Problemy z Opera Mobile 10 pod WM 6,5

w dziale Opera dla telefonów, tabletów i innych urządzeń
Zywiec napisał(a):

cześć i witam po dłuższej nieobecności;)

Na Omnii 2 z zainstalowanym SPB MobileShell, wczoraj zainstalowalem nową opere. Niby działa. Strona startowa i sposób przeglądania netu bardzo przypadł mi do gusty. Niestety strony ładują się bardzo wolno, znacznie wolniej niż na wersji 9,5. Zeby nie było, korzystam dla testów z wifi. W każdym razie widać róznicę w prędkości. Czasem strona w oóle nie chce się załadować, odświeżam i odświeżam i nic (odpalam opera 9 i wskakuje). Czy muszę mieć opere przeinstalowaną w systemie aby działała dobrze?

Drugim problemem z którym nie mogę sobie poradzić to sprawa przedstawiania się opery jako urządzenie mobilne-w starszej operze bardzo mi się to podobało, jesli była mobilna wersja strony to wszytsko szybciej chodziło i było bardzo miło. Jak to właczyć? W zakładce zaawansowane jest tylko opcja o wtyczkach. Może w opera:config ale tam nie widziałem odpowiednich opcji.


Proszę o wsparcie koleżanki i kolegów z forum, pozdrawiam.

volumepl napisał(a):

Originally posted by Zywiec:

Niestety strony ładują się bardzo wolno, znacznie wolniej niż na wersji 9,5. Zeby nie było, korzystam dla testów z wifi. W każdym razie widać róznicę w prędkości. Czasem strona w oóle nie chce się załadować, odświeżam i odświeżam i nic (odpalam opera 9 i wskakuje).


Masz włączone Turbo?

Originally posted by Zywiec:

Czy muszę mieć opere przeinstalowaną w systemie aby działała dobrze?


Zobaczymy, w czym jest problem - może to będzie konieczne.

Originally posted by Zywiec:

Drugim problemem z którym nie mogę sobie poradzić to sprawa przedstawiania się opery jako urządzenie mobilne-w starszej operze bardzo mi się to podobało, jesli była mobilna wersja strony to wszytsko szybciej chodziło i było bardzo miło. Jak to właczyć?


Czy masz coś takiego w ustawieniach?
Po rozwinięciu tej opcji pojawia się coś takiego, ale to dotyczy podmiany prezentacji systemu operacyjnego:
Jeszcze moje pytanie: Czy strony takie jak np. onet.pl otwierają się domyślnie jako strony z pełną zawartością, nie z jedną kolumną tekstu i obrazków? Czy zmiana w opera:config|User Agent#Spoof UserAgent ID z 1 na 0 przynosi taki efekt, że ładują się strony mobilne jako domyślne?

Zywiec napisał(a):

po 1 to dzieki za wyczerpująca odpowiedź.

próbowałem z turbo i bez turbo i niestety bez zadowalających rezultatów.

mam opcje jak na screenie ale bez user agent. Strony ładują się jako pełne strony, zmiana spoof z 1 na 0 nie jest skuteczna, dane się nie zapisują- po kliknięciu save wyświetla się monit że niektóre opcje mogą wymagać restartu opery, po retsarcie znów wskakuje wartość 1 :/

volumepl napisał(a):

Co do szybkości połączenia - zaznacz opera:config|Proxy#Enable start with HTTP 1.1 for proxy - było trochę o tym na forum, ale to dotyczyło Opery desktopowej. Możesz jeszcze spróbować zaznaczyć opera:config|Proxy#Enable start with HTTP 1.1 for proxy. Co do stron mobilnych - znalezione tutaj - http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=421831
W opera:config|UserPrefs#Custom User-Agent wpisujesz

Opera/9.80 (Macintosh; Intel Mac OS X; U; en) Presto/2.2.15 Version/10.10
lub
Opera/9.80 (Windows NT 6.1; U; en) Presto/2.2.15 Version/10.10

Tylko nie wiem, jak jest z osiągalnością tej opcji, ponieważ w swoim emulatorze tego nie znalazłem.