Opera Mobile 10 zawiesza programy

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
Squnxik napisał(a):

Witam!

Od kilku lat używam Eten X500 z WM5.
Ostatnio zainstalowałem Operę Mobile 10 - pobraną bezpośrednio z pierwotnej przeglądarki w urządzeniu.
Sam program działa poprawnie - nie wyświetla tylko filmów (np. YouTube), ale mnie to nie przeszkadza, bo do tego celu mam oddzielną aplikację.
Problemy zaczynają się po wyłączeniu Opery. Otóż sam program zamyka się poprawnie, bez żadnych alertów, jednak później nie mogę uruchomić niektórych programów (np AutoMapa lub Skype). Niezależnie od czasu po wyłączeniu Opery (może to być nawet na drugi dzień), próba włączenia innego kończy się nieprzerwanym kręceniem "klepsydry" na środku ekranu. Pomaga jedynie softreset, po którym wspomniane programy uruchamiają się poprawnie.
Ciekawostką jest również odtwarzanie przez Windows Media Player (wersja 10 mobile dla pocket PC) do 4 sekund utworu i przechodzenie do odtwarzania następnego. Problem rozwiązuje softreset.
Wykonałem nawet hardreset. Operę Mobile zainstalowałem jako pierwszy program po wgraniu ROM'u. Jednak nic to nie pomogło.
Dodam jeszcze, iż AutoMapa jest licencjonowana, a Skype jest fabrycznie dodany do ROM'u.

Jeżeli ktoś miał podobny problem i go rozwiązał, to będę wdzięczny za pomoc.
Z góry dziękuję!!!

volumepl napisał(a):

Możesz sprawdzić jak wygląda praca Opery Mobile gdy masz równocześnie uruchomioną inną dowolną aplikację? Czy nadal problem występuje, gdy wyłączysz i włączysz telefon ponownie? Ile masz wolnej pamięci na karcie pamięci / telefonie?