Problem z Flashem.

w dziale Wersje beta, testowe i rozwojowe
madhunt3r napisał(a):

Witam,

Z ciekawości zainstalowałem wersje 11. Ale i tak nadal nie poprawili tego flasha, ciągle na małym ekranie nie chodzi on płynnie, skokowo działa już od X wersji... Zaś na fullscreenie za to płynnie, to jest dziwne. Inne przeglądarki super płynnie tylko biedna Opera nie może dobrze odtwarzać flasha, to ją dyskwalifikuje sad

Może ktoś coś mi poradzić w związku z tym? Przeinstalowanie nic nie pomaga, sprawdzałem na najnowszej becie 11.
Przypuśćmy uruchamiam filmik we flashu np ten http://vimeo.com/16843537 daje play, buforuje się i zaczyna odtwarzać tylko widać wyraźnie że się tnie, nie chodzi płynnie, jakby klatki gubił, zaś jak dam na fullscreena to jest płynnie. Dodam że inne przeglądarki Firefox, Chrome nie mają problemu z flashem, tylko Opera od X wersji ma.Fajnie się zapowiada, ale ten bug z flashem mnie irytuje. Wszystko sprawdzone na czysto instalacja, aktualizacja sterowników nVidia i nadal przycinka na małym screenie. Ale co najważniejsze na fullscreenie śmiga aż miło. Co to może być... Może coś w opcjach about:config. Będę wdzięczny jak ktoś pomoże, sam już próbowałem wielu rzeczy i nic mi nie przychodzi do głowy, co jeszcze mogę zrobić.

oojahoo napisał(a):

Mam to samo... sad

ruszok napisał(a):

Dziwne. Ja mam 11, ale i 10.63. 11 to czysta instalacja oczywiście. Ani na tej ani na tej nie ma różnicy pomiędzy fullscreen a małym oknem. Może wtyczka stara albo cuś?

A w opcjach flasha co masz wybrane? Akceleracja sprzętowa czy nie? Bo kiedyś na benq jak dałem "przyspieszenie sprzętowe" to mimo, że karta była ATI x200 to właśni filmiki w taki sposób klatkowały. Jak ją wyłączyłem to jak ręką odjął...

PS. Teraz mam kartę NV GT330M i mam włączone we flasju przyspieszenie i nie klatkuje.

madhunt3r napisał(a):

Flash najnowszy jaki jest, jak mam ustawienia to mam zaptaszkowane przyspieszenie sprzętowe, tylko że nie mogę odptaszkować, bo niereaguje na kliknięcie to okienko opcji flasha :/

Dobra udało mi się odptaszkować, ale nadal nie chodzi płynnie na małym ekranie... Co zrobic sad

Edytowałem ustawienia sterowników nVidia, zmieniałem cudowałem ale nadal przycinka flasha

ruszok napisał(a):

Weź zainstaluj wersję na USB i zobacz czy tam też tak jest. Bo to serio bardzo dziwne.
U mnie chodzi więc albo jakieś uwarunkowania sprzętowe - co raczej wykluczamy bo na innych chodzi, albo coś z konfigiem dla opery.

madhunt3r napisał(a):

Ściągnałem 10.60 w wersji portable i tak samo z flashem.

Medium napisał(a):

Sprawdź na stronie Adobe, czy masz aktualny Flash:
http://www.adobe.com/software/flash/about/

madhunt3r napisał(a):

Przecież napisałem wyraźnie że wszystko jest aktualne. To nie to.

ruszok napisał(a):

Pisząc, żebyś zainstalował na USB miałem na myśli nowy instalator w którym jest takowa opcja.

Jak dla mnie to problem jest w konfiguracji flasha dla opery. Jedyne wyjście jak dla mnie to de instalacja flasha, usunięcie wszelakich wpisów w rejestrze i instalacja na nowo. Czysta instalka USB nie będzie miała innych niż defaultowe ustawień samej opery. Według mnie to jedyne co może w tej sytuacji pomóc. Ale trzeba dokładnie przeczyścić system. Z folderu opery wywalić plugin flasha, z dysku, z rejestru... Trochę roboty jest. Ale to może być jedyne wyjście [a i nie koniecznie skuteczne].

madhunt3r napisał(a):

Próbowałem też tak po części. Usunąłem całego flasha z kompa, usunałem Opere, wszystkie foldery i dane potem ponowna instalacjai nic nie pomogło. Zauważyłem jeszcze że to ma znaczenie wielkość tego okna filmu we flashu, na YT chodzi płynnie zaś, linki na FB z YT już się tną ponieważ okienko filmiku jest mniejszego formatu niż standardowo. Dziwne to już wszystko jest...

ruszok napisał(a):

Najważniejsze jest przeczyszczenie rejestru. Tam mogą być jakieś śmieci. Najlepiej ściągnąć jakieś narzędzie które pozwala szybko przeszukiwać rejestr. Frazy typy flash player, flash itd... Innej drogi nie widzę, także nie wiem co Ci więcej pomóc.
Ale mi na FB filmiki z YT nie tną.

madhunt3r napisał(a):

To raczej nic do tego nie ma, ponieważ jak wcześniej przeinstalowywałem system, to z ciekawości zainstalowałem opere, bo na starym kompie też tak miałem, i na czysto też taki sam problem z tym flashem.

ruszok napisał(a):

W takim razie nie wiem jak Ci pomóc. Widocznie taka konfiguracja sprzętowo softwarowa nie pasi operze i flashowi. Aczkolwiek ja bym tam powalczył...

kiler999 napisał(a):

A jaki system operacyjny i procesor? Ja mam win7 i na PDC 1.7 GHz w operze chodzi płynnie czy to na fullscr czy na normalnym, karta grafiki radeon xpress 1100 więc wspomagania nie ma.

madhunt3r napisał(a):

Teraz jak się tak przyjrzałem np. zmniejszonemu filmikowi YT na FB (bo normalny format przez youtube.com działa szybko i płynnie) to wygląda jakby slowmotion było załączone jakieś, zwolnienie tempa, bo nawet te paski od rozdzielczości YT i inne co się wysuwają, działają wolno.

Dodam że wyczyściłem pierw wszystko co związane z flashem rejestr także.

madhunt3r napisał(a):

Windows 7 x64

Intel Core 2 Quad Q9550 2,83GHz
8GB RAM
nVidia GeForce 9800GT 1GB

Fisiu napisał(a):

Akurat vimeo działa od dawien dawna lepiej niż np. Youtube. Przynajmnie u mnie.
openSUSE 11.3 & opera11b1 & flash 10.1.102.65

Laston napisał(a):

Jeśli miałeś tak na dwóch różnych komputerach to myślę, że jakiś program uruchomiony w tle może mieć coś do tego.

madhunt3r napisał(a):

Tylko, że na czystym systemie Win 7 x64 jak zainstalowałem Opere to tak samo.

madhunt3r napisał(a):

Help!