Opera8 beta... a brak mail...

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
woj-tek napisał(a):

Witam,
od jakiegoś już czasu intensywnie testuję nową opere [praktycznie się na nią przerzuciłem, bo sie nie wywala...], ale jest jeden irytujący problem... otóż od samego początku spostrzegłem brak modułu mail [a może dostępu do niego...]. Nie mogę go dodać do sidebara [opcja niby jest aktywna, ale jej kliknięcie nie powoduje żandej akcji, a contacts i chat mam wogole nieaktywne... :/], nie ma nic o mailu w menu. No i w sumie nie mialbym z tym problemu [bo do maili mam the bata], ale rss opiera się o ten modul... no i dochodze do sedna - otoz rss pieknie dziala i wogole, ale zeby go przeczytac musze czatowac na powiadomienie o nowych wiadomosciach - kliknac w nie i dopiero otwiera sie stosowna zakladka... pozniej moge przelaczac sie na inne kanaly rss... Insalacje nowej opery wykonalem do osobnego katalogu a potem nadpisalem pliki profilu danymi z opery7... Ktos tez tak ma? to jest by design?

woj-tek napisał(a):

Niestety u mnie czegoś takiego nie mam [zalaczony zrzut...]

Uzywam:
Version 8.00
Build 7401

1opera.png

adas napisał(a):

Preferecje -> Paski narzędzi i menu -> i tam zaznacz Opera Standard przy konfiguracji menu.

andol napisał(a):

Originally posted by lwiczek
Niestety u mnie czegoś takiego nie mam [zalaczony zrzut...]

Uzywam:
Version 8.00
Build 7401Używasz niewłaściwego pliku konfiguracyjnego menu. I kropka. wink

Jurgi napisał(a):

U mnie (ósemka nainstalowana na 7.54) to Narzędzia -> Konta poczty i czatu... i wybierasz. Po ustawieniu konta czatu pojawia się opcja "Czat" na pasku i można dodać do paneli. Natomiast rssy uaktywniają mi się po kliknięciu ikonki rss na pasku adresu, lub bo przejściu pod odpowiedni adres (Opera pyta się, czy dodać subskrybcję kanału) - wtedy opcja "RSS" pojawia się na pasku, obok Czatu, stamtąd można wybrać konkretny kanał.
Czat chyba też jest oparty o moduł pocztowy? To też mam z nim problemu, ale inne...

DOPISEK
Andol przeciął węzeł gordyjski, ale może dodam (tutaj, żeby nie mnożyć postów): jeśli chcesz zachować ustawienia, to lepiej zainstaluj starą wersję w jeszcze jednym (osobnym) katalogu i nainstaluj nową. Albo (może lepiej) instaluj na czysto, ale nie kopiuj głownych plików .ini, tylko zakładki, notatki, hasła itp. I poświęć parę minut na skonfigurowanie od nowa, wydaje mi się to bezpieczniejsze (zwłaszca przy wersji beta)

woj-tek napisał(a):

Ale babol!!!
Zmienilem na standardowy i <tadam> jest... No do sobie uruchomiłem Konta poczty i czatu no i... koniecznie chce utworzyc jakies konto... no to sobie stworzylem news do localnews serwera zeby szybko dzialalo jakby co ;] No i wszystko pieknie, dodalem sobie co chcialem do sidebara, zmienilem ponownie na moje menu i toolbary... No ale irytowalo mnie to konto newsowe, wiec postanowilem je wywalic... no i operka stwierdzila ze nie moge znowu miec mail w sidebarze... no ale ja to chce miec tylko zeby rss czytac... na diabla mam tam trzyamc jakiekolwiek konto zeby miec dostep do tego ($@*%&@#% siedebara [sorry, ale mnie to bardzo poirtytowalo]... No i musiałem zostawić to nieszczęsne konto żeby mieć sidebara od maila... kretynizm i tyle :/ Jakas nowa polityka OS żeby naciągnąć userów żeby używali też modulu mail zamiast ulubionych aplikacji?! :[

PS. A to, żeby używać osobnego profilu to wiem, wersję stabilna mam z ustawieniam iw Docs&Setts a O8beta ma w katalogu programu, ale dzięki za rade smile

Jurgi napisał(a):

Fakt, przy samym RSS nie można mieć poczty na bocznym panelu (dobrze rozumiem, że o to chodzi?) No mnie wystarczy opcja RSS na górnym pasku, zerkam, czy nie ma czegoś nowego (pogrubione), jak jest to klikam i okno mi sie otwiera.
Ale fakt, też uważam, że powinni to zmienić.

A propos RSS jeszcze, na dole jest okno "szybkiej odpowiedzi", jeśli w RSSie jest podany zwrotny adres email, można (chyba) odpowiedzieć. Niestety, nie działa mi to, dostaję okienko z komunikatem:

Sending mail
Niedozwolony adres nadawcy

...mimo, że mam konto e-mail w Operze (jak go wcześniej nie miałem, było to samo - nie odpalał się domyślny klient). Czegoś nie wiem?

woj-tek napisał(a):

Tak, dokładnie o to mi chodziło...
A co to za przycisk co się automagicznie pogrubia? Bo też brzmi ciekawie... No i jak można wyłączyć wspomniane prez ciebie QuickReply? Bo imho jest tylko denerwujace ;]

Jurgi napisał(a):

Chyba mało zrozumiale się wyraziłem, wygląda to, jak w załączniku. Po wyborze kanału otwiera się normalne okno z wątkami i zawartością newsa. Da się przeżyć, choć boczny panel jest oczywiście wygodniejszy.

Wyłączyć "okno szybkiej odpowiedzi" można w menu "widok".

rss.png

adas napisał(a):

O ile sobie przypominam to w nowej wersji Opery, będzie osobny panel dla RSS-ów.

woj-tek napisał(a):

Hmm... ja tego teżnie mam wink Uroki używania starych paskow... No ale już jest menu z boku, wiec po problemie...
A co do osobnej obsługi RSS, jestem za wszystkimi łapami ;]