. Czekam na jakieś odpowiedzi.

Ryszard napisał(a):

Twoja wiadomość jest potrójnie pierwsza: pierwsza w ogóle, pierwsza w wątku i w ogóle pierwsza w tym temacie.
Załadowałem i niczego mi nie zawiesiło. Ale poza etap wstępny nie wyszedłem.
Tu http://www.adobe.com/software/flash/about/ byłeś?

dejvid90 napisał(a):

Tak mnie się właśnie zdawało, że chyba mam dziwny problem, skoro nawet google nic mi nie potrafiło poradzić. wink

Pewnie, że byłem. Zresztą nie musiałem - wiem, że mam flasha, i to najnowszego. Nie jestem nowym użytkownikiem komputera, wiec takie podstawy ogarniam sam, nim zwrócę się o pomoc do kogoś. p Ale ta sprawa naprawdę mnie przerasta. Ani Firefox, ani Chrome, ani nawet IE nie ma problemu. A na Operze wczytuje się długo, staje na dosłownie ostatniej kresce paska wczytywania, a jeśli łaskawie przejdzie, to wywala całą przeglądarkę tak, jak pisałem wcześniej. I naprawdę ręce mi opadają, bo nie wiem, co jest przyczyną. ;/

I co najlepsze - było tak od początku, jak tylko Operę zainstalowałem, i po każdej aktualizacji nic w tej kwestii się nie polepsza.

Jakieś pomysły?

Szuri21 napisał(a):

Dzisiaj wyszedł najnowszy flash, zaktualizuj do dzisiejszej wersji. Ale to musi być coś innego bo ta aplikacja na pewno działa na Operze.

dejvid90 napisał(a):

Jak już pisałem wyżej, sam czuwam nad aktualizacjami i zainstalowałem najnowszą wersję flasha, jak się ona pojawiła, niestety to nie pomogło w problemie. Wiem, ze powinno działać, no ale nie działa. Jak już nikt więcej nie będzie miał pomysłów, to spróbuję przeinstalować Operę, a potem będę myślał dalej, gdy i to nie pomoże.

PS. Nie działa też zakładka z "giftami" i "zapraszaniem znajomych" - kręci się tylko ten znaczek wczytywania i to wszystko, co się dzieje.

borysj5 napisał(a):

To nie tylko Twoj problem. Nie ma pomocy w tym temacie a problem chyba tyczy sie Flash Playera i obciążenia procesora aż do 100%.
Gry na Facebooku obciązają procek aż do zablokowania przeglądarki i Opera ma to w dupie. Problem z Flashem występuje od v10.10 . Osobiście gry online otwieram w Chrome lub FF bo nikt Ci tu nie pomoze. Jak chrome albo FF wprowadzi obsługe gestów i notatki od razu wyrzucam oopere. Szkoda po kilku latach sie z nią rozstawać ale z wersji na wersje jest coraz gorzej sad

Medium napisał(a):

Originally posted by borysj5:

Jak chrome albo FF wprowadzi obsługe gestów i notatki od razu wyrzucam oopere. Szkoda po kilku latach sie z nią rozstawać ale z wersji na wersje jest coraz gorzej sad


Naprawdę nie zainstalowałeś sobie gestów w lisku i Chrome? bigeyes