Opera 11 alpha b. 1029

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
Szuri21 napisał(a):

party Już jest Opera 11.00 b.1029!!!drunk


<a href="http://my.opera.com/desktopteam/blog/2010/10/21/an-important-piece-of-the-puzzle">Opera Desktop Team</a>

<a href="http://www.opera.com/browser/next/"> Download Opera 11 alpha via Opera.com</a>


Testuję już ponad 40 minut i muszę przyznać, że jest naprawdę stabilna. Oczywiście tak jest u mnie, na moim sprzęcie i stronach, które ja odwiedzam. Póki co nie można dostać się do katalogu rozszerzeń, więc albo strona jest wyłączona, albo przeciążona. Osobiście obstawiam na ten pierwszy wariant. Warto wspomnieć, że poprawiono obsługę HTML5 i w teście na HTML5 Opera zyskuje dodatkowe 20 punktów i kończy go z wynikiem 179 punktów (poprzednio 159pkt). Opera 11 doczekała się także całkiem nowego instalatora exe, który nie dość, że "waży" o około 10% mniej niż poprzednicy (obecnie waga instalatora to nieco ponad 9MB) to jest naprawdę szybki. Na razie wersja Opery 11.00 b 1029 jest w języku angielskim, ale pasują pliki językowe z ostatniego buildu 10.70. To tyle na razie z moich obserwacji. Czekam na włączenie strony z rozszerzeniami.

EDIT: Pojawiła się strona z rozszerzeniami. Póki co jest ich tylko 14 i nie ma wśród nich nic wyszukanego. Aha i dla Firefoksowców tylko dodam, że póki co brak blokera reklam w postaci wtyczki czyli AdBlocka.

qbik13 napisał(a):

albo od razu na blogu

http://my.opera.com/desktopteam/blog/2010/10/21/an-important-piece-of-the-puzzle

pwlsrs napisał(a):

widzę że Polacy maczali w tym palce- mam nadzieję że nie trafimy na niewypał wink

stivo85 napisał(a):

Skoro 11 miała być kontynuacją buildów 10.70, zrobiłem upgrade. Większość skinów nie wygląda tak jak powinno i nie udało mi się zainstalować polskiego języka do sprawdzania pisowni.

EMeczKa napisał(a):

Na razie serwer rozszerzeń leży i kwiczy – jak widać zainteresowanie nową funkcją jest wink

whatafuuuck napisał(a):

zainstalowałem rozszerzenie 'opera configurator' i nie mam pojęcia jak go użyć. nie ma żadnych opisów.

stivo85 napisał(a):

Chyba właśnie zaczęło działać.

EDIT: udało mi się zainstalowac Translate, Mouse Trail, ale przy Delicious Opera się crashuje..
BTW. jak z poziomu Opery dostać się do rozszerzeń, jak np. jest pokazane na drugim screenie na stronie?

Fr4ntic napisał(a):

Originally posted by whatafuuuck:

ainstalowałem rozszerzenie 'opera configurator' i nie mam pojęcia jak go użyć. nie ma żadnych opisów.


dobre pytanie :] Mam podobny problem z slashdoty, ale Opera Configurator to po prostu ikonka w prawym gornym rogu ktora jest skrotem do Opera:config

bananjp napisał(a):

Czekam na PL.

Szuri21 napisał(a):

A więc tak postaram się Wam po odpowiadać co nieco.

@stivo85

Ja zainstalowałem obok 10.70 i normalnie zainstalował sobie polski słownik i działa bez kłopotów. Natomiast Menadżer rozszerzeń jest dostępny z Menu i dalej Extensions albo bezpośrednio ze skrótu klawiszowego Ctrl+Shift+E.

@whatafuuuck

Rozszerzenie Opera configurator tworzy obok pola szybkiego wyszukiwania ikonkę w kształcie klucza i po jego kliknięciu otwiera się w małym okienku strona: opera:config. W całym dodatku chodzi chyba o to, że można pozmieniać zaawansowane opcje mając w tle obecnie przeglądaną stronę, ponieważ opera:config otwiera się jako nakładka w mniejszym okienku.

whatafuuuck napisał(a):

ok znalazłem tą ikonkę w dodatkowych buttonach.

Cappo napisał(a):

Zainstalowałem i póki co bez większych problemów działa, coś mi no flash nie chciał działać, kombinowałem z plikami/ścieżkami i nic, skończyło się na skopiowaniu całego folderu z ustawieniami 10.70 z "dane aplikacji" do opera 11 alpha i wszystko działa bez problemów(słownik przy okazji od razu też).

Spolszczenie to żadna filozofia Settings -> Preferences w pierwszej zakładce na dole wybieramy Details przy podanej ścieżce do pliku en wybieramy choose i szukamy pliku z pl z 10.70 u mnie C:\Program Files (x86)\Opera 10.5\locale\pl i wybieramy pl.lng ok i tyle.

Zainstalowałem sobie YT downloader i na początku też nie wiedziałem czy ma mi coś wyskoczyć czy jak, ale już widzę ze pojawia się pod oknem z filmem przycisk download, rozszerzenie działa bez problemów.

Szuri21 napisał(a):

Ja się nie przeliczyłem, bo na nic rewolucyjnego osobiście nie czekałem. Tak naprawdę niewiele się zmieni, bo tak jak wiele razy wspominałem, miażdżąca większość rozszerzeń do Firefoksa czy Chrome to zwykłe userscripty w opakowaniu i podane na tacy jako rozszerzenie. Jedyne co się może zmienić in plus to fakt, że niektóre skryptozakładki zostaną zastąpione pełnymi rozszerzeniami, chodzi mi o LastPass czy WOT, choć ja osobiście nie korzystałem ani z jednego, ani z drugiego.

Szuri21 napisał(a):

Originally posted by zielak007:


@Szuri21: instalator ważny mniej chyba dlatego, że jest tylko jeden język winkNie. Jest o tym wzmianka przecież:

A new installer
At Opera we love speed and like to make everything fast, not only the browser but also the installation of Opera. Opera 11 will ship with a new installer for Windows. The installation/upgrading is now twice as fast, and the installer download is about 10% smaller. Off course we'll optimize it even further in future builds.

Szuri21 napisał(a):

Natknąłem się chyba na pierwszy bug. Zaobserwowałem sytuację kiedy to po zaznaczeniu kawałka tekstu czy adresu i jego przekopiowaniu otwieram nową kartę i wykonuję kombinację klawiszy Ctrl+Shift+V, czyli skrót klawiszowy do wklej i przejdź to zamiast na obecnej pustej karcie otworzyć się wynik wyszukania Google czy też żądana strona to otwiera się ona w tle.

zielak007 napisał(a):

Liczyłem na to, że pierwsze rozszerzenia, które zaprezentują, to będzie coś rewolucyjnego, coś czego nie dało się osiągnąć poprzez samą Operę lub skrypty (ewentualnie jakiś program – StrokeIt)... no i się przeliczyłem smile Mam nadzieję, że jednak można z tego "wycisnąć" coś więcej i wkrótce zaprezentują ciekawsze rozszerzenia. Chociaż dla użytkowników, którzy nie potrafią (albo w ogóle nie wiedzą, że mogą) dodać sobie skryptu użytkownika, to rozszerzenia będą dla nich wygodnym sposobem na zwiększenie funkcjonalności przeglądarki.

