Import poczty z Netscape Messenger 4.79

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
jarecki napisał(a):

Witam serdecznie.

Opera 7.x posiada filtr umożliwiający import danych z Netscape Messengera, ale tylko wersji 6/7. Tak się składa, że całą historię e-mailową mam w Netscape Messengerze 4.79 (ostatnia wersja przed "upadkiem"). Powstawała od lat 90. i utrata tych danych w ogóle nie wchodzi w rachubę. Oto seria pytań:

1. Czy przed importem rzeczywiście muszę najpierw zupgrade'ować Netscape'a do wersji 7.2?
2. Czy podczas importu danych Opera daje sobie radę z potęznymi podkatalogami pocztowymi (rzędu gigabajta) w Netscape? Są co prawda podzielone (starocie1, starocie2), ale wciąż ogromne.
3. Czy są znane jekieś problemy związane z importem danych, które łatwiej będzie rozwiązać zanim cały proces się rozpocznie?
4. Na co uważać żeby nic nie sknocić? :-)

Importowi będą podlegały cztery subkonta pocztowe w Netscape Messengerze.

lazik_s napisał(a):

Pamiętaj żeby przed całą operacją zrobić kopię zapasową. wink

AbdulMumit napisał(a):

Re: Import poczty z Netscape Messenger 4.79

1. Nie wiem. Ale ja bym tak zrobił, bo przecież jest jakiś powód, dla którego Opera napisała, że import jest z wersji 6/7. Z tej poprzedniej wersji może nie zadziałać (?).
2. Nigdy nie słyszałem, żeby problemy były spowodowane wielkością skrzynki w programie-źródle. Więc bym się nie obawiał.
3. O takich problemach też nie słyszałem.
4. Koniecznie zrobić sobie kopię zapasową poczty w dotychczasowym programie. Ja do tego postarałbym się przeprowadzić operację na kompie niezajętym innymi zasobożerczymi procesami. A tak w ogóle, gdyby mi zależało (a zależałoby mi na pewno), przeprowadziłbym najpierw test. Skonfigurowałbym konto w dotychczasowym programie, odebrałbym w nim i wysłał kilka e-maili, a później bym to importnął i przyjrzał się efektom. Bo wtedy można zauważyć jakiś problem, który łatwiej jest rozwiązać jeszcze w starym programie, nie zaś już w Operze.

lazik_s napisał(a):

No dobrze a jak trzyma Opera swoje pliki przy imporcie? Także w jednym pliku? Bo jak tak to już są ograniczenia.