nie ma to jak regres.. Opera ma problem z beta-testowaniem

w dziale Opera
winh8r napisał(a):

Większość nowych oficjalnych wersji wychodzi z poważnymi błędami, tak jakby kolejna wersja beta.... może powinni zrewidować założenia fazy beta-testowania (np. potrzebna ilość user'ów i realia w jakich przeglądarka ma być testowana) ...o ile takie w ogóle były.

Byłem szczęśliwy z 10.6, teraz zrobił mi się auto-update to 11-ki i co.. po odpaleniu od razu widać: problem z nieprezycyjnymi gestami myszy, problem z flash'em i wydajnością (u mnie migał cały ekran kopmutera nawet). Można zrozumieć detale ale nei takie poważne błędy podstawowych funkcjonalności !
Jako stały użytkownik jestem w stanie to przetrzymać ale nie wyobrażam sobie jak oni chcą zyskać nowych użytkowników. Wystarczy ze taki sprobuje uzyć tych niby zajefajnych gestów myszy, które jak sie zaraz przekona nie działają tak jak powinny, po czym puści jakiś lekki film na YT, który będzie koszmarnie lagował. I jak tu się przekonać do takiej przeglądarki wink ?

Ryszard napisał(a):

Ja po aktualizacji nie widzę żadnego z opisywanych przez Ciebie problemów. A nawet zobaczyłem kilka zalet nowej wersji.

woj-tek napisał(a):

@Ryszard - nie widzisz problemu z gestami? To jesteś w zdecydowanej mniejszości... http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=839952 - jedyne ćwierć tysiąca wypowiedzi, w tym cytaty z autora nowego rozwiązania, że wiedziano o bublu przed wypuszczeniem wersji finalnej...

winh8r napisał(a):

no tak zmiana opera:config#Gesture%20Threshold na 2 pomaga, choć podobno błąd nie tkwił w tym tylko, że zmienili "silnik" obsługi tych gestów czy jak to nazwać
lwiczek dzięki, w którym miejscu dokładniej można znaleźć te cytaty ?

Medium napisał(a):

Originally posted by winh8r:

w którym miejscu dokładniej można znaleźć te cytaty ?


http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=8106582

Ryszard napisał(a):

Originally posted by lwiczek:

@Ryszard - nie widzisz problemu z gestami?


Nie. Jedynym problemem były podpowiedzi, ale to się daje wyłączyć przez preferencje.
Może brak problemów spowodowany jest ograniczoną używalnością (minimalizuj, zamknij, dalej, wstecz) a może dawno temu wyrobionym odruchem szerokiej i wyraźnej gestykulacji.

woj-tek napisał(a):

Originally posted by Ryszard:

Może brak problemów spowodowany jest ograniczoną używalnością (minimalizuj, zamknij, dalej, wstecz) a może dawno temu wyrobionym odruchem szerokiej i wyraźnej gestykulacji.Generalnie problem jest przy bardziej złożonych gestach (przynajmniej dwa pociągnięcia, drugie musi być dłuższe od pierwszego)... Więc sporo zależy, ale jak widać w ogólności nowe gesty są rozwalone (;
Inna sprawa, że dziwnym jest wyrobienie takiego nawyku przy poprzednim, mega wygodnym mechaniźmie gestów, który był bardzo tolerancyjny jeżeli chodzi o odchylenia i można było robić wręcz ładne łuki zamiast zwykłego dół-lewo czy podobnych...

adsim napisał(a):

Niestety, zgadzam się w pełni z tym co napisał @winh8r. Powiedział bym też, że regres jest nawet w stosunku do wersji beta O11. Po prostu fuszerka. Ja już dawno wyrzuciłem tą wersję i siedzę dalej na 10.6. Chciałem zrobić drugie podejście do 11, ale skończyło się na tym, że odkryłem tylko kolejny bubel - nie idzie zmienić szerokości okienka wyszukiwania sad. Najlepsze jest to, że prędzej gnali z tymi poprawkami wydając po 2 wersje RC na dzień, a teraz nawet słowa nie ma, że pracują nad poprawioną wersją.

andol napisał(a):

Originally posted by adsim:

nie idzie zmienić szerokości okienka wyszukiwania


Hm… Ja zmieniam do woli.

adsim napisał(a):

Ok, no to wstaw teraz pomiędzy pasek adresu, a okienko wyszukiwania ze dwa przyciski, np. przejdź i zakładki. I teraz powiedz, czy działa?

andol napisał(a):

Ja pomiędzy polem adresu i polem wyszukiwania mam pole stanu.

adsim napisał(a):

To jest pole, nie przycisk. Wstaw najlepiej te, które wymieniłem i sobie zobacz.