@Szuri21: instalator ważny mniej chyba dlatego, że jest tylko jeden język
Ok, Szuri21 dzięki wink Ale, to że jest mniej języków, też z pewnością nieco odchudziło instalator p

whatafuuuck napisał(a):

brakuje tam niestety jakiegoś sensownego autouzupełniania formularzy

withme napisał(a):

ma byc lastpass do opery a więc będzie najlepsze autouzupełnienie formularzy z możliwych.

Saskatchewan napisał(a):

Wpadłem na "fajny błąd". Opera zaliczyła crash przy zamykaniu karty, klikam "Do not send report" (niestety, przy takiej prędkości jak ma Internet z sieci komórkowej po wykorzystaniu limitu, nie da się wysłać raportu, ale zapisałem kopię), Opera pyta czy ma być domyślną przeglądarką - klikam nie. Następnie Opera się ładuje i natychmiastowo mam ten sam crash. Jak wybiorę "Do not restart" to i tak po ponownym uruchomieniu się wywala.
Czysta instalacja, jakieś cztery rozszerzenia. (Po usunięciu katalogu profilu ładuje się normalnie.)

Jeśli chodzi o ogólne wrażenia, to jak to mówią: "Generalnie, szału nie ma" bigsmile. Sposób działania rozszerzeń niezbyt dopracowany jak na razie:

Originally posted by http://dev.opera.com/articles/view/getting-started-with-opera-extensions/:

Known issues
Extensions don't work on pages without <script> tag nor on https pages (except if the user explicitly enables it in opera:config).

Oznacza to, że np. rysowanie linii gestu myszy nie działa, jeżeli strona nie załadowała się do końca lub zatrzymamy jej ładowanie, itp.

O ile API nie będą jakoś bardziej rozbudowane, to jedenastkę będę instalować "tylko" dla setek małych poprawek (chodzi mi o podejście mentalne wink), a rozszerzenia - czego spodziewałem się już wcześniej - będą po prostu nowym, łatwiejszym, zintegrowanym z przeglądarką sposobem na instalowanie skryptów użytkownika.

zabcia1 napisał(a):

Dalej nie działa strona:
- http://www.kredytbank.pl/klienci_indywidualni/

qbik13 napisał(a):

u mnie za to śmieszne rzeczy z css na jednej ze stron mam div ze stylem /m.in. style="background-image:url(images/tlo_zima.png); background-repeat: no-repeat; background-position:left middle;"/ i raz wyświetla to tło_zima raz nie

reszta na razie działa stabilnie

ta wtyczka tłumaczenia z innych języków na Eng to jakaś porażka jest, spr u siebie

bananjp napisał(a):

To beta bigsmile, dostajecie maile że jest odpowiedź na post który napisaliście?, czy znowu coś z powiadomieniami na forum jest nie tak ?
Czekam na instalkę typowo PL, chociaż język z 10.63 /3516 z tą betą działa

lemari napisał(a):

Na Ubuntu działa, na razie, normalnie. Zainstalowałem na 10.70, żadnych problemów z pl., zainstalowałem Configurator i VideoFullscreen ale skrótu do opera:config nie ma (nie mogę znaleźć ?), fullscreen nie zadziałał. Bez rewelacji, bez problemów ze stronami.

matee napisał(a):

Ładują się u Was obrazki na allegro czy tylko ja mam problem?

dobweb napisał(a):

może wreszcie będzie menadżera haseł z prawdziwego zdarzenia

Szuri21 napisał(a):

Originally posted by matee:

Ładują się u Was obrazki na allegro czy tylko ja mam problem?Jeśli możesz to podlinkuj jakieś aukcje, w których występują u Ciebie problemy. Sprawdziłem na szybko kilkanaście aukcji i wszystko jest w porządku.

albatros13 napisał(a):

Przed chwilą zainstalowałem (Ubuntu 10.10 64bit), mam wrażenie, że jest szybsza od poprzedniej wink

PLUser napisał(a):

Jest to krok do przodu, ale dla mnie to jednak rozczarowanie.
Jak nie mogłem zmienić DPI (np. opera.dpi.monitor = 112), tak dalej nie mogę tego zrobić, tak jak nie nie można zmienić zooma. Nie ma też możliwości zapamiętywania żadnych parametrów, np. dla danej strony można by zapamiętać inny komplet parametrów (nie piszcie, że można zapamiętać w ciastku, to nie oto chodzi).
Ech, chyba nie doczekam się naprawienia błędu z DPI sad

matee napisał(a):

Originally posted by Szuri21:

Originally posted by matee:

Ładują się u Was obrazki na allegro czy tylko ja mam problem?Jeśli możesz to podlinkuj jakieś aukcje, w których występują u Ciebie problemy. Sprawdziłem na szybko kilkanaście aukcji i wszystko jest w porządku.


http://allegro.pl/mesalina-leo-belmont-i1270552280.html
http://allegro.pl/command-conquer-4-pl-tyberyjski-zmierzch-i1266667112.html
http://allegro.pl/sennheiser-hd-380-pro-hd380pro-kurier-0zl-wys-24h-i1269901259.html

Chodzi oczywiście o obrazek na samym dole.

Szuri21 napisał(a):

@matee

Niestety potwierdzam. U mnie również nie pojawiły się obrazki na samym dole. Oczywiście po odświeżeniu jest już ok.

albatros13 napisał(a):

@matee, u mnie obrazki pojawiają się od razu wink

CamisNet napisał(a):

Zainstalowałem rozszerzenie "Opera to Phone". Ale nie ma nigdzie opcji konfiguracji ?, poza tym nie mogę przeciągnąć buttona na pasek...

pieknusi napisał(a):

Czy ktoś mógłby podać bezpośredni link do pobierania dla Windowsa? Bo z Ubuntu nie mam jak się tam dostać ;/

Morphdreamer napisał(a):

@pieknusi
http://ftp.opera.com/pub/opera/custom/11alpha/

axlpl napisał(a):

Poczta na gg.pl też przestała działać w tej wersji.

karolkuich napisał(a):

Originally posted by CamisNet:

Zainstalowałem rozszerzenie "Opera to Phone". Ale nie ma nigdzie opcji konfiguracji ?, poza tym nie mogę przeciągnąć buttona na pasek...Originally posted by Lemari:

ale skrótu do opera:config nie maPrzycisków faktycznie(na razie) nie daje się przeciągnąć, ale można to obejść klikając "Przywróć domyślną konfigurację paska"

eXtremo napisał(a):

Zainstalowałem 11 alpha obok stabilnej 10.60. Ale teraz jak otwieram linki z jakichś innych programów (np komunikatora) to otwierają się one w O11 (nawet jeśli jest ona zamknięta). Jak zrobić, by otwierały się w 10.60?

lemari napisał(a):

Originally posted by eXtremo:

Jak zrobić, by otwierały się w 10.60?


Ostatnia instalowana Opera ustawia się jako domyślna, kliknij instalator 10.60 i napraw instalację.

pieknusi napisał(a):

@Morphdreamer Dzięki smile

stivo85 napisał(a):

Jednak wróciłem do przedostatniego buildu 10.70 i zainstalowałem 11 w katalgou obok do momentu kiedy 11 będzie już w miarę stabilna i funkcjonalna, wtedy przeniosę się już na stałe. Poza tym przyda się stworzenie profilu od podstaw, bo obecny mam bodajże od pierwszych alph 10.00.

