Ikony z rozszerzeń w pasku stanu?

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
yozz84 napisał(a):

Czy można gdzieś domyślnie ustawić aby ikony z rozszerzeń opery lądowały jako małe ikonki w pasku stanu? a nie pasku adresu jak to jest dotychczas?

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by yozz84:

aby ikony z rozszerzeń opery lądowały jako małe ikonki w pasku stanu? a nie pasku adresu

TakNie.

Tak, mogą lądować na pasku stanu - wystarczy wyedytować ręcznie plik ustawień pasków narzędzi i w sekcji "Status Toolbar.Content" (albo Status Toolbar Head/Tail.content) dodać wpis "ExtensionSet".
Nie, nie znikną one z Paska adresu, a nawet jeśli wyłączysz "Pasek rozszerzeń" z Paska adresu, to zmiana ta będzie aktywna tylko do restartu Opery (po restarcie obydwa Paski rozszerzeń będą ukryte, jeżeli ukryłeś jeden z nich).

yozz84 napisał(a):

dziekuje za odpowiedz...

Saskatchewan napisał(a):

Poprawka: okazuje się, że jest ustawienie w preferencjach, które pozwala na ustawienie paska na którym ma się znajdować Pasek rozszerzeń: opera:config#UserPrefs|ExtensionSetParent. Stary pasek należy usunąć samodzielnie. Usunąć - nie: ukryć.

Na razie ustawiłem "Hotlist Floating" i Położenie paska narzędzi "po prawej" (czyli pionowo na "liście paneli" - polecam smile). Niestety są problemy z przeniesieniem paska, bo nie widzę go na liście w pliku konfiguracyjnym. Na pasku stanu ("Status Toolbar Tail") nie ma problemu - można przesunąć inne przyciski, aby przesunąć pasek rozszerzeń (i nawet pojawił się w pliku konfiguracyjnym jako ExtensionSet).

yozz84 napisał(a):

podczas próby przenosin paska (nieudanej) zauwazylem ze na pasku stanu jest ukryty przyciks "zminiamlizowana aktualizacja" nigdy czegos takiego tam nie widzialem, nigdy rowniez opera nie prosila mnie o aktualizację do nowszej wersji... pomimo tego ze juz kilkukrotnie budowalem swoj profil od zera...

jak zmusic operę aby powiadamiala o nowych beta buildach automatycznie ?

co do paska stanu pomecze sie jeszcze troche z tym ;P dobrze ze mam kopie zapasową ustawien ;P

stivo85 napisał(a):

Powiadomienia o aktualizacjach działają tylko dla stabilnych buildów.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by yozz84:

jak zmusic operę aby powiadamiala o nowych beta buildach automatycznie ?

Zasubskrybować kanał RSS na http://my.opera.com/desktopteam/blog lol.

oczkers napisał(a):

problem mam podobny wiec pozwolcie, ze przypne sie do tego tematu.
Mianowicie, ostatnio gmail wprowadzil fajna opcje wyswietlania ilosci nieprzeczytanych maili w favicon`ie - istnieje jakis sposob na umieszczenie favicon`a (aktualizowanego automatycznnie co n-minut) w pasku stanu - dla przykladu jako button?

zielak007 napisał(a):

Możesz skorzystać z jakiegoś rozszerzenia, np. GMail Checker, Google Mail Notifier lub X-notifier.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by weep86:

pasek się kurczy? Przenieś pasek adresu na pasek nawigacyjny.

Albo przenieś pasek rozszerzeń na inny pasek narzędzi: http://my.opera.com/Saskatchewan/blog/2011/02/02/przenoszenie-rozszerzen .
Aktualizacja: Można też przecież ustawić zawijanie Paska adresu i dodać Element zawijający przed rozszerzeniami zamiast aktywować nowy pasek narzędzi.