Otwieranie linku ale nie przechodzenei do niego

w dziale Opera
pachowicz napisał(a):

Od wczoraj jestem użytkownikiem Opery, i mam pytanko przegrzebałem troche forum i google ale nie bardzo wiem jak zadać pytanie do google:P. Chodzi mi o to jak zrobić tak jak to jest w chrome np. chodzę sobie po interii i najpierw otwieram wszystkie interesujące mnie linki a później dopiero je czytam... przy standardowej konfiguracji za kazdym otwartym linkiem przerzuca mnie tam i musze wracać, a chciałbym żeby otwierajac link przez "otwórz w nowej karcie" pozostawal na stronie a której otwieram sobie linki.

Dziekuję za wszelką pomoc

Łukash napisał(a):

Możesz otwierać linki w tle środkowym przyciskiem myszy.

pachowicz napisał(a):

chodzi o to że korzystam z touchpada na laptopie (takie zboczenie, przyzwyczaiłem sie) i nie posiadam środkowego klawisza myszy bigsmile

ok już doszedłe m do tego:D bede się musiał przyzwyczaić do klikania 3 odnośnika w menu podręcznym smile dzieki

Saskatchewan napisał(a):

"Otwórz na nowej karcie" robi właśnie to co mówi. Podobnie "Otwórz na nowej karcie w tle" wink. Zatem Ciebie interesuje ta druga opcja.

Jest kilka możliwości otwarcia linku w tle:
- prawoklik na linku > Otwórz na nowej karcie w tle;
- kliknięcie środkowym przyciskiem myszy, np. kółkiem (opcja jest konfigurowalna, a najprościej dostać się do jej ustawień poprzez Shift+ŚPM na dowolnej stronie internetowej);
- użycie gestu myszy, czyli kliknąć i przytrzymać PPM na linku a następnie przeciągnąć mysz w odpowiednim kierunku - domyślnie: w górę, a następnie dół;
- przytrzymanie Ctrl+Shift podczas klikania w link LPM (Shift+klik otwiera na nowej karcie nie w tle; Shift+klik, Ctrl+Shift+Klik działa też w większości menusów w Operze).

Poza tym aby otwierać zakładki z paska osobistego/zakładek, itp. domyślnie w tle - odznaczyć Opcję Menu O→Ustawienia→Preferencje→Zaawansowane→Karty→Otwieraj nowe strony na bieżącej karcie.

pachowicz napisał(a):

dziękuję serdecznie Saskatchewan smile za pełną odpowiedz oby wiecej takich userów na forum smile dzieki śliczne

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by pachowicz:

bede się musiał przyzwyczaić do klikania 3 odnośnika w menu podręcznym

Jeśli Ci to bardzo przeszkadza, to możesz sobie menu kontekstowe przeedytować ręcznie i np. zamienić kolejność, aby "Otwórz na nowej karcie w tle" było na samej górze, albo powyżej "Otwórz na nowej karcie".

stivo85 napisał(a):

Originally posted by Saskatchewan:

- przytrzymanie Ctrl+Shift podczas klikania w link LPM (Shift+klik otwiera na nowej karcie nie w tle; Shift+klik, Ctrl+Shift+Klik działa też w większości menusów w Operze).


Jak korzystam z czyjegoś laptopa to ta metoda sprawdza się najlepiej, bo Shift i CTRL łatwo wciska się jednym palcem (np. kciukiem kiedy trzymam lapka na kolanach) wink