Garść problemów: google na które nie działa przycisk wstecz oraz obramowanie przycisków

w dziale Opera dla systemów Linux, Mac OS, FreeBSD oraz Solaris
EvaLocura napisał(a):

Witam wieczorną porą. Przejdę od razu do rzeczy. Używam Opery 10.63 na świeżutkim Ubuntu 10.10

Tak jak zawarłam w temacie, jeden z problemów tyczy się niechcianego obramowania wszystkich przycisków obok pasku adresu. Włączyłam to przypadkowo wciskając przywrócenie "domyślnego ustawienia paska". Zauważyłam, że "problem" ten pojawia się z wieloma innymi stylami [skinami], które mam zainstalowane, a chcę się go pozbyć, gdyż burzy całą harmonię ładu i estetyki.
Podejrzewam, że rozwiązanie może tkwić w css'sie, ale nie wiem dokładnie gdzie szukać...

Drugi problem jest niezwykle irytujący. Mam włączone Google instant [podaję się za liska]. Ilekroć wpisze jakąś frazę w poszukiwaniu potrzebnej odpowiedzi i wejdę na jedną ze stron pojawiających się w odpowiedziach, nie mogę już się cofnąć. Nie że blokuje się wszystko, ale wciskam przycisk cofam, on się cofa i zaraz szybko Opera jakby wciska przycisk "dalej". I tak w kółko Macieju, muszę zamykać kartę i od nowa wpisywać frazę i jeszcze czujniej szukać odpowiedzi, gdyż grozi mi powtarzanie tej czynności bez końca. W ogóle brakuje mi pomysłów jak ten problem rozwiązać, więc zwracam się tutaj do społeczności o pomoc...

Z góry dziękuję za choć chwilę poświęconego czasu smile

Morphdreamer napisał(a):

Originally posted by EvaLocura:

Tak jak zawarłam w temacie, jeden z problemów tyczy się niechcianego obramowania wszystkich przycisków obok pasku adresu. Włączyłam to przypadkowo wciskając przywrócenie "domyślnego ustawienia paska". Zauważyłam, że "problem" ten pojawia się z wieloma innymi stylami [skinami], które mam zainstalowane, a chcę się go pozbyć, gdyż burzy całą harmonię ładu i estetyki.Można to wyłączyć edytując plik skin.ini z konfiguracją danej skórki (albo odpowiednie pliki graficzne, ale z tym jest jeszcze więcej zachodu). Odpowiadają za to opcje:


[Addressbar Button Skin]
Tile Center = backgrounds/button-back.png

Wpis może się nieco różnić w zależności od skórki, ale usunięcie linijki zaczynającej się "Tile Center" spowoduje, że znikną obramowania dla wszystkich przycisków z wyjątkiem wstecz i dalej. Można jeszcze ewentualnie usunąć obramowania przy najeżdżaniu myszką na przycisk kasując ten sam wpis z sekcji (tego nie polecam):
[Addressbar Button Skin.hover]

Żeby usunąć obramowania dla przycisków wstecz i dalej należy usunąć wpisy "Tile Center" z tych sekcji:
[Left Addressbar Button Skin]
[Right Addressbar Button Skin]


Trochę trzeba się przy tym nagrzebać, ale są skórki, w których nie ma tych obramowań, np. "10.6 Clean".

Co do drugiego problemu to jest to najprawdopodobniej błąd Opery i raczej niewiele da się z tym zrobić (poza wyłączeniem Google Instant).


EDIT: PS Co do tej skórki to założyłem, że używasz najnowszej wersji, ale jeśli tak nie jest to spróbuj ją zaktualizować - może autor sam ją odpowiednio zmodyfikował.

EvaLocura napisał(a):

Hej, dzięki za podpowiedzi, ale jeśli mam być szczera - niewiele rozumiem po przejrzeniu pliku skin.ini, który wygląda tak - http://wklej.org/id/410746/
Usuwanie całego Tile Center w tym wypadku wygląda mi na wywalenie całego odnośnika do buttona, który po takiej operacji by zniknął.
Żeby zobrazować problem pokaże że buttony wcześnie wyglądały tak: http://i55.tinypic.com/24b6tn4.jpg a teraz wyglądają tak: http://i56.tinypic.com/96kbj4.jpg [tak, włączyłam chwilowo pasek menu u góry, ale to nie w tym tkwi problem, sprawdzałam]. Mam wrażenie, że to nie wina pliku skin.ini [bo przecież to chyba niemożliwe żeby opera go nadpisała z wcześniejszej wersji], tylko jakichś durnych ustawień .css .

