Zginęły mi zakładki

w dziale Opera
maxkonrad napisał(a):

Przy uruchomieniu Opery wyskakuje okienko z powiadomieniem:Dodam że wcześniej potrzebowałem zapisać jeden folder z moich zakładek i w tym celu kliknąłem na nim PPM, wybrałem z menu Plik i którąś z opcji, nie pamiętam już którą i zapisałem na pendrive. Teraz zginęły mi wszystkie zakładki. Zostały za to na stronie Opera Link. Co mam zrobić, aby pozbyć się tego okienka oraz żeby pobrać zakładki zachowanie na Opera Link?

zielak007 napisał(a):

Zapisałeś plik zakładek na dysku przenośnym jako sterowniki do laptopów.adr. Skopiuj ten plik do swojego katalogu profilu, zmień nazwę, np. na bookmarks.adr i wskaż go w ścieżce opera:config#UserPrefs|HotListFileVer2. Albo najpierw wskaż a potem skopiuj (przy wyłączonej Operze). Nie wiem, która kolejność będzie skuteczna wink

daroc napisał(a):

A nie lepiej najpierw skopiować a potem otworzyć - wszystko przy włączonej Operze?

maxkonrad napisał(a):

Dzięki. Wystarczyło że wszedłem tutaj: <a href="opera:config#Hot%20List%20File%20Ver2" target="_blank">opera:config#UserPrefs|HotListFileVer2</a> i ustawiłem domyślną ścieżkę do pliku zakładek, który znajdował się w katalogu domowym. Błąd wyskakiwał dlatego, że do tej pory w miejscu tym podana była ścieżka do pendriva, na którego exportowałem zakładki, a pendrive był odpięty od laptopa.
Swoją drogą dziwna sprawa, że opera zmieniła sobie ten katalog - ja tylko chciałem wyeksportować lub zapisać interesujące mnie zakładki. Opcja takiej zmiany powinna być zmieniana w preferencjach Opery. Ale to tylko moja opinia. Jeszcze raz dzięki Wam za pomoc.

andol napisał(a):

Ale Ty nie wyeksportowałeś, tylko zapisałeś w nowej lokalizacji. Do eksportu służy O > Ustawienia > Import i eksport > Eksportuj zakładki Opery.

maxkonrad napisał(a):

W takim razie, moim zdaniem, myląca jest nazwa tłumaczenia. Bo zapisać można, np. stronę i wielu ludzi - w tym ja mylnie może to odczytać. Powinni to nazwać "Zmień domyślną lokalizację zakładek" albo "Zapisz zakładki w nowej lokalizacji" czy coś w tym stylu, tym bardziej, że obok jest opcja "Zapisz wybrane elementy jako dokument HTML". A najlepiej, żeby opcja zmiany lokalizacji zakładek była dostępna w preferencjach, a nie pod PPM.

andol napisał(a):

Originally posted by maxkonrad:

myląca jest nazwa tłumaczeni


Tłumaczenie jest zgodne z oryginałem. Pozycja „eksportuj” jest w tym samym menu kilka pozycji niżej.