Dziwny problem - chwilowe braki połączenia

w dziale Opera
szulik napisał(a):

Po instalacji Opery ver 8. występuję następujacy problem: po dłuższym działaniu Operki raz na jakiś czas nie jestem w stanie załadować stron. Wyglada to tak, jakby chwilowo występowały problemy ze strony mojego dostawcy usług. Lecz zaobserwowałem, że inne przeglądarki w tym samym czasie działją bez problemów, więc wykluczam błąd dostawcy Internetu.

Czy ktoś się spotkał z takim problemem?

Moze ktoś wie jak wyeliminować ten błąd?

luk7 napisał(a):

u mnie sie zawsze od tego zaczyna a po chwili zrywa calkiem polaczenie kompa z netem i ciezko jest je przywrocic... Tak mam od czasu do czasu juz od wielu poprzednich wersji http://my.opera.com/forums/showthread.php?threadid=87410

szulik napisał(a):

ale u mnie po jakims czasie samo zaczyna dzialac i nie zrywa mi polaczenia

Gargamel napisał(a):

Właśnie zaobserwowałem to samo zjawisko - niemożność połączenia się z jakąkolwiek stroną po pozostawieniu Opery uruchomionej przez dłuższy czas.

mazunio napisał(a):

Niestety i mi doskwiera ten problem. Objawy takie jak u Was. Nie wiem czym to jest spowodowane.

szulik napisał(a):

W innym wątku ludziska radzą, że to jest kwestia ustawień ilości połączeń. A ja twierdzę, że nie w tym rzecz. Ja mam domyślne ustawienia 8/20 i nie zmieniałem ich od wersji bodajże 5.12. Nie mam uruchomionego p2p anie innych programów ciągnących z netu w tle. Jedynie tlena.
Problem leży na 99% po stronie Opery. Nic nie zmieniałem, a problem wyskoczył dopiero po instalacji ver. 8.0

RomanK napisał(a):

U mnie to samo. Czytam oba wątki ale na razie nic nie pomaga.

zgierzak napisał(a):

Ja zauważyłem u siebie coś podobnego, ale nie mam pewności czy nie działo się tak już na wersji 754. U mnie przyczyną "zerwania połączenia przez serwer" jest działający w tle (i ściągający) Flashget. Mam łącze stałe 256kbps. Kiedy Flashget nie działa, albo ma ograniczony transfer do np 16kBps to nic złego się nie dzieje.

Herrero napisał(a):

Ja równieża zauważyłem ten problem. Występuje on sporadycznie i pomaga odśwież. Na pewno to nie wina łącza, bo trudno jest zapchać takie jak ja mam smile

Gargamel napisał(a):

Originally posted by Herrero
Ja równieża zauważyłem ten problem. Występuje on sporadycznie i pomaga odśwież. Na pewno to nie wina łącza, bo trudno jest zapchać takie jak ja mam smile


W moim przypadku odświeżanie nie pomaga. To jest jakiś poważny bug - jak widać wiele osób go doświadczyło. Teraz uzmysłowiłem sobie, że spotykałem się z nim od dawna, tylko że wtedy winę zrzucałem na moje kiepskie łącze. Ciekawe czy Opera Software się za niego weźmie czy pominie. W wątkach na forum anglojęzycznym, w których użytkownicy zgłaszali takie problemy, widzę głównie odpowiedzi z nieskutecznymi radami typu "zmień liczbę maksymalnych połączeń z serwerem".

szulik napisał(a):

Rzekłbym, że jest to najpoważniejszy błąd jaki może mieć przeglądarka internetowa. Bo w końcu uniemożliwia on funkcje, do których przeglądarka została stworzona - surfowanie po internecie.
Ostatnio zauważyłem, ze jedynym rozwiązaniem stało się zresetowanie Opery, wcześniejpomagało chwilę poczekać. Zmniejszyłem ilość połączeń poniżej ustawień standardowych i dalej lipa.