Dziury w tekście

w dziale Opera
patman1978 napisał(a):

Czy ktoś ma jakąś wiedzę na temat tego, czy deweloperzy Opery mają zamiar coś zrobić z dziurami w tekście? Z każdą nową wersją od 10.5 czekam na poprawę tego błędu i nie mogę się doczekać. Wygląda to tak, jakby nikt się tym nie przejmował, a jest to strasznie irytujący bug.

Gdyby ktoś, jakimś cudem, nie spotkał się z takim "ficzerem", niech rzuci okiem na przykładowy zrzut ekranu, w tekście pod zdjęciem jest dziura.

Duże zdjęcie


nowotny napisał(a):

To prawdopodobnie wina karty graficznej i/lub sterowników... Podobny efekt mam na komputerze w pracy tylko jakoś mi to nigdy specjalnie nie przeszkadzało... "efekt" ten znika jak się przewinie stronę w taki sposób że ten fragment jest poza polem widzenia...

Spróbuj przeinstalować sterowniki do karty graficznej...

patman1978 napisał(a):

Nie ma takiej opcji, żeby to była wina karty graficznej, chyba że w domu (GF9600, GF8600) i w pracy (Intel jakiśtam) są tak samo strzelone. Natomiast dobrze wiem, że wystarczy w jakikolwiek sposób odświeżyć tekst (przewijanie, zaznaczanie, etc), żeby wszystko było ok. Ale tak raczej nie powinna się zachowywać zaawansowana aplikacja.

nowotny napisał(a):

Mi ten efekt uwidacznia się tylko na jednym komputerze... na pozostałych 4 na których używam Opery wszystko jest ok... Może jakaś aplikacja której używasz na wszystkich komputerach powoduje taki efekt...

matee napisał(a):

Też mnie to czasem irytuje. Problem występuje zarówno na komputerze domowym (Win 7) jak i w pracy (Win XP).
To nie wina sterowników, bo problem występuje jedynie w Operze. Poza tym co miesiąc aktualizuję sterowniki a problem nadal występuje. Fakt, że rzadko, ale występuje smile

juky2 napisał(a):

Mam to samo. Nie na wszystkich stronach, ale na tych, gdzie jest dużo pływających ramek, menu, itp. Jednym słowem dużo js i css. Dotyka to zarówno tekstu, jak i zdjęć. W pierwszej chwili myślałem, że to wina słabej karty na netbooku, ale w pracy na kompie z kartą graf. 1 GB i pamięcią ram 4 GB, z systemem Win7 mam dokładnie to samo.

Metodą "prób i testów" doszedłem do tego, że przynajmniej w moim przypadku, dzieje się tak przy przeglądaniu stron w powiększeniu, np. 120%.

patman1978 napisał(a):

Po kilku dniach testowania 10.63 zauważyłem postęp - ostatnio widziałem tylko jeden przypadek błędu, i to na komputerze w pracy. Co do omówionego przez juky2 problemu ze skalowaniem - ja jednak trzymam stale 100%. Zobaczymy jak sytuacja będzie się rozwijać.

Edit: nie mówi hop, zanim nie przeskoczysz - błąd jednak się pojawił na kompie w domu.