Co do istniejących rozszerzeń, to w sumie aż tak innowacyjne to nie jest. Jedynie próba podgonienia konkurencji. Niektóre rozszerzenia są całkiem ciekawe (np. pogoda z yr.no czy facebook chat). Napewno będzie można pozbyć się kilku skryptów userJS (np. gestureTrails) czy skryptozakładek (Delicious). Liczę na to, ze i w takiej formie pojawi się LastPass.
Fajnie, że całkiem szybko powstają nowe rozszerzenia. Może pojawią się jeszcze jakieś ciekawe.

matee napisał(a):

A mnie dziwi, że nadal nie działają przyciski nawigacyjne myszki... czy to aż tak trudne do naprawienia? smile Dla mnie przeglądanie stron bez tej funkcji jest koszmarne (gesty myszy niezbyt lubię).

stivo85 napisał(a):

Też mnie to dziwi..

Nikt chyba jeszcze nie wspominał o możliwości grupowania RSSów w katalogach. Bardzo przydatne.

Maniek19 napisał(a):

Bardzo cieszy mnie możliwość dodawania rozszerzeń do opery jednak na razie nic sensownego niema. Ale to początki więc się rozkręci to wszystko jeszcze.

pieknusi napisał(a):

Pare ciekawostek:

Originally posted by http://twitter.com/#!/opvard:

Goodbye, classic installer *and* MSI. Hello, brand new installer with support for USB installations.Originally posted by http://twitter.com/#!/opvard:

You can change the file extension of the new installer to .zip, and unzip it anywhere without having to run the installer.

lemari napisał(a):

Originally posted by pieknusi:

Pare ciekawostek:

Originally posted by http://twitter.com/#!/opvard:

Goodbye, classic installer *and* MSI. Hello, brand new installer with support for USB installations.
Na Windows instalacja trwała tyle co mgnienie oka.
Na Ubuntu normalnie.

qbik13 napisał(a):

Podoba mi się grupowanie kanałów RSS - dobry pomysł wprowadza trochę porządku wink

bananjp napisał(a):

Delicious Extension
Jak to działa ?

stivo85 napisał(a):

Musisz się wpierw zalogować na stronie Delicji wink
A potem możesz dodawać linki przez kliknięcie przycisku. To takie globalne publiczne Ulubione dostępne przez WWW.

albatros13 napisał(a):

Originally posted by Saskatchewan:

Wpadłem na "fajny błąd". Opera zaliczyła crash przy zamykaniu karty, klikam "Do not send report" (niestety, przy takiej prędkości jak ma Internet z sieci komórkowej po wykorzystaniu limitu, nie da się wysłać raportu, ale zapisałem kopię), Opera pyta czy ma być domyślną przeglądarką - klikam nie. Następnie Opera się ładuje i natychmiastowo mam ten sam crash. Jak wybiorę "Do not restart" to i tak po ponownym uruchomieniu się wywala.Potwierdzam, przed chwilą miałem taką sytuację (Ubuntu) :/

Copernick napisał(a):

Originally posted by stivo85:

...

Co do istniejących rozszerzeń, to w sumie aż tak innowacyjne to nie jest. Jedynie próba podgonienia konkurencji. Niektóre rozszerzenia są całkiem ciekawe (np. pogoda z yr.no czy facebook chat). ...


Znasz sposób jak zmusić rozszerzenie pogoda z yr.no by pamiętała moje miasto? Za każdym razem mam Oslo czy cuś.

Jekert napisał(a):

Pasek osobisty wyleciał na dobre czy na chwilę tylko? Szkoda trochę, bo pasek zakładek na dole zasłaniany jest przez pasek w polu adresu...

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by Jekert:

Pasek osobisty wyleciał na dobre czy na chwilę tylko?

On ciągle tam jest wink... Tylko, że nie jest wyróżniony bezpośrednio w menu.

Wejdź w Menu O→Wygląd→Paski narzędzi, zaznacz ☑Pokaż ukryte paski podczas dostosowywania, zaznacz stary Pasek osobisty, wybierz Położenie inne niż Ukryj.

stivo85 napisał(a):

Originally posted by Copernick:

Znasz sposób jak zmusić rozszerzenie pogoda z yr.no by pamiętała moje miasto? Za każdym razem mam Oslo czy cuś.


Wchodzisz na stronę yr.no i szukasz swojego miasta (lub najbliżej leżącego). Klikasz ikonkę rozszerzenia i już.

Originally posted by Jekert:

Pasek osobisty wyleciał na dobre czy na chwilę tylko?


Od jakiegoś czasu jego funkcje pełni Bookmark Bar, ale to nie znaczy, że Pasek osobisty zniknął (patrz post wyżej) wink

BTW. Jest możliwość ręcznego usunięcia przycisku Opera Menu z paska (Dostosuj -> Usuń z paska jest nieaktywne)?

wirusek napisał(a):

Originally posted by Copernick:


Znasz sposób jak zmusić rozszerzenie pogoda z yr.no by pamiętała moje miasto? Za każdym razem mam Oslo czy cuś.


Sposób dla lubiących podłubać...

Pobrać extensions yrno-forecast-1.1-1.oex na dysk i zmienic w nim rozszerzenie na zip (yrno-forecast-1.1-1.zip) i rozpakować. Po rozpakowaniu znajdziemy kilka plików - nas interesuje index.html, edutujemy go i zmieniamy w nim linijkę"
var _defaultPlace   = {"url":"Norway/Oslo/Oslo/Oslo","name":"Oslo"},

na np:
var _defaultPlace   = {"url":"Polen/Masovia/Warszawa/","name":"Warszawa"},
i zapisujemy.
Wszystkie pliki znów pakujemy zipem do postaci yrno-forecast-1.1-1.zip, po spakowaniu zmieniamy rozszerzenie na .oex
czyli yrno-forecast-1.1-1.oex i tak powstały plik przeciągamy do przeglądarki i mamy pogodę z Warszawy.

bananjp napisał(a):

Widzę że zainteresowanie 11 jest spore, warto ją pobrać i używać?. Jakoś brakuje mi polskiej instalki, wiem że pl pasuje od np. 10.63

stivo85 napisał(a):

Bezpośredniej aktualizacji raczej bym nie polecił, ale możesz sprawdzić sobie instalując ją jako External (poczytaj o nowym instalatorze)

@wirusek: aleś podał sposób na okrętkę wink

lemari napisał(a):

Originally posted by bananjp:

warto ją pobrać i używać?


Właśnie przy próbie instalacji rozszerzenia miałem zwieche komputera, nawet manadżer się zawiesił smile
7 procesów dumprep.exe - twardy reset.

Copernick napisał(a):

Originally posted by stivo85:

Originally posted by Copernick:

Znasz sposób jak zmusić rozszerzenie pogoda z yr.no by pamiętała moje miasto? Za każdym razem mam Oslo czy cuś.


Wchodzisz na stronę yr.no i szukasz swojego miasta (lub najbliżej leżącego). Klikasz ikonkę rozszerzenia i już. ...


Prościej już chyba nie można, dzięki. Ciekawy dodatek moim zdaniem.