Co do skórki, którą mi poleciłeś, faktycznie obramowania nie ma, ale od półtora roku korzystam z jednego skina i jestem z niego bardzo zadowolona, dlatego pragnę go naprawić... I tak już nowe ustawienia kolorów w operze, które nie bardzo chcą współpracować z ubuntu bardzo mi życie uprzykrzają, ale z tym sama powalcze smile

Jeśli miałbyś jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić, albo co konkretnie w pliku z wklejki zmienić, to byłabym naprawdę wdzięczna smile

Morphdreamer napisał(a):

Originally posted by EvaLocura:

Mam wrażenie, że to nie wina pliku skin.ini [bo przecież to chyba niemożliwe żeby opera go nadpisała z wcześniejszej wersji], tylko jakichś durnych ustawień .css .


Niestety problemem jest to, że skórka jest dosyć stara i nie zawiera ustawień z najnowszych wersji. Dlatego Opera korzysta z domyślnych ustawień (w tym wypadku tła przycisków z obramowaniami).

Takie rozwiązanie na szybko, dodaj na koniec skin.ini:

[Left Addressbar Button Skin]
Clone 						= Addressbar Button Skin

[Left Addressbar Button Skin.hover]
Clone 						= Left Addressbar Button Skin

[Right Addressbar Button Skin]
Clone 						= Addressbar Button Skin

[Right Addressbar Button Skin.hover]
Clone 						= Right Addressbar Button Skin

[Addressbar Button Skin]
StretchBorder				= 3


[Addressbar Button Skin Restricted]
Clone						= Addressbar Button Skin


To powinno wystarczyć.

EvaLocura napisał(a):

Heeeej! To działa smile Problem SOLVED.
Ogromnie Ci dziękuję za pomoc.

Jeśli mogłabym jeszcze dopytać... czy w ten sposób [dopisując coś do skin.ini] da się wymusić białe tło z czarnym tekstem w pasku adresu? I dokladnie takie samo działanie zastosować do adresu wyświetlanego np. na odnośniku [w sensie że pokazuje sie pod kursorem adres]? Bo grzebie w kolorach ubuntu, ale za nic w świecie nie mogę tego nigdzie ustawić... A taki adres jest mi potrzebny z paru względów, między innymi dlatego, że zajmuje się demotywatorami, a to jest tam czasem bardzo przydatne wink

Wiem że powinnam być może to pytanie umieścić w osobnym topicu, ale dla mnie to spamowanie, dlatego pytam tutaj, jednak jeśli trzeba będzie to zrobie z tego osobny topic, i przepraszam że postępuję wbrew ogolnym zasadom "jeden topic jeden problem".

Morphdreamer napisał(a):

Originally posted by EvaLocura:

Jeśli mogłabym jeszcze dopytać... czy w ten sposób [dopisując coś do skin.ini] da się wymusić białe tło z czarnym tekstem w pasku adresu?


Teoretycznie tak. Problem w tym, że przyciski takie jak dalej/wstecz itp. są białe, więc będą niewidoczne. Dlatego dodatkowo trzeba by ręcznie edytować kilka plików graficznych. Jeśli mimo to chcesz zrobić, musisz zamienić:
[Window Skin]
Color					= #000000
Text Color					= #e2f2ff

na:
[Window Skin]
Color					= #ffffff
Text Color					= #000000


Originally posted by EvaLocura:

I dokladnie takie samo działanie zastosować do adresu wyświetlanego np. na odnośniku [w sensie że pokazuje sie pod kursorem adres]?


Rozumiem, że chodzi o tę chmurkę pojawiającą się po najechaniu na link? Jeśli tak, to należy zamienić:

[Tooltip Skin]
Clone					= Edit Skin

na:
[Tooltip Skin]
Native	= 0
Padding Left	= 0
Padding Top	= 0
Padding Right	= 0
Padding Bottom	= 0
Color = #ffffff
Text Color = #000000

EvaLocura napisał(a):

Originally posted by Morphdreamer:


