Czytnik RSS - nowe wiadomości - brak zaznaczenia...

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
janhalb napisał(a):

Witam. Dla jasności sytuacji: Opera 10.63 na Maku z OS X (10.5.8).

Korzystam przez Operę z kilku kanałów RSS. Kiedy klikam na górnym pasku menu "Kanały", rozwija mi się lista wszystkich zasubskrybowanych RSS.

Dawniej było tak, że te kanały w których pojawiły się nowe wiadomości (czyli te, w których były wiadomości nieprzeczytane) były zaznaczone pogrubioną czcionką, a przy nich w nawiasach była liczba nieczytanych wiadomości. Wyglądało to np. tak:

Kanał 1
Kanał 2
<b>Kanał 3 (12) </b>
Kanał 4.

Niestety, od pewnego czasu (niestety nie pomnę od którego uaktualnienia) ta funkcja zniknęła. Rozwijam listę, mam na niej n. kanałów, ale nie widać w których są nieprzeczytane wiadomości.

Dlaczego? Czy da się to zmienić?

Będę wdzięczny za ewentualną podpowiedź.

janhalb napisał(a):

Czyli co - jak zwykle "wymyśliłem sobie" problem, na który nikt nie zna odpowiedzi?... :-/

Medium napisał(a):

Podejrzewam, że w widoku kanałów sam nieświadomie przełączyłeś sobie oznaczanie jako przeczytane:

oznacz_jako_przeczytane.png

janhalb napisał(a):

Mam dokładnie tak, jak na obrazku który zamieściłeś ("Ręcznie"). A jak powinno być?...

Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiałeś: jak już wejdę w konkretny kanał i mam listę wiadomości, to wyraźnie widzę, które były przeczytane, a które nie. Problem jest kiedy rozwijam listę kanałów z menu na górze.... Tam nie ma zaznaczone, w których kanałach pojawiły się nowe informacje i ile.

Medium napisał(a):

Chodzi Ci o to, że brak danych, które zaznaczyłam na obrazku?
menu_kanaly.png

janhalb napisał(a):

Tak, właśnie o to. U Ciebie widać, że np. w kanale "AllegroTools" nic nowego nie ma, a w kanale "Dziennik Janusza Palikota" jest 1 nowa wiadomość. A u mnie tego nie widać - żaden z kanałów nie jest pogrubiony, przy żadnym nie ma cyferek w nawiasach - dopiero jak wejdę w konkretny kanał, to widzę czy są nowe wiadomości.

Medium napisał(a):

Jeśli nie są to zbyt stare wiadomości, a kanałów wg mnie zbierać nie warto, raczej tworzyć zakładki do stron, do których one prowadzą, to wyeksportuj listę kanałów np. na pulpit, usuń je (tzn wszystkie newsy i kanały) z Opery, a następnie zaimportuj z pulpitu listę kanałów i wiadomości pobiorą się ponownie. Powinno się naprawić.

janhalb napisał(a):

OK., spróbuję i dam znać. Ja mogę je po prosu wywalić w kosmos i zasubskrybować od nowa - nie mam ich znowu tak dużo...

janhalb napisał(a):

Niestety, nic to nie dało. Wywaliłem wszystkie kanały, zasubskrybowałem na nowo - bez zmian.

zielak007 napisał(a):

Kiedyś miałem podobny problem (nie z Operą) i przyczyną było ustawienie zbyt małej wielkość fontu, który się nie pogrubiał. Może masz podobnie? Albo inaczej — wszystko jest wyświetlane pogrubieniem? Chociaż nie, bo wtedy i tak byłaby liczba nieczytanych kanałów wink
A jak nie, to zrób jednak reset profilu, zobacz czy na domyślnych ustawieniach problem występuje. Jeśli nie to przy wyłączonej Operze przywracaj stopniowo poszczególne ustawienia i dojdziesz co jest przyczyną.

PS
Listę kanałów możesz importować i eksportować wybierając odpowiednie opcje w PlikImport i eksport.