Automatyczne ściąganie...

w dziale Opera
ralffi21 napisał(a):

Witam!
Czy istnieje możliwość skonfigurowania opery tak, aby nie pytała NIGDY przy ściąganiu "gdzie zapisać plik" "czy zapisać, otworzyć" itp?
Strasznie mnie to irytuje. Wiem że można zaznaczyć opcję kiedy wyświetli się okienko z zapytaniem - ale nie zawsze mogę zaznaczyć tę kratkę (jest nieaktywna), a niejednokrotnie gdy zaznaczam za jakiś czas znowu pojawia się okienko o zapisie. Nie chodzi mi też tutaj o opcje pojedynczego definiowania co opera ma robić z plikiem o rozszerzeniu .xxx bo to można ustawić w opcjach - chciałbym uzyskać taka opcję jak w ff. Klikam na jakikolwiek link do pobrania i to wszystko - opera bez pytania rozpocznie ściganie dowolnego pliku do katalogu pobierań.
Niecierpliwie czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam!

username007 napisał(a):

Da się. Wejdź w preferencje (ctrl+F12), zaawansowane, pobieranie. Odznacz "ukryj typy plików obsługiwane przez operę", znajdź interesujące Cię rozszerzenie, kliknij edytuj i zaznacz odpowiednie opcje.

EDIT. Chyba niewyspany jestem wink Doczytałem, że taka opcja Cię nie interesuje. ;p Innej nie znam. Swoją drogą, musi być to zrobione tylko dla wybranych rozszerzeń, bo co by było w przypadku, gdybyś chciał otworzyć jakąś podstronę? Plik html zostałby zapisany na dysku wink Ile jest takich rozszerzeń, które chciałbyś automatycznie zapisywać? 10, 20? Nie byłoby z tym tak wiele roboty.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by ralffi21:

Klikam na jakikolwiek link do pobrania i to wszystko - opera bez pytania rozpocznie ściganie dowolnego pliku do katalogu pobierań.


Jeżeli masz mysz z dwoma klawiszami to nie ma problemu - prawoklik i "Zapisz w folderze pobierania".