Szuri21 napisał(a):

Originally posted by Copernick:


Znasz sposób jak zmusić rozszerzenie pogoda z yr.no by pamiętała moje miasto? Za każdym razem mam Oslo czy cuś.Oczywiście, że jest sposób. Wystarczy, że wyszukasz swoją miejscowość i gdy już się pojawi dla niej pogoda wystarczy, że wciśniesz i przytrzymasz przycisk rozszerzenia pogody z yr.no przez kilka sekund i już Twoja miejscowość zostanie zapamiętana. Co ciekawe i bardzo mi się podoba strona pamięta jaką ostatnio zakładkę przeglądałeś czy to była pogoda tylko na dziś czy też przegląd długoterminowy i i otwiera własnie ostatnio otwartą zakładkę.

bananjp napisał(a):

Please LastPass bigsmile

Fazi napisał(a):

a u mnie opera dzialala wysmienicie, a od wczoraj wieczora nie moge jej wogole uruchomic.
pokazuje sie na sekunde bialy ekran i opera od razu prosi o wyslanie informacji o bledzie.

mozecie mi pomoc bo nie wiem co robic?
moze to wina seven a nie opery?

pozdrawiam

lemari napisał(a):

Originally posted by Fazi:

mozecie mi pomoc bo nie wiem co robic?


Naprawić instalację ?
To są wersje próbne, musisz być przygotowany na różne niespodzianki.

KazikC napisał(a):

Skoro najnowsza Opera obsługuje dodatki to może należało by utworzyć jeszcze jeden temat na naszym forum poświęcony tylko dodatkom.
Chyba że zaliczy się je do kategorii "Aplikacje dla Opery".

kiler999 napisał(a):

Na blogu jest wzmianka o userjs, sprawdzał ktoś kompatybilność ze skryptami na GM? Na razie klikam na stabilnej 10.63 i nie chce bety instalować. Chodzi dokładnie o skrypty które na wcześniejszych wersjach opery nie chciały działać.

Copernick napisał(a):

Originally posted by KazikC:

Skoro najnowsza Opera obsługuje dodatki to może należało by utworzyć jeszcze jeden temat na naszym forum poświęcony tylko dodatkom.
Chyba że zaliczy się je do kategorii "Aplikacje dla Opery".


Niestety nie wszystkie dodatki chcą u mnie działać, część z nich nawet nie wiem do czego może służyć.

wirusek napisał(a):

Originally posted by stivo85:


@wirusek: aleś podał sposób na okrętkę winkWiem, opera narazie nie posiada mozliwości konigurowania rozszerzeń. Myślałem, że tylko wyświetla pogodę w Oslo i nie da sie tego zmienić w inny sposób niż przerobienie skryptu. A tu niespodzianka wink Zostawiłem te swoje wypociny, może komuś się przyda wink. Pozdro.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by Fazi:

pokazuje sie na sekunde bialy ekran i opera od razu prosi o wyslanie informacji o bledzie.
mozecie mi pomoc bo nie wiem co robic?

Wykasować katalog profilu.

karolkuich napisał(a):

U mnie wykładała się na starym pliku "standard toolbar.ini" , choć nie od razu po zainstalowaniu 11-stki- po dwóch dniach , po tym, gdy moja siostra usiadła przed komputerem... devil

bkrzysztof napisał(a):

Ale to bierze pamiec !
Po kilkunastu minutach i 3 otwartych kartach 630 MB !!!

andol napisał(a):

Ja zaliczyłem kilka trwających około 5 minut „momentów” całkowitego zamrożenia Opery. Działo się to w czasie aktualizacji kanałów informacyjnych. W żadnej wersji Opery mi się to jeszcze nie przydarzyło. Już miałem zrezygnować z tej wersji, ale dzisiaj jeszcze nie zaliczyłem freeza, więc daję jej jeszcze pożyć na moim dysku. smile

bananjp napisał(a):

U mnie od wczoraj 0 problemów, wszystko śmiga aż miło smile

Fr4ntic napisał(a):

U mnie crashe non stop. Nie przeszkadza jednak to aż tak bardzo, gdyż Opera się restartuje momentalnie smile

Fazi napisał(a):

Originally posted by Saskatchewan:

Originally posted by Fazi:

pokazuje sie na sekunde bialy ekran i opera od razu prosi o wyslanie informacji o bledzie.
mozecie mi pomoc bo nie wiem co robic?

Wykasować katalog profilu.Dzięki wielkie pomogło tylko musiałem wywalić katalog z user/public i mojego wink

Copernick napisał(a):

Originally posted by Fr4ntic:

U mnie crashe non stop. Nie przeszkadza jednak to aż tak bardzo, gdyż Opera się restartuje momentalnie smile


U mnie zero problemów z tą wersją (czysta instalka) za to 10.63 raz w tygodniu albo zamrożenie albo crash. Tylko czy warto robić nową wersję tylko dla jednego dodatku, jeden z nich przypadł mi do gustu, może będzie ich więcej, bo w zasadzie kto je będzie dodawał, te dodatki, użytkownicy, czy Opera?

didu56 napisał(a):

@Copernick wydaje mi się że to jest coś czego użytkownicy domagali się odkąd Wyszła wersja 1 Firefox-a? Może przesadzam ale dla mnie jest to najważniejsza funkcja od Speed Diala w 9.2. Ale na razie dostępne dodatki to po prostu obudowane skrypty. Ale używam:
Fast search
ImgTip
open-in-background-with-long-press
let-me-see-img
(to są tylko obudowane skrypty)
i http://ruzanow.ru/opera/extensions/google-translate.oex Google Translate którego jeszcze nie zaakceptowali a jest bardzo dobry. Trochę go ze edytowałem, tak aby można było tylko do pl i en (pl dodałem) gdyby ktoś chciał to mogę gdzieś wrzucić.

Fr4ntic napisał(a):

chcemy

Fr4ntic napisał(a):

Nie no masz przeciez pytanie czy zainstalować. Jest oficjalna strona , na której sa sprawdzone skrypty ,a pozostale instaluje sie na wlasne ryzyko. Nie wiem czy jednak nie lepszy jest narazie UjsManager ,który pozwala na szybkie podejrzenie kodu i można szybko sobie poprawić coś albo sprawdzic. Dzieki

didu56 napisał(a):

Ale są również takie dodatki które pokazują tą cienką granice między skryptem a dodatkiem. Zastanawiam się czy szybsze są skrypty czy dodatki czy to nie ma znaczenia. Ale raczej skrypty :/

Copernick napisał(a):

Originally posted by didu56:

@Copernick wydaje mi się że to jest coś czego użytkownicy domagali się odkąd Wyszła wersja 1 Firefox-a? Może przesadzam ale dla mnie jest to najważniejsza funkcja od Speed Diala w 9.2. Ale na razie dostępne dodatki to po prostu obudowane skrypty. Ale używam:
Fast search
ImgTip
open-in-background-with-long-press
let-me-see-img
(to są tylko obudowane skrypty)
i http://ruzanow.ru/opera/extensions/google-translate.oex Google Translate którego jeszcze nie zaakceptowali a jest bardzo dobry. Trochę go ze edytowałem, tak aby można było tylko do pl i en (pl dodałem) gdyby ktoś chciał to mogę gdzieś wrzucić.


