Opera 11 problem z samo-usuwającymi sie zakładkami

w dziale Opera
ezehiel napisał(a):

Witam!

Ogólnie Opere uzywam juz bardzoooo długo. Niestety mam z nią pewien problem od jakiegoś czasu, a dokładnie od wyjścia wersji 10.50 i w górę.

Chodzi mianowicie o to, że jeśli mam jakąś b. duża ilosc zakładek (plik np waży ok 3 mb i w góre, czasami mniej) to gdy wylącze opere i ja wlacze to mi usuwa wszystkie zakładki, czyli plik zeruje.

Mam Windowsa 7, kiedys jak mialem, i nic nie pomogło to zrobilem formata 7-mki, nietstety to nic nie pomaga, nadal po jakims czasie je niestety usuwa. Dodam, ze w operze zawsze czyszcze pliki cache i inne niepotrzebne rzeczy.

Natomiast na operze 10.10 nie mam takiego problemu, mam zakładki po 15mb i wszystko gra. Czyszcze w nim cache itd i dziala wszytko. Strasznie mnie to denerwuje, gdyz mam bardzo wazne rzeczy i co dzien praktycznie musze robic ich backup. Czy wiecie jak zaradzić takowemu przypadkowi?!

System: Win 7
Opera: 11 final
Antywirus: Nod32 (eset smart sec.)

andol napisał(a):

Nie kasujesz przypadkiem co jakiś czas pliku opera.adr z pulpitu?
http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=580152

ezehiel napisał(a):

Nie kasujesz przypadkiem co jakiś czas pliku opera.adr z pulpitu?Z pulpitu nie, gdyż mam je w osobnym folderze na innej partycji. I kazdy ma date z podkreslinkiem np. "bookmarks_1.1.12.adr"

Chodzi o to, ze ja ich nie zapisuje poprzez "zapisz jako" i na pulpit. Zakładki dodaje normalnie poprzez ctrl+d. A jeśli chodzi o backup, to mam osobny folder na innej partycji i tam kopiuje plik bookmarks.adr, uzywając TC, więc nie robie Przenieś, tylko kopiuj, więc o pomyłce nie ma mowy.

zadnych dziwnych opcji nie robie, zawse tylko zapisuje zakładki tak jak w/w i wyłączam opere. To wszystko:)

Medium napisał(a):

Sprawdź, czy ścieżka w opera:config do pliku bookmarks.adr jest zgodna z rzeczywistością.

ezehiel napisał(a):

Sprawdź, czy ścieżka w opera:config do pliku bookmarks.adr jest zgodna z rzeczywistością.Jak wcześniej wspomniałem to uzywam TC w wersji PL i tam jest Users, natomiast poprzez Mój Komputer są Użytkownicy.

W ustawieniach opery podesłanych przez Ciebei mam "c:/Users/...."

Czy mam zmienić na Użytkownicy? Czy pozostać przy Users?

andol napisał(a):

Originally posted by ezehiel:

Czy mam zmienić na Użytkownicy?


Nie.