[mail] Nie wyświetla treści maila

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
d.i.z. napisał(a):

Problem jest taki: przeskakuję sobie z newsa na news w module poczty. Po prostu czytam posty (newsy ale już pozostanę przy terminie 'post') ludzi. Załóżmy, że naciskam spację aby skoczyć do następnego. Teraz... tak gdzieś raz na pięć razy, blokuje mi się okno w którym pokazuje się treść maila. To znaczy znika treść poprzedniego posta a zamiast nowej treści, wyświetla się białe nic (pustka).
I teraz muszę przejść na inny post i z powrotem na ten sam żeby wyświetlił mi treść. Strasznie wkurzające.

Opera ma problemy tego typu jak np. ściąga pocztę. Wtedy można zaobserować ten efekt - nie zawsze chce pokazać treść maila/newsa. Ale u mnie występuje to też przy braku jakiejkolwiek aktywności (nic się nie ściąga, żadna strona się nie ładuje itp).

Nie wiem teraz czy to przypadłość kilku ostatnich wersji czy może z moją bazą maili stało się coś dziwnego i opera nie radzi sobie czasami z odświeżaniem.

Jak będzie trzeba to skasuje bazę oprócz kont i sprawdzę czy problem nadal występuje ale najpierw chciałem się zapytać czy u kogoś też taki problem występuje.

adas napisał(a):

Czasami, ale tylko wtedy gdu komputer już ostatnimi mocami działa wink Ale żadko - przeskoczenie na inny mejl daje poprawę.

d.i.z. napisał(a):

No właśnie w sytuacji gdy komputer lub Opera są mocno obciążone jest to 'normalne' (to znaczy może nie jest normalne bo tak nie powinno być ale tak się działo zawsze) i częste do zaobserwowania zjawisko.

Ale jeżeli dzieje się to ot tak sobie to już jest coś nie tak. Kiedyś takie rzeczy się u mnie nie działy. Sprzęt też nie jest zły - 1.4G, 512RAM, niczym nie obciążony.

Obserwuję ten efekt od przynajmniej dwóch ostatnich wersji beta.

adas napisał(a):

To u mnie na gorszym sprzęcie (1.0 G, 256 MB ram) nie mam takich oznak. A może dużą ilość mejli masz?

d.i.z. napisał(a):

29075 total - myślę, że jeszcze nie tak dużo.