Odświeżanie stron www

w dziale Strony WWW w Operze
mariuszc64 napisał(a):

Witam, mam kilka portali www i ustawiłem w Operze automatyczne odświeżanie, tak aby nabić więcej wejść na stronki. Lecz w paru przypadkach co jakiś czas nie wczytuje mi wszystkich elementów, jest np. Elementów 54/55 i już się nie chce odświeżyć, muszę wtedy odświeżyć ręcznie i znowu działa. Nie mogę cały dzień siedzieć przy komputerze, tak więc chciałbym się pozbyć tego problemu. Jeśli ktoś umiałby ten problem rozwikłać prosiłbym o odpowiedź.

daroc napisał(a):

To jest dziwna przypadłość Opery z tym pozostałym "niezaładowanym" elementem. Tak się dzieje (niektórym) i 100% skutecznej metody na rozwiązanie problemu nikt nie znalazł.
Problem można obejść stosując skrypty użytkownika
I zrobić sobie do tego jakiś prosty skrypt typu

setTimeout(function() {
  location.go(0);
}, 5000)


Pytanie tylko czy to rzeczywiście "nabije" wyświetlenia strony? Sądzę że na pewno jest jakiś mechanizm, który zabezpiecza stronę przed naliczaniem dwa razy wejścia na stronę przez tego samego użytkownika.

mariuszc64 napisał(a):

Niestety na tych skryptach za bardzo się nie znam, tak więc dodałem wyżej podany, i też nie pomógł. Nabija wyświetlanie strony, lecz przez te niedoładowane elementy stronka przestaje się odświeżać. Może jak by był skrypt który odświeża portale co jakiś czas bez konieczności załadowania całej strony do końca, niestety jak wyżej pisałem, nie znam się na pisaniu ich.

Ryszard napisał(a):

A sprawdziłeś, czy takie zwykłe odświeżenie strony jest zaliczane? wink
To, że strona została tylko odświeżona można łatwo rozpoznać i albo zupełnie zignorować albo zapisać jako odświeżenie.

mariuszc64 napisał(a):

Jest zaliczane, jedyny mój problem to te nie wczytujące się do końca elementy co jakiś czas. Tak więc potrzebny mi jakiś skrypt który będzie odświeżał co parę sekund bez istotności czy strona się wczytała do końca czy też nie. W Firefoxie był plugin który tak odświeżał, niestety Firefox strasznie dużo pamięci RAM zżera. Opera jest szybsza i wydajniejsza, tak więc chciałbym przy niej zostać smile

Ryszard napisał(a):

Originally posted by mariuszc64:

jedyny mój problem to te nie wczytujące się do końca elementy co jakiś czas


I sprawdziłeś, że te niewczytujące się elementy są kluczowe? Jak się nie wczytają to licznik nie wzrasta?

mariuszc64 napisał(a):

Nie sprawdzałem bo nie wiem jak. Licznik wzrasta. Chodzi mi o to, jak pisałem wyżej, by był jakiś skrypt który by odświeżał (np. co 5sek) nawet gdy nie wszystkie elementy są wczytane. Ponieważ gdy nie wczyta wszystkich elementów, (zawsze 1 nie wczytuje, chociaż stronka wygląda jak by była cała wczytana) to przestaje automatycznie odświeżać. Odświeża tylko gdy stronki całe są wczytane.

daroc napisał(a):

Originally posted by mariuszc64:

Niestety na tych skryptach za bardzo się nie znam, tak więc dodałem wyżej podany, i też nie pomógł.


Oczywiście z pośpiechu zrobiłem błąd. wink
setTimeout(function() {
  history.go(0);
}, 5000)

Ten sprawdziłem - odświeża co 5 sekund bez względu na to czy się strona załaduje czy nie.
Przy używaniu tego skryptu automatyczne odświeżanie dla strony w Operze już Cię nie interesuje - skrypt działa sam z siebie.
Skrypt nie gwarantuje, że plik statystyk/licznika się załaduje i naliczy wejście na stronę. Jeśli w ciągu tych 5 sekund przeglądarka nie zdąży wysłać żądania do serwera statystyk (bo np. przez te 5 sekund będzie pobierała jakieś tam obrazki ze strony), to statystyka się nie wczyta.
Zakładam że wiesz co robisz. smile
Ciekawe tylko po co statystyki które tak szaleńczo nabijają odwiedziny - osoba która takie statystyki ogląda zwykle chyba chce wiedzieć w jaki sposób są naliczane.

karolkuich napisał(a):

Można by także umieścić te strony w speeddialu i ustawić im odpowiedni czas odświerzania.

daroc napisał(a):

Ale nie wiadomo czy podczas ładowania w speeddialu też się nie przywiesi na ostatnim elemencie. JavaScript praktycznie zapewnia że strona przeładuje się co określony czas.

mariuszc64 napisał(a):

Originally posted by daroc:


setTimeout(function() {
  history.go(0);
}, 5000)


O taki skrypt właśnie mi chodziło smile Ustawiłem go żeby odświeżał całość co 5min i jest wszystko ok. Wielkie dzięki, i uważam temat za zamknięty.