wywołanie skrótem klawiszowym poczty..

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Lucky5 napisał(a):

witam,
pytanie w nadanym w tytule wątku skrócie klawiszowym nie dotyczy poczty w Operze bo nie mam tam po prostu poczty, nie używam , a wywołania poczty na klawiaturze w win. xp, . Otóż mam taki skrót pod nazwą "E-mail" i wywołuje on pocztę (the Bat) po naciśnięciu na niego, pod warunkiem, że nie jest uruchomiona Opera. Kiedy jest, a tak najczęściej się dzieje, naciśnięcie E-mail na klawiaturce powoduje otwarcie okna poczty Opera dokładnie to zrzut.jpg .
Jak wyłączyć ten skrót w Operze (jaki?) żeby wywoływany był tylko the Bat?

pozdrawiam

Ryszard napisał(a):

Ustawienia > Preferencje > Zaawansowane > Programy - co tam masz dla "mailto"?
Ustawienia > Preferencje > Zaawansowane > Mysz i klawiatura - [Edytuj], w okienko wyszukiwania wpisujesz swój skrót i po dokładnym sprawdzeniu, że to ten usuwasz go. Tylko, że standardowo w Operze nie ma skrótu otwierającego widok nieprzeczytane czyli pewnie chodzi o to "mailto".

Lucky5 napisał(a):

Teraz się ponownie zalogowałem dopiero. Ryszard, mam w "mailto'' - "Opera (Yandex)", czy mam to usunąć?
pozdrawiam

Ryszard napisał(a):

Moim zdaniem nie tyle usunąć, co zmienić na the Bat. Jak to jest domyślny program dla systemu to może wystarczy "Otwórz za pomocą domyślnej aplikacji"

Lucky5 napisał(a):

Ryszarad, sprawa przedstawia się następująco, w ustawieniach które wskazałeś mam teraz zaznaczone: otwórz za pomocą domyślnej przeglądarki i teraz uwaga, jak zmniejsze okno Opery do paska (Minimalizuj) to uruchamia się program the Bat tak jak chcę, ale gdy zrobię maksymalizuj czyli pełny ekran dalej wyskakuje okienko poczty Opery to co w załączniku z pierwszego postu. Przecież nie będę za każdym razem minimalizował okienka Opery by sprawdzić klawiszem funkcyjnym domyślną pocztę . Jak to zmienić by przeglądając Operę tym przyciskiem zawsze wywoływać mail taki jaki jest domyślny a nie to okienko poczty Opery "nieprzeczytane maile" które nie powinno w ogóle się pojawiać?
Nie wiem jaka to kombinacja klawiszy wywołuje to z Opery bo wybieram po prostu klawisz funkcyjny w klawiaturze logitech xp - ''E-mail''.
Dodatkowo załączam zrzut z ustawień Opera ma sprawdzić czy jest domyślną przeglądarką :
zrzut2.jpg


pozdrawiam

Ryszard napisał(a):

Originally posted by Lucky5:

mam teraz zaznaczone: otwórz za pomocą domyślnej przeglądarki

A jak tam ustawisz theBat?

Originally posted by Lucky5:

wybieram po prostu klawisz funkcyjny w klawiaturze logitech xp - ''E-mail'

czyli to nie ma nic wspólnego z operowymi skrótami klawiaturowymi. Ale dlaczego dzieje się tak jak się dzieje nie wiem.

Lucky5 napisał(a):

Ryszard, mam zaznaczone, zobacz zrzut: zrzut3.jpg
Ten skrót windowsowego wywołania poczty (klawiatura Logitech UltraX bazuje na sterownikach win xp) musi się pokrywać z jakimś skrótem Opera poczta, innego pomysłu nie mam, nie wiem jaki to może być.


pozdrawiam