Możesz pokrótce omówić te dodatki, no może bez fast search i wrzucić Google Translate, często korzystam ze skryptu czy też przycisku. smile

didu56 napisał(a):

http://www.speedyshare.com/files/24845061/google-translate.oex
Dziwie się że opera pozwala bez żadnego ostrzeżenia instalować dodatki z niezaufanych źródeł :/

didu56 napisał(a):

Fast search - zaznaczasz tekst klikasz enter i szuka w Google (można edytować tak jak każdy dodatek Opery (zmienić rozszerzenie na zip ktoś już chyba pisał) i dać inną wyszukiwarkę) edytowana wersja która dodatkowo daje zarobki Operze Software: http://www.speedyshare.com/files/24845614/fast-search-1.0-1-1.oex
ImgTip - gdy masz odnośnik do zdjęcia to ci ładuje i pokazuje na tej samej stronie w "okienku" (po przesunięciu na link)
open-in-background-with-long-press - przy kliknięciu i trzymaniu dłuższy czas (1s zdaje się) link otwiera się w nowej karcie w tle
let-me-see-img - kilka poprawek dla obrazków z pamięci podręcznej
google translate - pojawia się przycisk w prawym górnym rogu (pod krzyżykiem), a po kliknięciu wysuwa się menu i można wybrać do jakiego języka ma przetłumaczyć (via Google Translate oczywiście), edytowana wersja http://www.speedyshare.com/files/24845061/google-translate.oex (tylko pl i en)
Mini Wikipedia - kolejny ciekawy dodatek dodaje w operze małą Wikipedie w oryginale po angielsku ( http://www.speedyshare.com/files/24845580/mini-wikipedia-0.5-1.oex - wersja polska, mniejsza, i węższa)

operetka napisał(a):

Originally posted by matee:

http://allegro.pl/mesalina-leo-belmont-i1270552280.html
http://allegro.pl/command-conquer-4-pl-tyberyjski-zmierzch-i1266667112.html
http://allegro.pl/sennheiser-hd-380-pro-hd380pro-kurier-0zl-wys-24h-i1269901259.html

Chodzi oczywiście o obrazek na samym dole.Działa. Szybko się ładuje.

Problem tylko w tym, że jak cofnę do poprzedniej strony czy jakiejś innej to muszę się od nowa na tym forum logować.

didu56 napisał(a):

Ta wersja Opery 11 blokuje Snap Links, tylko u mnie?

Fr4ntic napisał(a):

u mnie też

didu56 napisał(a):

Powinienem zgłosić czy to bardziej wina skryptu?

Originally posted by Fr4ntic:

Nie no masz przeciez pytanie czy zainstalować. Jest oficjalna strona , na której sa sprawdzone skrypty ,a pozostale instaluje sie na wlasne ryzyko.


http://ruzanow.ru/opera/toolbar/toolbar_bbcode_evenes.ini
tu się pyta i ostrzega więc przy rozszerzeniach też powinno być pytanie.

Originally posted by Copernick:

Tylko czy warto robić nową wersję tylko dla jednego dodatku


Originally posted by didu56:

@Copernick wydaje mi się że to jest coś czego użytkownicy domagali się odkąd Wyszła wersja 1 Firefox-a? Może przesadzam ale dla mnie jest to najważniejsza funkcja od Speed Diala w 9.2.


Poza tym jest nowy instalator z możliwością instalacji na Pendrivie smile

Copernick napisał(a):

Originally posted by didu56:

Fast search - zaznaczasz tekst klikasz enter i szuka w Google (można edytować tak jak każdy dodatek Opery (zmienić rozszerzenie na zip ktoś już chyba pisał) i dać inną wyszukiwarkę) edytowana wersja która dodatkowo daje zarobki Operze Software: http://www.speedyshare.com/files/24845614/fast-search-1.0-1-1.oex

Nie działa, po pierwsze nie dodaje ikonki, po drugie nic się nie dzieje a zainstalowane jest.
...

Originally posted by didu56:

google translate - pojawia się przycisk w prawym górnym rogu (pod krzyżykiem), a po kliknięciu wysuwa się menu i można wybrać do jakiego języka ma przetłumaczyć (via Google Translate oczywiście), edytowana wersja http://www.speedyshare.com/files/24845061/google-translate.oex (tylko pl i en)

Tłumaczy na angielski na polski już nie.

Originally posted by didu56:

Mini Wikipedia - kolejny ciekawy dodatek dodaje w operze małą Wikipedie w oryginale po angielsku ( http://www.speedyshare.com/files/24845580/mini-wikipedia-0.5-1.oex - wersja polska, mniejsza, i węższa)

Działa.
Pozostałe mnie zainteresowały smile

didu56 napisał(a):

Originally posted by Copernick:

Nie działa, po pierwsze nie dodaje ikonki, po drugie nic się nie dzieje a zainstalowane jest.


Mi działa, ale dodatkowo usunąłem tą ikonkę bo mając jeszcze więcej ikonek pasek adresu będzie niewielki, a paska jeszcze nie można konfigurować. Niech ktoś jeszcze potwierdzi.

Originally posted by Copernick:

Tłumaczy na angielski na polski już nie.


Również u mnie działa, ale oba sprawdzę jeszcze usuwając i od nowa instalując.

Edit: przetestowałem i działa. Dodatków nie powinno się używać gdy strona jest ładowana, gdzieś to było pisane.

Copernick napisał(a):

Originally posted by didu56:

Originally posted by Copernick:

Nie działa, po pierwsze nie dodaje ikonki, po drugie nic się nie dzieje a zainstalowane jest.


Mi działa, ale dodatkowo usunąłem tą ikonkę bo mając jeszcze więcej ikonek pasek adresu będzie niewielki, a paska jeszcze nie można konfigurować. Niech ktoś jeszcze potwierdzi.

Originally posted by Copernick:

Tłumaczy na angielski na polski już nie.


Również u mnie działa, ale oba sprawdzę jeszcze usuwając i od nowa instalując.

Edit: przetestowałem i działa. Dodatków nie powinno się używać gdy strona jest ładowana, gdzieś to było pisane.


Trzeba chyba mieć na uwadze, to że to wersja alfa, Fast search już działa, google translator tłumaczy tylko na angielski w drugą stronę już nie ( z tym, że ten dodatek raz działa połowicznie, raz wcale). Pewnie z wersji na wersję będzie tylko lepiej. Nie wiedziałem, że działa też na zaznaczonym tekście, myślałem, że działa tłumacząc otwartą kartę.
Jak objawia się działanie FastestYoutube?

didu56 napisał(a):

fastestyoutube dodaje przycisk download pod filmem na yt z mozliwoscia wybrania jakosci

wirusek napisał(a):

Originally posted by Copernick:


Nie wiedziałem, że działa też na zaznaczonym tekście, myślałem, że działa tłumacząc otwartą kartę.


To jest właśnie cały urok google-translate.oex dla którego warto go używać. Zaznaczasz -> klik i otwiera ci okienko z przetłumaczoną treścią. Nie zawsze chce tłumaczyć tekst, google-translate.js działa lepiej ale z wersją stabilną, z 11-stką nie chce. Może Lex1 kiedyś to poprawi wink
Pozdro.

stivo85 napisał(a):

Przed chwilą po restarcie komputera zniknęły mi wszystkie zainstalowane rozszerzenia. Jak bym ich wcale nie miał..

didu56 napisał(a):

Alpha/usunięcie pliku "C:\Users\nazwa_usera\AppData\Local\Opera\Opera 11.00 alpha\widgets\widgets.dat"/przywrócenie systemu więcej pomysłów nie mam ale stawiam że to przez status Alpha

ceglash napisał(a):

Hmm..jak na Alphę to całkiem dobrze działa. Używam od kilku dni i większych problemów nie ma. Nie robiłem czystej instalacji tylko nakładkę na 10.63
Raz mi się tylko "wyłożyła" gdy chciałem otworzyć jakiś obrazek po wyszukaniu w Google, ale poza tym jest ok up

bananjp napisał(a):

BugMeNot
https://addons.labs.opera.com/addons/extensions/details/bugmenot/1.0/?display=en
Może mi ktoś wytłumaczyć po ludzku do czego to służy?

