Pamięć adresów przeglądarki...

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
janhalb napisał(a):

Mam taki niewielki, ale umęczliwy kłopot.

Dawniej kiedy zaczynałem wpisywać adres (wszystko jedno, w pasek adresowy czy w okienko po naciśnięciu F2), pojawiały się "podpowiedzi" z wcześniej wpisywanych adresów. Tzn. nie tylko propozycja nazwy (autouzupełnianie), ale też inne, podobne adrsy poniżej - mogłem właściwy wskazać myszą albo kursorem.

Od kiedy ściągnęła mi się Opera 10.62 - ta funkcja zniknęła. Jak wpisuję adres i zaczynam np. od "ga..." to pojawia się propozycja "gazeta.pl", ale pod spodem nie ma już tych innych, podobnych czy zbliżonych.

Czy to tylko problem z Operą na Macu (pracuję na OS X 10.5.8)? Czy jakiś szerszy "pluskwiak"? A może po prostu niechcący coś wyłączyłem i za głupi jestem żeby wpaść na to, o co chodzi?

Saskatchewan napisał(a):

Sprawdź, czy masz zaznaczone: opera:config#UserPrefs|AutoDropdown.

janhalb napisał(a):

Mam zaznaczone.

zielak007 napisał(a):

I jeszcze:
opera:config#UserPrefs|ShowHistoryInAddressfieldAutocompletion
opera:config#UserPrefs|ShowBookmarksInAddressfieldAutocompletion

janhalb napisał(a):

Wszystko to mam powłączane. Na wszelki wypadek wyłączyłem, zapisałem, zrestartowałem Operę, włączyłem ponownie, zapisałem, zrestartowałem ponownie. I zipa dumna - dalej nie działa.

zielak007 napisał(a):

A nie korzystasz z trybu prywatnego przypadkiem? A jeśli nie, to spróbuj zresetować profil.

janhalb napisał(a):

Nie, nie korzystam z trybu prywatnego. Zresetowanie profilu to świetna zabawa, ale szlag trafia wszystkie własne ustawienia - wszystko trzeba robić od nowa... Naprawdę nie ma innej metody? O co może chodzić?

janhalb napisał(a):

Jeszcze tylko dodam, że kiedy zrobię reset profilu i próbuję wejść kolejno na kilka stron, żeby się zapisały w pamięci, to potem i tak to nie działa. Owszem, działa autouzupełnianie, a kiedy kliknę kursorem w dół to otwiera się lista ostatnio odwiedzanych stron - ale klasycznych "podpowiedzi" i stron podobnych nie wyświetla. Dlatego tez cofnąłem ten reset profilu (usunąłem nowy plik, ze starego wyrzuciłem"old"...). I czekam jeszcze na jakieś sugestie...

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by janhalb:

a kiedy kliknę kursorem w dół to otwiera się lista ostatnio odwiedzanych stron - ale klasycznych "podpowiedzi"

To jest akurat standardowe zachowanie.

janhalb napisał(a):

Originally posted by Saskatchewan:

To jest akurat standardowe zachowanie.Mógłbyś rozwinąć? Dotąd zawsze miałem wersję z "podpowiedziami", która akurat dla mnie jest bardzo wygodna. Nic w tym celu nie musiałem włączać, zaznaczać w preferencjach etc. Nagle - chyba wraz z wersją 10.62 - to udogodnienie zniknęło.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by janhalb:

Mógłbyś rozwinąć?

Miałem na myśli to, że gdy lista z podpowiedziami o której mówisz (i która u Ciebie nie działa) nie jest aktywna (np. wyłączona poprzez Esc, lub całkowicie przez wyłączenie Auto dropdown), to po wciśnięciu strzałki w dół pojawia się historia adresów wpisanych w pasek adresu. Tę samą listę można wywołać przy aktywnej liście z "podpowiedziami" poprzez wciśnięcie Alt+Dół.

Originally posted by janhalb:

Jeszcze tylko dodam, że kiedy zrobię reset profilu i próbuję wejść kolejno na kilka stron, żeby się zapisały w pamięci, to potem i tak to nie działa.

Znaczy, że reset profilu nie pomaga na tą przypadłość?

janhalb napisał(a):

A teraz Was rozśmieszę: wróciło. Nagle, ni z gruszki ni z pietruszki, zaczęło działać. I naprawdę NIE MAM POJĘCIA dlaczego. Wystarczy, że wpiszę (wykorzystując podany wyżej przykład) "gazeta.pl", a pod spodem ślicznie rozwija mi się lista podpowiedzi z "podobnymi" nazwami i różnymi podstronami gazeta.pl na które wchodziłem. Nic już więcej nie przestawiałem, nic nie zmieniałem w preferencjach... Czary, cholera, najwyraźniej.