Opera 11 na dzień dobry "zjadła" mi zakładki

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
azotyp napisał(a):

Jestem zalogowany normalnie w opera link, mam ścianę ze skrótami i notatki opery ale zakładki zniknęły, zamiast nich zrobiły się domyślne. Gdy wchodzę w opera link na stronie mam zakładki ale przeglądarka pomimo włączonego przycisku synchronizacji nie wyświetla ich. Da się to jakoś naprawi albo coś kliknąć żeby "wymusić" pobranie zakładek ze strony ?

Medium napisał(a):

Kliknij na przycisk synchronizacji 'Wyświetl stan' i ewentualnie 'Konfiguruj'. Jeśli usunąłeś ciasteczka, możesz nie być zalogowany do Opera Link.

azotyp napisał(a):

stan "działa prawidłowo", wyłączałem włączałem usługę kilka razy za każdym razem to samo (przycisk świeci się na zielono, w stanie napisane że działa prawidłowo, zakładki na stronie są ale opera nie chce ich "pobrać", (choć nie pokazuje żadnych błędów jakoby miała problemy z pobieraniem czy coś w tym stylu)). Może problem leży w instalacji opery zrobiłem ją z update'a (sama się najpierw ściągnęła, wywaliła poprzednią operę i zainstalowała ale takie rzeczy jak próba zrobienia instalki "na czysto" wolałbym unikać bo mam parę rzeczy usatwionych + skórka)

Medium napisał(a):

Originally posted by azotyp:

stan "działa prawidłowo"


To może zgłoś buga bug https://bugs.opera.com/wizard/

U mnie np. plik urlfilter.ini wygląda jak urlfilter.ini.pre_sync. I też bym buga zgłosiła, gdyby mi całkiem nie działało.

azotyp napisał(a):

zgłosiłem buga nie wiem czy coś to pomoże w ostateczności zrobiłem jakiś czas temu backup zakładek ręcznie najwyżej go przywrócę
PS
A wiecie może czy da się jakoś wyeksportować zakładki ze strony opera link do pliku żeby ręcznie je przywrócić ?
PPS
Zrobiłem pewien test, w opera link na stronie dodałem nową zakładkę i o dziwo po włączeniu i wyłączeniu synchronizacji przeniosła się do zakładek opery, niestety jej koleżanki z opera link nie były na tyle chętne do przenosin co ona i zostały w swoim domku na stronie www)
PPS2
A jednak przed chwilą się zsynchronizowało, widocznie ta sztuczka uruchomiła "zapalnik" synchronizacji, problem rozwiązany.