Problem z zaznaczeniem odwiedzanych linków

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Ewelll napisał(a):

Witajcie,

jestem na forum nowa, przejrzałam co na nim jest i nigdzie nie znalazłam potrzebnej mi informacji..

Otóż. Od niedawna mam Operę i nie do końca znam jej wszystkie ustawienia. Problem mam taki, ze szukam aktualnie pracy i np. w Firefoxie odwiedzone oferty zaznaczały się innym kolorem, nawet jak wchodziłam kilka dni później. W Operze to zaznaczenie utrzymuje się jedynie do kolejnego włączenia przeglądarki. Następnym razem wszystkie operty ukazują się jako "nieodwiedzane", jakbym nigdy na nie nie klikała, a to dla mnie istotne, by wiedzieć, którą już przeglądałam, a której nie.

Wizualizacja w załączniku. Nie wiem czy się załączy, bo nie znam tej funkcji tutaj wink

Czy ktoś może mi podpowiedzieć co mam źle w ustawieniach i gdzie konkretnie to zmienić, by było tak jak tego oczekuje? smile

z góry bardzo dziękuję za pomoc!

pozdrawiam,
Ewelina

Ryszard napisał(a):

Obrazka nie ma. Ale od obrazka ważniejszy jest adres tej strony. Np. ta strona (forum) jest tak zrobiona, że normalnie nie zmieniają się kolory linków.

stivo85 napisał(a):

Ja tak mam na wielu stronach, np. Funiaste.net i z tego co pamiętam, ktoś wspominał o tym, że to jakiś przewlekły bug.

Ewelll napisał(a):

zielak007 - pojęcia nie mam o czym mówisz ;(

Ryszard - np. jest tak na stronie pracuj.pl

A oto o co mi chodzi, chcę by takie zaznaczenie zostawało zawsze, a nie resetowało się po każdym zamknięciu przeglądarki..

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cdfbccaf767e9459.html

zielak007 napisał(a):

Instrukcja obrazkowa

1. przejdź pod adres opera:config
2. znajdź sekcję Link i ją kliknij, aby wyświetlić zawarte w niej elementy
3. i 4. w polu Expiry oraz Expiry (Hours) wpisz 99
5. zapisz zmiany

zielak007 napisał(a):

Nie jestem pewien czy to jest to, ale wpisz adres opera:config#Link|Expiry i ustaw w tym podświetlonym polu wartość 99, podobnie postąp z polem poniżej czyli Expiry (Hours) (chociaż może wystarczy tylko w pierwszym – eksperymenty wskazane). Zapisz zmiany. Przyjmuje wartości tylko z przedziału [0,99].
Powodzenia smile

Ewelll napisał(a):

Taaak, dopiero dziś mam chwilę, by napisać, że jednak powyższa rada nie podziałała.. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Chodzi mi o to, aby odwiedzane linki pozostały odznaczone w kolejnych dniach, a nie tylko w danej chwili, gdy jestem na portalu i zaznaczam :|

Medium napisał(a):

Przede wszystkim nie czyść historii przeglądania.


Łukash napisał(a):

W preferencjach > zaawansowane > Historia > odznacz " Opróżniaj przy zamykaniu" (ewentualnie + zaznacz "Zapamiętuj treść odwiedzanych stron")

Medium napisał(a):

Originally posted by Łukash:

(ewentualnie + zaznacz "Zapamiętuj treść odwiedzanych stron")

Ta funkcja wiąże się z dostępem do przeszukiwania treści obejrzanych stron. Nie powinna mieć wpływu, ale kto wie, może jakieś bugi...

daroc napisał(a):

Originally posted by Łukash:

W preferencjach > zaawansowane > Historia > odznacz " Opróżniaj przy zamykaniu"


Ta również nie powinna mieć na to wpływu, bo tutaj akurat chodzi o przechowywanie plików na dysku, a nie trzymanie historii odwiedzanych linków.
Nie ma czasem problemów z uprawnieniami dostępu do plików profilu Opery? Albo może jakiś program do magicznego przyspieszania systemu poprzez czyszczenie wszystkich historii jakie się da?

Medium napisał(a):

A może idzie też o ciasteczka?

Łukash napisał(a):

Originally posted by daroc:

Ta również nie powinna mieć na to wpływu,


Nie wiem...,nie znam się ,może masz racje bigsmile .. U mnie po odhaczeniu odwiedzone linki przy ponownym uruchomianiu itd > maja inny kolor wink

rumcajs68 napisał(a):

Mam ten sam problem, który pojawił się wraz ze zaktualizowaniem Opery do wersji 10.61. Tutaj zgłaszałem ten błąd ponad rok temu. Błąd ten dotyczy nawet wyszukiwarki Google. Pomimo zastosowania wszystkich polecanych rozwiązań z tamtego i tego wątku, problem nie zniknął, nawet po dalszych aktualizacjach Opery (obecnie mam Operę 11.01). Przyznam, że już przyzwyczaiłem się do tej niedogodności, ale byłbym bardzo wdzięczny, gdyby komuś wreszcie udało się właściwie zdiagnozować problem i znaleźć rozwiązanie.