Krótkie zwisy opery 8

w dziale Opera
eXtremo napisał(a):

Coś dziwnego się dzieje, gdy otwieram nową kartę i wpisuję adres strony. Rozpoczynam wpisywanie adresu i opera jakby się zawiesza na kilka sekund - nigdzie nie da się kliknąć, nic się nie podświetla, literki się nie pojawiają. Mija kilka sekund, adres jest wpisany. Spotkał się ktoś z czymś takim? Kolejna sprawa, też związana z polem adresu - Gdy wciska się jakiś klawisz, by napisać ciąg tych samych liter, to on się nie pojawia. Gdy puszczę tą literkę, to dopiero wtedy ciąg się pojawia. Eee?!

Zajec napisał(a):

U mnie żaden problem nie występuje. Nie masz w tle otwartej żadnej strony, która mogłaby powodowaoć takie działanie? Ewentualnie nasuwaja mi sie jeszcze drivery na myśl, ale to poczekaj na ocenę mądrzejszych ;-)

WoofeR napisał(a):

Podobnie - u mnie wszystko jest OK.

Felix99 napisał(a):

Ja czasami tak mam, nawet gdz się strony ładują to są takie zwisy. Literki normalnie działają.

eXtremo napisał(a):

Choćby nawet i żadnej nie było otwartej tylko ta pusta, to i tak zwisa p

Jurgi napisał(a):

Miałem podobny efekt, jak miałem otwartą stronę z multum animowanych gifów - zużycie procesora rosło do 100% i Opera przycinała przy czymkolwiek.
To samo może powodować dowolny inny program żyłujący procesor, sprawdź, co chodzi ci w tle. Odpal jakiś programik do mierzenia obciążenia procesora i zobacz, czy to to.

eXtremo napisał(a):

To się dzieje nawet przy żadnym (oprócz opery) otwarym programie! Sądzę, że problemem może być ram.. Czy to normalne by opera zjadała 30-40 MB ramu?? Jeśtli nie - to jak to zmniejszyć?

lgrabun napisał(a):

Originally posted by eXtreme_pl
To się dzieje nawet przy żadnym (oprócz opery) otwarym programie! Sądzę, że problemem może być ram.. Czy to normalne by opera zjadała 30-40 MB ramu?? Jeśtli nie - to jak to zmniejszyć?Temat poruszany jest w tym wątku i tym. Mi czasem zużycie pamięci sięga 250 MB (to przed czystą instalacją) i 150 MB (to po "czystej" instalacji tj. pod odinstalowaniu i zainstalowaniu ponownym). Mi również nie podoba się zachowanie Opery, ale co poradzić. Podobno ma wyjść niedługo 8.01 poprawiające to zachowanie (oto nauczka, by nie rzucać się na wersję z numerkiem 0 po kropce :-)

wojtzuch napisał(a):

Ja tak czasem miałem jak na moim Celku 900>1200 zainstalowałem AVK smile Także przy próbach wpisania adresu...

Abaddon napisał(a):

U mnie też to się zdaża, tylko bez zużycia pamięci takiego wielkiego, po chwili się odcina.