Gdzie zgłosić błąd plus pytanie o pasek adresu

w dziale Opera
rdw napisał(a):

Witam
1) gdzie można to komuś zgłosić: od Opery 10 nie mogę rozwijać otwieranego okna ustawień dla wybranej zakładki (nie mogę rozwijać okna edycyjnego danej zakładki - to bardzo niewygodne). Druga sprawa - dlaczego po aktualizacji sama naskoczyła mi jakaś domyślna skórka, miałem celowo czarną dla niepsucia wzroku.
2) czy ktoś wie - grzebałem w ustawieniach - jak usunąć te nowe, denerwujące funcje w pasu adresu:
- okienko przed adresem z napisami "web" itp. ze zgłaszaniem witryn - strasznie wkurza zmieniająca się wielkość tego okienka zależnie od napisów np. "Web" albo "zabezpieczona"; po drugie strasznie wkurza "rozjaśnianie" części adresu i zmienianie adresu z "prawdziwego" linku strony np. teraz na dole widzę "my.opera.com/polski/forums/newtopic.dml" a dopiero gdy najadę na to myszką i kliknę do skopiowania, pojawia się prawdziwy adres: "http://my.opera.com/polski/forums/newtopic.dml?action=newtopic&forum=60" jest to bardzo denerwujące! Jakbym mógł to bym wrócił do opery 9, ale i tak wobec coraz gorszych wersji chyba przejdę na firefoxa.

Medium napisał(a):

ad 1. https://bugs.opera.com/wizard/
Osobiście proponuję - jeśli naprawa instalacji nie pomaga - poczytać w pomocy Opery o kopii zapasowej (jakie pliki), odinstalować Operę, usunąć katalog Profilu użytkownika i zainstalować kolejną na czysto, uzupełniając ją później ważnymi zachowanymi plikami.

ad 2. (Ctrl + F12) → Zaawansowane → Przeglądanie → Pokazuj cały adres... i Hide URL Parameter odznacz i zapisz.

Originally posted by rdw:

strasznie wkurza "rozjaśnianie" części adresu

Na to nie ma rady sad