Nowe okno zamiast kart

w dziale Opera
chicka3 napisał(a):

Witam jestem nowa. Zainstalowałam sobie operę po ff, gdyż ff mi strasznie się zacinał. Musze powiedzieć, że opera bardzo mi się podoba i jest zdecydowanie szybsza niż ff ale mam mały problem. Nie potrafię ustawić w preferencjach otwierania nowych okien zamiast kart. Zapozanałam się z dotychczasowymi wątkami na forum ale niestety nie potrafię nadal tego zmienić. Co prawda w preferencjach zmieniłam w zakładce "zaawansowane" - "otwieraj nowe okna zamiast kart" ale problem nie zniknął. Próbowałam również zmienić w ścieżce dostępu config:opera dodać -newwindow ale wyskakuje komunikat, że brak mi uprawnień. Zainstalowałam sobie wersję Opera 10.63 i żadnym sposobem nie mogę ustawić tego czego chcę. Czy właśnie w tej sprawie mogę prosić kogokolwiek o pomoc? Zaznaczam, że jestem bardzo zielona w te klocki i jeśli już ktoś będzie udzielał mi pomocy to bardzo proszę o udzielenie wyjaśnień "jak krowie na miedzy". Nie znam się za bardzo na komputerach i będę wdzięczna za pomoc krok po kroku.

Z góry baaardzo dziękuję za pomoc!

Ryszard napisał(a):

Umiałaś znaleźć

Originally posted by chicka3:

Co prawda w preferencjach zmieniłam w zakładce "zaawansowane" - "otwieraj nowe okna zamiast kart" ale problem nie zniknął.

to zastosowanie
włącz opcję „Pozwól na zamknięcie wszystkich kart w oknie”, wyłącz opcję „Wyświetlaj przycisk zamykający na każdej karcie”, aby przy prawej krawędzi paska menu wyświetlane były przyciski minimalizacji i maksymalizacji, przywracania oraz zamykania, włącz opcję „Minimalizuj kartę po kliknięciu paska kart”, włącz opcję „Pokaż menu Okno” dostępną w preferencjach przeglądania.
też nie powinno sprawiać problemu.

chicka3 napisał(a):

Witam

Dziękuję za podpowiedź ale niestety nie przyniosło to porządanego efektu sad Nie wiem co robię źle sad