Przycisk - kontynuuj przerwaną sesję

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
Bacior napisał(a):

Jest możliwe stworzenie przycisku typu checkbox, który by przełączał opcję uruchamiania Opery z "Rozpocznij ze stroną szybkiego uruchamiania" na "Kontynuuj przerwaną sesję"?

Medium napisał(a):

Jest takie pole w ekranie startowym. Po prostu włącz tę opcję:
Opera → Ustawienia → Preferencje → Ogólne → Uruchamianie → Wyświetlaj okno startowe (Ctrl + F12)
A gdybyś nawet miał przycisk, to gdzie byś go umieścił i kiedy używał, przy zamykaniu Opery?

Bacior napisał(a):

Czasami chce przywrócić ostatnią sesję i taki przycisk byłby o wiele wygodniejszy od standardowego zapisywania sesji. Okno startowe wyświetlające się przy każdym uruchomieniu przeglądarki nie jest wygodnym rozwiązaniem wink

PS. U was też nie działa podgląd postów?

Medium napisał(a):

Originally posted by Bacior:

Czasami chce przywrócić ostatnią sesję i taki przycisk byłby o wiele wygodniejszy od standardowego zapisywania sesji.

Nie musisz zapisywać sesji, ba, nie musisz nawet w ogóle decydować na wyjściu, jak chcesz Operę uruchomić, wystarczy, że każesz jej wyświetlać wspomniany startowy dialog. Mi nie przeszkadza, a bardzo przydatne dla wersji testowych, które łatwo się 'przewracają' ni z tego ni z owego.
A z przyciskiem trzeba by pokombinować, nigdy takiego nie robiłam. Może ktoś jest bardziej wprawny, by liczyć ścieżki w preferencjach?

Originally posted by Bacior:

PS. U was też nie działa podgląd postów?

Tak. Forum jest w nowej wersji, jeszcze z błędami. I właśnie dlatego nie gwarantuję przycisku, bo ów podgląd służył mi fabrykowania ich bigsmile

daroc napisał(a):

Może by stworzyć przycisk, który zapisze aktualną sesję (menu file -> sessions), a potem taki, który tę sesję odczyta?
Do tego pierwszego przycisku dodatkowo podpiąć akcję zamykającą Operę. Taką akcje można też przypisać do skrótu klawiszowego, ale to zawsze coś innego niż wyłączanie Opery krzyżykiem w rogu okna... Więc nie wiem czy taki pomysł się spodoba.
Chociaż z drugiej strony Opera automatycznie zapisuje sesję przy wychodzeniu, pytanie czy robi tak przy każdym ustawieniu uruchamiania.
Próbowałem trochę rozgryźć jak działa Insert session oraz Open session, ale nie udało mi się przy pomocy tego polecenia otworzyć żadnej sesji. Ktoś wie jak to się robi?