Teoretycznie tak. Problem w tym, że przyciski takie jak dalej/wstecz itp. są białe, więc będą niewidoczne. Dlatego dodatkowo trzeba by ręcznie edytować kilka plików graficznych. Jeśli mimo to chcesz zrobić, musisz zamienić:Nie chodzi mi o cały pasek włącznie z przyciskami, tylko o miejsce gdzie sie wpisuje adres, zeby białe było tło a tekst wpisywania adresu czarny [mam nadzieje, że to zmieni takze wtedy kolory na takie samo obok miejsca do szybkiego wpisywania zapytań googli], bo poki co mam odwrotnie [tak samo mam teraz z miejscem gdzie wpisuje posta...] I po prostu nie leży mi pisanie białymi literkami po czarnym tle... Stąd mając kogoś bardziej ogarniętego tutaj w tym temacie, zwracam się o pomoc smile
i naprawdę jestem Ci wdzięczna, że mi pomagasz, bo wiem jak to bywa w takich sprawach niekiedy wink

A zaraz sprawdzę tę "chmurkę" chociaż jestem przekonana, że będzie działać smile
//działa! smile))

Morphdreamer napisał(a):

Originally posted by EvaLocura:

Nie chodzi mi o cały pasek włącznie z przyciskami, tylko o miejsce gdzie sie wpisuje adres, zeby białe było tło a tekst wpisywania adresu czarny


Akurat to polega ustawieniom systemowym i raczej nie da się tego zmienić z poziomu Operowej skórki (tzn. można zmienić kolor tła, ale czcionki już nie). Być może istnieje jakiś sposób, żeby to obejść, ale niestety ja go nie znam sad (poza zmianą motywu systemowego, ale to trochę drastyczne rozwiązanie).

Natomiast pola tekstowe można zmodyfikować ustawiając w preferencje -> zaawansowane -> zawartość -> opcje stylów plik css z tą zawartością:

textarea {
color: #000000;
background-color: #ffffff;
}

input[type="text"] {
color: #000000;
background-color: #ffffff;
}

input[type="password"] {
color: #000000;
background-color: #ffffff;
}

EvaLocura napisał(a):

No właśnie mam wrażenie, że owszem to systemowe, ale we wcześniejszej wersji opery miałam białe tło i czarny tekst.. A tu instaluje 10.50 operę i mi wywala białe na czarnym. Owszem, w Jebuntu da się to zmienić, ale to wtedy tło katalogów [w tym wypadku czarne] zmienia się na białe i... chcę trafić do wariatkowa.. sad

Btw. moglbyś mi dać wpis jak zmienić kolor tła? Może coś z tym uda mi sie skombinować.. smile

Ale to co poleciłeś, zrobiłam i działa. Jakbyś znalazł jednak odpowiedź jak zmienić kolory w pasku adresu to daj znać, bo dziwie sie ze w niektórych skinach jednak jest białe tło a czarny tekst adresu... Może dałboy się wyciągnąć jakieś wpisy z takiego skina i przenieść do mojego? Jakies sugestie za czym się rozglądać?

I dzię-ku-ję jeszcze raz smile! :* smile

Morphdreamer napisał(a):

Originally posted by EvaLocura:

Btw. moglbyś mi dać wpis jak zmienić kolor tła? Może coś z tym uda mi sie skombinować..[Dropdown Addressfield Skin]
Color = #ffffff


Originally posted by EvaLocura:

Może dałboy się wyciągnąć jakieś wpisy z takiego skina i przenieść do mojego? Jakies sugestie za czym się rozglądać?


Najprawdopodobniej czegoś z "Addressfield" w tytule. Jeśli chodzi o wartości to może mieć zdefiniowane Text Color lub Native=0. Na razie nic innego nie przychodzi mi do głowy.

EvaLocura napisał(a):

Nie no dziękuję, jednak z paskiem adresu chyba mi się nie uda, ale reszta problemów SOLVED.
Dziękuję za poświęcony czas i już więcej nie nabijam postów wink

Trael napisał(a):

Witam, trafiłem tu przez przypadek bo miałem podobny problem z Googlami. Rozwiązanie jest dość proste. Trzeba wejść na stronę google.pl, nacisnąć prawy przycisk myszy --> preferencje dla witryny --> zakładka sieć i tam należy w polu Identyfikacja przeglądarki wybrać "przedstaw się jako Opera". W moim przypadku pomogło.

Saskatchewan napisał(a):

Pewnie, że pomogło, ale autorka pisała już w pierwszym poście

Originally posted by EvaLocura:

Mam włączone Google instant [podaję się za liska].

wink