Copernick napisał(a):

Originally posted by didu56:

fastestyoutube dodaje przycisk download pod filmem na yt z mozliwoscia wybrania jakosci


Czyli w wielkim skrócie, jeśli dodatek nie dodaje ikonki obok paska wyszukiwarki, to najpewniej dodatek pojawia się na stronie, jak wyżej napisane.
Na youtube pojawia faktycznie przycisk download. smile I działa. smile

Szuri21 napisał(a):

Originally posted by bananjp:

BugMeNot
https://addons.labs.opera.com/addons/extensions/details/bugmenot/1.0/?display=en
Może mi ktoś wytłumaczyć po ludzku do czego to służy?Przecież masz dodatek translator, jeśli nie rozumiesz opisu lub komentarzy p

A tak na serio to chyba chodzi o to, że często niektóre strony wymuszają na nas rejestrację, po której dopiero możemy przeglądać zawartość serwisu, BugMeNot to jest chyba taka podręczna baza loginów i haseł do takich serwisów.

lemari napisał(a):

Originally posted by Szuri21:

BugMeNot to jest chyba taka podręczna baza loginów i haseł do takich serwisów.


http://www.bugmenot.com/view/trancefanatics.net

stivo85 napisał(a):

Tworzę przycisk do otwierania strony w innej przeglądarce za pomocą buttonmaker'a tak jak do tej pory i po jego użyciu Opera wywala mi:

To rozszerzenie nie posiada zarejestrowanej aplikacji.

Placio74 napisał(a):

stivo85, a jaki jest 'kod' przycisku?

stivo85 napisał(a):

Wygląda na to, że nowa Opera znowu ma problem ze ścieżkami:

Placio74 napisał(a):

Originally posted by stivo85:

Wygląda na to, że nowa Opera znowu ma problem ze ścieżkami ...


Hmm... u mnie na 10.63 i 10.70 buttonmaker nie wstawia ścieżki.

stivo85 napisał(a):

A przycisk działa?
Może to buttonmaker coś się poniszczył confused

Placio74 napisał(a):

Originally posted by stivo85:

A przycisk działa?...


Mam 'podgląd' na pasku statusu, więc od razu (przed dodaniem) widzę że nie wstawiło ścieżki (a parametr "%u" jest w złym miejscu - tam gdzie powinna być ścieżka do programu).

stivo85 napisał(a):

W zasadzie po dodaniu takiego przycisku można sobie ręcznie poedytować. Jakoś nie mam do tego sił, bo już trzy razy musiałem resetować i przywracać ustawienia, bo Opera nie chciała się uruchomić po jednej z edycji i wywalała błąd.

Placio74 napisał(a):

A próbowałeś korzystać ze strony Vectronic's Opera Buttons?
Edytor przycisków jest na dole strony - w tym przypadku wystarczy zmodyfikować jeden z gotowych przycisków.

stivo85 napisał(a):

Udało się, dzięki.

Vectronic napisał(a):

Intruding again with my english... and it's a bit off-topic, but, you can also link to the sites including a button code (so people don't have to create the whole thing)

such as: <a href="http://76.11.58.186/?edit=Execute%20program,%22C:%5CUsers%5Cstivo%5CAppData%5CLocal%5CGoogle%5CChrome%5CApplication%5Cchrome.exe%22,%22%25u%22,%22Chrome%22,%22Google%22">Advanced</a>/<a href="http://76.11.58.186/?edits=Execute%20program,%22C:%5CUsers%5Cstivo%5CAppData%5CLocal%5CGoogle%5CChrome%5CApplication%5Cchrome.exe%22,%22%25u%22,%22Chrome%22,%22Google%22">Simple</a> ("Google" isn't a standard icon, so "Simple" isn't the best option in this case) ... you can also get the "Edit" link of a Preset Button if you press Shift when clicking "Edit". There's also "Quick Edit", <a href="http://76.11.58.186/QuickEdit.htm?edit=Execute%20program,%22C:%5CUsers%5Cstivo%5CAppData%5CLocal%5CGoogle%5CChrome%5CApplication%5Cchrome.exe%22,%22%25u%22,%22Chrome%22,%22Google%22">Advanced</a>/<a href="http://76.11.58.186/QuickEdit.htm?edits=Execute%20program,%22C:%5CUsers%5Cstivo%5CAppData%5CLocal%5CGoogle%5CChrome%5CApplication%5Cchrome.exe%22,%22%25u%22,%22Chrome%22,%22Google%22">Simple</a>

stivo85 napisał(a):

Nice trick up

ceglash napisał(a):

Hmm... jak na Alphę to naprawdę dobrze i stabilnie działa - przynajmniej u mnie. Zainstalowałem w Poniedziałek - jak nakładkę na 10.63 - do tej pory tylko jeden "crash" na jakimś obrazku z Google, poza tym wszystko działa. Dwa dodatki tylko załadowałem, ale mam zamiar więcej przetestować. Poza tym ciekawa rzecz apropos dodatków - po zainstalowaniu External Scripts i skonfigurowaniu tak, żeby wykonywane były skrypty tylko z odwiedzanej domeny, na YouTube blokowane są wszystkie inne (w tym ytimg.com) a Opera filmy normalnie odtwarza i pokazuje miniaturki, czego nie było w poprzednich wersjach.

bananjp napisał(a):

Spryciarze.pl
Działają Wam filmy na tym portalu? np. ten http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-usprawnic-podglad-pulpitu-w-windows-7
U mnie to wygląda tak spr.JPG
W Google, IE czy FF wszystko chodzi bezproblemowo.
A tak w google, czyli po prostu odtwarza spr.google.JPG

stivo85 napisał(a):

Najpierw reklama Allegro, a po chwili załączył się filmik.

bananjp napisał(a):

No to coś u mnie jest nie tak, tylko co?
Heh, najlepsze to to że żadne filmik mi się nie odtwarza ..

Placio74 napisał(a):

Wyłącz blokowanie zawartości na tej stronie (głównie chodzi o blokadę elementów z go.arbopl.bbelements.com).

bananjp napisał(a):

Tylko że nie mam nic zablokowane
blokowanie.jpg

Cappo napisał(a):

Ostatnio coraz częściej spotykam się z takimi problemami właśnie przez blokowanie arbo.pl, niedługo reklamy przed filmami będą trwały dłużej niż niejeden filmik.

bananjp napisał(a):

Ok skumamłem smile. chodziło o blokowanie w urlfilter. Tylko skąd mam wiedzieć że to akurat o to chodziło "go.arbopl.bbelements.com", zawsze muszę sie domyślać czy prosić o pomoc? Skoro ja czy AdMuncher niczego nie blokuje na stronie to dlaczego Opera robi to sama??

Placio74 napisał(a):

Originally posted by bananjp:

...Tylko skąd mam wiedzieć że to akurat o to chodziło "go.arbopl.bbelements.com", zawsze muszę sie domyślać czy prosić o pomoc? ...


Skorzystaj z przycisku "Zablokowane na stronie".

