problem z uprawnieniami administratora w Operze

w dziale Opera
wimblus napisał(a):

Witam. Coś dziwnego zrobiło mi się ostatnio z operą. Najpierw zobaczyłem że nie działa opcja wklejania. Czy to na pasku adresu czy nawet tutaj jak piszę ten post. Kopiuje i wklejam i nic się nie dzieje. Sprawdziłem i na innych przeglądarkach normalnie się wkleja. Kolejna rzecz, kiedy chciałem ściągnąć nową Javę z serwisu z programami kliknąłem opcje otwórz, żeby nie zapisywać i pobieranie się nie zaczęło - przy 0.0% przerywa i pojawia się napis błąd. Postanowiłem że plik zapiszę i wtedy wyskoczyła mi taka informacja "nie masz uprawnień do zapisywania w tej lokalizacji. W celu uzyskania uprawnień skontaktuj się z administratorem. Czy zamiast tego chcesz przeprowadzić zapisywanie w folderze xxx(użytkownika)?" Klikam tak i przenosi mnie do tego folderu, a kiedy znowu klikam zapisz po raz kolejny wyskakuje mi ta sama informacja. Próbowałem różnych rzeczy. usunąłem opere 10.53 i zainstalowałem. Usunąłem i zainstalowałem Operę 11. Patrzyłem w ustawieniach i właściwościach programu. Uruchamiałem komputer z nowym profilem administratora. Nic nie pomagało. Wie ktoś czy można z tym cokolwiek zrobić? nie podobają mi się inne przeglądarki i chciałbym przy tej zostać, ale póki co korzystanie z niej jest niemożliwe.

Medium napisał(a):

Może zacznij od przeskanowania komputera pod kątem złośliwego oprogramowania?

wimblus napisał(a):

Przeskanowałem komputer moim Comodo i nic nie znalazło. Ściągnąłem Malverbytes'a i również nic nie znalazł. sad

Voythal napisał(a):

Odinstaluj Operę bądź Opery. Usuń wszystkie pliki i foldery jakie pozostały po odinstalowaniu, zwłaszcza plik operaprefs.ini. Dobrze tez wyczyścić rejestr. Miałem kiedyś problem z Operą chyba po aktualizacji do wersji 10.50F. Wariował wtedy wygląd(skórka), miało to związek z kontami admina i zwykłego usera oraz uprawnieniami do lokalizacji. Reinstalacja i czyszczenie nie pomagały. Pomogła dopiero zmiana nazwy domyślnego katalogu instalacji w "Program Files" z "Opera" na "Opera(nr wersji lub cokolwiek)" i śmiga na nim do dziś czyli już prawie rok. Podejrzewam że stare odniesienia do konfigów i rejestru przestały wtedy działać. Dobrze jest też jeśli folder z plikami ustawień znajduje się w katalogach konta użytkownika (Przykładowo dla windows 7 C:\Users\urzytkownik\AppData\Roaming\Opera)

wimblus napisał(a):

Dzięki!! W końcu działa ! bigsmile

Medium napisał(a):

Originally posted by Voythal:

Reinstalacja i czyszczenie nie pomagały. Pomogła dopiero zmiana nazwy domyślnego katalogu instalacji w "Program Files" z "Opera" na "Opera(nr wersji lub cokolwiek)"

Nie za bardzo wierzę w czary, musiały Ci zostać jakieś foldery z ustawieniami dla Opery bez numeru.
Katalogi użytkownika w standardowych Windowsach są ukryte i od uwidocznienia ukrytych plików i folderów czyszczenie trzeba zacząć. Zatem sądzę, że jeszcze dziś znajdziesz u siebie jakich katalog "Opera".

Voythal napisał(a):

Co do folderów Opery to jestem na 100% pewien że wszystkie usunąłem (zawsze mam wlaczone pokazywanie ukrytych) za to nie jestem pewien rejestru i tu chyba tkwił problem na co pomogła zmiana lokalizacji i stare wpisy przestały mieć znaczenie.
To przykladowe lokalizacje dla opery w Windows 7 do Visty chyba też
C:\Program Files\Opera
C:\Users\User\AppData\Local\Opera
C:\Users\User\AppData\Roaming\Opera
do Windows XP nie pamiętam.