usuwanie elementu szybkiego wybierania Opera 11

w dziale Opera
Boopera napisał(a):

Wczoraj zauważyłem, że nie mogę usunąć żadnej z zapisanych stron WWW na karcie szybkiego wybierania. Po kliknięciu pojawiającego się krzyżyka "usuń element szybkiego wybierania" każda strona otwiera się zamiast być usuniętą. Nie mogę dokonać żadnej zmiany i nie wiem, co z tym zrobić? Przeszukiwałem forum, ale nic na ten temat nie znalazłem. Proszę o pomoc.

Saskatchewan napisał(a):

1.1. Czy używasz standardowej skórki?
1.2. Czy po zmianie skórki na domyślną problem dalej występuje?

2. Czy da się element kliknąć prawym i wybrać opcję Wyczyść?

Boopera napisał(a):

Odpowiadam:
ad.1- tak, używam standardowej skórki,

ad.2- próbowałem, ale nie dzieje się nic poza mrugnięciem okienka.

Ostatnio kilka dni temu w CCleaner zaznaczyłem w Cleaner>programy =>"ikony stron inernetowych". Teraz odznaczyłem. Prawie codziennie czyszczę pamięć tym programem z uwagi na stary i słaby procesor (P III 700 MHz)w moim kompie. Dzięki temu przegłądanie internetu Operą jest dla mnie szybkie sprawne. W ogóle, to mam ustawienia domyślne, poza ustawieniem pasków narzędziowych.
p.s. teraz po odznaczeniu j/w zrobię czyszczenie i restart kompa - zobaczę czy coś pomogło i dam znać o tym.

Boopera napisał(a):

Rozwiązałem mój problem. Jednak,jak moim powyższym poście napisałem - odznaczyłem w CCleanerze to czyszczenie ikon stron internetowych i po restarcie kompa na stromie szybkiego wybierania kliknąłem "usuń element" i po otwarciu strony -zamknąłem ją i ponownie klik na "usuń" i.... element został usunięty(!). Powtórzyłem to na wszystkich elementach i już wszystko działa po staremu. Problemu nie ma, kończę temat, ale niech może komuś posłuży, jako przestroga: nie zaznaczaj w CCleaner, w Cleaner>programy=>ikony stron internetowych, bo nie będziesz mógł usunąć elementu ze strony szybkiego wybierania !
Dziękuję za zainteresowanie i chęć pomocy > saskatchewan <

Medium napisał(a):

Operę doskonale można czyścić z historii, ciasteczek i pamięci podręcznej bez jakichkolwiek dodatkowych programów!
Polecam przejrzeć możliwości w ustawieniach. Ukryte menu główne nieco utrudnia dojście, ale to nie powinno stanowić chyba problemu.