Przenoszenie informacji z kanałów RSS Problem

w dziale Opera
fakk3 napisał(a):

Mam taki problem. Zrobiłem format dysku, ale wcześniej zrobiłem kopię zapasową zakładek i kanałów informacyjnych rss. Dodatkowo skopiowałem folder mail, który zawiera zawartość informację z kanałów RSS (jakieś kilkaset Mb). Zainstalowalem na świeżej kopii windows operę i skopiowałem zawartość folderu mail tam gdzie powinien być. Niestety po włączeniu opery nie mam informacji z folderu mail. Mogę jedynie zasubskrybować informacje na nowo... Czy jest jakiś sposób na import informacji ze starego folderu mail? Miałem tam cenne linki do newsów itd. I nie chodzi mi o import samych kanałów... tylko o informacje z tych kanałów. Ktoś potrafi mi pomóc?

andol napisał(a):

Czy na pewno skopiowałeś katalog Mail we właściwe miejsce? Wpisz w polu adresu opera:about i sprawdź ścieżki dostępu.

fakk3 napisał(a):

C:\Documents and Settings\fakk3\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Opera\Opera\mail


tutaj skopiowałem i zastąpłem folder mail nowo utworzony przez świerzą operę. Dodatkowo wczoraj udało mi się importować wiadomości RSS przez import poczty opera, ale niestety wiadomości można odczytać wtedy jako pocztę nie jako rss i przez to są one nie pokatalogowane i nie przypisane żadnemu kanałowi.... Naprawdę szkoda mi tych rss... wiadomości z ponad roku, niektóre oznaczone jako ważne itd. Może przeoczyłem coś prócz folderu mail? Sam już nie wiem. Opera po prostu nie odczytuje zawartości tego folderu... próbowałem nawet kopiować tylko niektóre informacje pomiędzy folderami mail... niestety nic...

andol napisał(a):

Originally posted by fakk3:

tutaj skopiowałem i zastąpłem folder mail nowo utworzony przez świerzą operęAle czy na pewno ten katalog wyświetlany jest w opera:about? I czy podmianę katalogu wykonałeś przy zamkniętej Operze?

fakk3 napisał(a):

Dokładnie tak. Ten katalog jest wyświetlany, a podmianę robiłem przy zamkniętej operze. Masakra...

Medium napisał(a):

Pocztę najlepiej jest eksportować w tymczasowe miejsce, a potem importować do docelowej wersji Opery.