Originally posted by bananjp:

...Skoro ja czy AdMuncher niczego nie blokuje na stronie to dlaczego Opera robi to sama??


Reguły z blokowania zawartości działają globalnie.
Poza tym blokada zawartości nie dotyczy tylko widocznych elementów (na które można kliknąć przy standardowym blokowaniu).

bananjp napisał(a):

Dzięki za wskazówkę smile

operetka napisał(a):

Originally posted by bananjp:

Tylko że nie mam nic zablokowaneTo zablokuj zawartość a potem sprawdź co masz zablokowane i usuń takie coś jak: abortmedia. Potem znowu odznacz blokowanie zawartości.
Też mi ten filmik nie działał i tym sposobem zadziałał.

Fr4ntic napisał(a):

Apropo zablokowanej zawartości. Czemu nie widze avatarów na my.opera.com na 10.63 ? Nic nie mam na tej stronie zablokowane(sprawdzilem), userCSS tez wylaczone, wiec nie wiem ,w czym może być jeszcze problem.

pieknusi napisał(a):

Hmm dopiero jak przeczytałem ten post to zauważyłem, że też nie widzę avatarów ;/

Szuri21 napisał(a):

No i pojawił się tak bardzo wyczekiwany przez ignorantów użytkowników Firefoksa AdBlock.

Co prawda w wersji dla Opery rozszerzenie nosi nazwę NoAds, ale łączy w sobie AdBlocka i NoScripta. Zainstalowałem i muszę powiedzieć, że działa całkiem dobrze i w sumie to nie mam zastrzeżeń. Aha, gdyby czasem komuś nie działał to wystarczy przejść pod ten link:

opera:config#PersistentStorage|UserJSStorageQuota
i ustawić wartość na 500 lub 100.

Z tego co widzę, to nasz rodak Stivo85 zachował się zbyt pochopnie i dał 1 gwiazdkę bo mu nie działa. A wystarczyło przeczytać komentarze.

Cappo napisał(a):

U mnie nie chce się pojawić przycisk(mam ustawioną tą opcje z przechowywaniem), na czystym profilu jest......

Dobra przycisk pojawił się po zresetowaniu paska, trochę się trzeba na początku na klikać żeby zablokować reklam....

bananjp napisał(a):

Zainstalowałem NoAds, lecz niestety klikając w preferencje itd nic się nie da konfigurować.

karolkuich napisał(a):

Originally posted by bananjp:

niestety klikając w preferencje itd nic się nie da konfigurować


Originally posted by Szuri21:

Aha, gdyby czasem komuś nie działał to wystarczy przejść pod ten link:
opera:config#PersistentStorage|UserJSStorageQuotaU mnie zadziałał na ustawieniu 500.

Originally posted by Cappo:

trochę się trzeba na początku na klikać żeby zablokować reklam....


Można zaimportować listę tak samo jak w Firefoxowym AdBlocku. Wszystko jest w preferencjach w karcie "Subscriptions".

Jedyne, do czego można się doczepić, to zbyt mało widoczny przycisk zamykający kartę preferencji. Mógłby być czerwony...

bananjp napisał(a):

Zadziałało na 100, nie ma Polskiej subskrypcji p

karolkuich napisał(a):

Faktycznie trochę reklam się prześlizguje , nie mniej to pikuś w porównaniu do wersji bez blokowania happy

Cappo napisał(a):

Pobrałem już jakąś gotową wersję, ale i tak trochę jeszcze trzeba było zablokować teraz już jest w miarę ok.

whatafuuuck napisał(a):

Originally posted by karolkuich:

Originally posted by bananjp:

niestety klikając w preferencje itd nic się nie da konfigurować


Originally posted by Szuri21:

Aha, gdyby czasem komuś nie działał to wystarczy przejść pod ten link:
opera:config#PersistentStorage|UserJSStorageQuotaU mnie zadziałał na ustawieniu 500.

Originally posted by Cappo:

trochę się trzeba na początku na klikać żeby zablokować reklam....


Można zaimportować listę tak samo jak w Firefoxowym AdBlocku. Wszystko jest w preferencjach w karcie "Subscriptions".

Jedyne, do czego można się doczepić, to zbyt mało widoczny przycisk zamykający kartę preferencji. Mógłby być czerwony...jak dodać ten przycisk? u mnie po zainstalowaniu i zmianie wartości na 500 nic się nie dzieje.

karolkuich napisał(a):

Ustaw domyślną konfigurację paska adresu : PPM na pasku >> dostosuj

Cappo napisał(a):

Jak dodać własne wpisy do blokowania ? chcę zablokować reklamy na YT , na swoim urlfilter nic takiego mi nie wyskakuje i chce dodać te wpisy, które działają na YT.

karolkuich napisał(a):

Ciekawe. Ja nigdy nie miałem takich reklam, czy to na wbudowanym adblocku, czy tym nowym... Możesz podać link do filmu ?

Własnych filtrów nie da się (mam nadzieję, że na razie) wrzucić. No, przynajmniej mi się jeszcze nie udało.

Cappo napisał(a):

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZBR72OlpWWU ja też nie miałem, dopiero teraz na tym adblocku

operetka napisał(a):

Originally posted by pieknusi:

Hmm dopiero jak przeczytałem ten post to zauważyłem, że też nie widzę avatarów ;/


A ja mam avatary smile
Pewnie dlatego, że zainstalowałam tę Operę na starszą.

operetka napisał(a):

Originally posted by Cappo:

Jak dodać własne wpisy do blokowania ? chcę zablokować reklamy na YT , na swoim urlfilter nic takiego mi nie wyskakuje i chce dodać te wpisy, które działają na YT.


Najlepiej wejdź w tę reklamę i kliknij prawym klawiszem ->Zablokuj Zawartość, a za drugim razem już jej nie powinno być.
U mnie nie ma tej reklamy.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by bananjp:

(...) nie ma Polskiej subskrypcji p

Teoretycznie, powinien chyba działać któryś z tych:
BSI Lista Polska http://www.bsi.info.pl/filtrABP.txt
EasyList https://easylist-downloads.adblockplus.org/easylist.txt
    AdblockList.org http://adblocklist.org/adblock-pxf-polish.txt
Fanboy's List https://secure.fanboy.co.nz/fanboy-adblock.txt
    Fanboy's Polish https://secure.fanboy.co.nz/fanboy-polish.txt
Lista Basa http://www.photographer.neostrada.pl/abp.txt
PLgeneral http://www.niecko.pl/adblock/adblock.txt

ale u mnie nie działa importowanie filtrów innych niż te na liście. Jak jest u was?

bananjp napisał(a):

Jak na razie pozostaję przy niezawodnej Krówce

Cappo napisał(a):

Originally posted by operetka:

Najlepiej wejdź w tę reklamę i kliknij prawym klawiszem ->Zablokuj Zawartość, a za drugim razem już jej nie powinno być.
U mnie nie ma tej reklamy.


Wypadałoby jednak poczytać kilka postów, a nie pisać byle by pisać ........ mi chodzi o blokowanie przez dodatek NoAds.

Morphdreamer napisał(a):

Originally posted by Saskatchewan:

ale u mnie nie działa importowanie filtrów innych niż te na liście. Jak jest u was?


U mnie działa tylko ze stron HTTPS.

stivo85 napisał(a):

Originally posted by Szuri21:

Z tego co widzę, to nasz rodak Stivo85 zachował się zbyt pochopnie i dał 1 gwiazdkę bo mu nie działa. A wystarczyło przeczytać komentarze.


