Problem z uruchamianiem łączy w Outlooku, gdy domyślną przeglądarka jest Opera.

w dziale Opera
jac.ek napisał(a):

Podczas klikania na łącze w mailu, tuż po uruchomieniu przeglądarki, w Outlook 2010 pojawia się komunikat: "Błąd ogólny. Adres URL: (...). Nie można odnaleźć określonego pliku."

Gdy przejdę z okna Outlooka do przeglądarki, oczekiwana strona jest wyświetlona. Problem pojawił się po migracji z Office 2003 do 2010.
Win XP, Service Pack 3
Błędu nie było na Outlooku 2003, a także na Outlooku 2010 zainstalowanym i zarejestrowanym za pośrednictwem Orange (Orange.pl prowadzi usługę Exchange i dostarcza jednocześnie Outlooka).
Usterka pojawia się tylko, gdy jako domyślną ustawię Operę. Gdy zrobię to dla Firefoxa, bądź IE kłopotu nie ma :-(

Proszę o pomoc
Jacek

Medium napisał(a):

To chyba bardziej problem Office i Windows niż Opery. Sama kiedyś instalowałam znajomemu Office z płytki na lapku, a ponieważ się śpieszyłam i niektóre rzeczy zgrywałam z pendrive, nie wyciągnęłam go z portu USB. No i... zmieniła się nieodwracalnie ikona jednego z dysków sad

Saskatchewan napisał(a):

A mi się wydaje, że to coś związanego z DDE[/i]. O ile się nie mylę to zrobienie czegoś takiego: http://kb.mozillazine.org/Windows_error_opening_Internet_shortcut_or_local_HTML_file_-_Firefox#File_Types_edit dla Opery powinno pomóc.

jac.ek napisał(a):

Wielkie dzięki Saskatchewan! Właśnie o to chodziło! POMOGŁO!