Jak oceniałem to były trzy komentarze i w żadnym nie było podpowiedzi, jak zmusić NoAds do działania, więc miałem dać 5 gwiazdek? Za co? bigeyes

filip3434 napisał(a):

Problem dotyczy skórek wykorzystujących Aero Glass

mianowicie podczas stosowania skórki typu Z1-Glass wszelkie pliki pdf nie działają poprawnie, tzn litery są przezroczyste
ten problem występuje w operze 10.63 jak i w najnowszej wersji,

co jest tego przyczyną? czy w firefoxie też taki problem występuje?

bananjp napisał(a):

Przestały działać dwie "wtyczki"
-google translate
-pagetranslator
Może ktoś potwierdzić?

volumepl napisał(a):

Potwierdzam - oba nie działają.

bananjp napisał(a):

Znowu działają, jakaś paranoja bigsmile

pieknusi napisał(a):

Originally posted by filip3434:

co jest tego przyczyną? czy w firefoxie też taki problem występuje?


To jest znany problem dotyczący Opery, jednak do tej pory nie naprawiony. Proponuję otwierać PDFy w innych programach lub zmieniać skórkę na ten czas...

Ghost93 napisał(a):

Ten problem występuje chyba od pierwszych bet 10.50, ja już nie liczę na jego naprawę p

matee napisał(a):

Jak dla mnie zbędny bajer smile W zupełności wystarcza mi urlfilter.
Ale testowałem NoAds i też zauważyłem że jest niedopracowany jeszcze. Zazwyczaj po kliknięciu przycisku i wybraniu którejkolwiek pozycji menu nic się nie dzieje.

operetka napisał(a):

Originally posted by matee:

Jak dla mnie zbędny bajer <img src=" class="smilie" width="17" height="17"> W zupełności wystarcza mi urlfilter.


Na dodatek z tym bajerem jak widzę to są same kłopoty jester
Nie ma to jak poczciwy urlfilter.ini.

wrobotka napisał(a):

Działanie NoADS
Wydaje mi się, że wartość dla tego parametru należy ustawić nie =100 czy =500
pamiętajmy, że 100 x 1024 b.
Parametr podajemy w b.
np. 102400 b.
Przetestujcie u mnie działa.
Jeszce jedno zachowanie:
Przycisk reaguje wtedy gry jest na "świeżo" wczytana strona.
Jeżeli klikniemy link a następnie damy wstecz to już nic na tej stronie sobie nie zablokujemy.
Należy dać odśwież.
Hmm, tak u mnie to działa.

A, i jeszcze jedno nie działa na https://

Morphdreamer napisał(a):

Originally posted by wrobotka:

Wydaje mi się, że wartość dla tego parametru należy ustawić nie =100 czy =500
pamiętajmy, że 100 x 1024 b.
Parametr podajemy w b.
np. 102400 b.


Wartość podaje się tam w kibibajtach, ja mam ustawione na 1000 i wszystko działa.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by wrobotka:

A, i jeszcze jedno nie działa na https://

O ile pamiętam, to jak na razie żaden z dodatków nie ma prawa działać na stronach https.

wrobotka napisał(a):

Originally posted by Morphdreamer:

Wartość podaje się tam w kibibajtach, ja mam ustawione na 1000 i wszystko działa.


Faktycznie działa, jednakże pozostałe parametry Persistent Storage mają dużo większe wprowadzone wartości.

Copernick napisał(a):

Zauważyłem 3 niedociągnięcia w tej wersji:
- na ceneo.pl nie działa kliknięcie w szczegóły dostawy (nic się nie dzieje, żadnej akcji)
- nie działa wyszukiwanie z menu kontekstowego
- nie działa wyszukiwanie z wyszukiwarki speeddial (dodałem tam wyszukiwarkę allegro - ta nie działa, wbudowane działają)

KazikC napisał(a):

Originally posted by Copernick:

nie działa wyszukiwanie z wyszukiwarki speeddial (dodałem tam wyszukiwarkę allegro - ta nie działa, wbudowane działają)


u mnie działa

Copernick napisał(a):

Originally posted by KazikC:

Originally posted by Copernick:

nie działa wyszukiwanie z wyszukiwarki speeddial (dodałem tam wyszukiwarkę allegro - ta nie działa, wbudowane działają)


u mnie działa


Działa u Ciebie na dodanej wyszukiwarce? U mnie na tych wbudowanych jest ok, na dodanej przeze mnie nie. Znaczy, że coś musiałem zrobić nie tak, tylko co?

bananjp napisał(a):

Kurde, dopiero teraz zauważyłem że w szybkim wybieraniu główną wyszukiwarką jest Bing smile przypadek ??

Morphdreamer napisał(a):

Originally posted by bananjp:

Kurde, dopiero teraz zauważyłem że w szybkim wybieraniu główną wyszukiwarką jest Bing smile przypadek ??http://my.opera.com/chooseopera/blog/2010/06/17/bing-in-opera

bananjp napisał(a):

No to byłem niedoinformowany smile

KazikC napisał(a):

Originally posted by Copernick:

Znaczy, że coś musiałem zrobić nie tak, tylko co?


Ja zrobiłem tak jak tu opisane z tym że na stronie Allegro
http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=4847661
a w oknie które się pojawiło zaznaczyłem "Use as Speed Dial search engine"

Copernick napisał(a):

Originally posted by KazikC:

Originally posted by Copernick:

Znaczy, że coś musiałem zrobić nie tak, tylko co?


Ja zrobiłem tak jak tu opisane z tym że na stronie Allegro
http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=4847661


No tak jako adres do wyszukiwarki podawałem stronę allegro, a nie ścieżkę do wyszukiwarki. Teraz jest w porządku.
Mój błąd.

Copernick napisał(a):

Originally posted by Copernick:

Originally posted by KazikC:

Originally posted by Copernick:

Znaczy, że coś musiałem zrobić nie tak, tylko co?


Ja zrobiłem tak jak tu opisane z tym że na stronie Allegro
http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=4847661


No tak jako adres do wyszukiwarki podawałem stronę allegro, a nie ścieżkę do wyszukiwarki. Teraz jest w porządku.
Mój błąd.


Jeszcze o pozostałych błędach wymienionych powyżej przez mnie, dzisiaj nie występują. Dzisiaj działa ceneo, działa wyszukiwanie z menu kontekstowego, dodatki raz działają raz nie, w każdym bądź razie trzeba mieć nadzieję, że z wersji na wersję będzie tylko lepiej. smile

qbik13 napisał(a):

nie działają formularze np. w sondach online

np tutaj http://www.ipadevice.com/ormai-siamo-a-novembre-quando-pensate-arrivera-il-4-2-sondaggio-ipadevice-27574.html


problemy z CMS Joomla w backendzie nie można administrować serwisu sad

ale to alpha w końcu więc i tak nie jest tak źle

usiu napisał(a):

da się jakoś zrobić, żeby boczne przyciski myszy działały jako wstecz i w przód?

zielak007 napisał(a):

Dopóki tego nie naprawią w przyszłych kompilacjach to się nie da.

usiu napisał(a):

Originally posted by zielak007:

Dopóki tego nie naprawią w przyszłych kompilacjach to się nie da.czy to naprawdę taki problem, żeby to naprawili confused