Gesty myszy - co z nimi?

w dziale Opera
rdw napisał(a):

Czemu od wersji 10 gesty myszy jakoś ociężale chodzą, że nową kartę to wolę klikaniem niż ruchem w dół myszy zrobić? Kiedyś nie trzeba było tak ostro zjeżdzać myszą w dół by nową kartę otworzyć.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by rdw:

Czemu od wersji 10

Jeżeli chodzi Ci rzeczywiście o wersję 10.00, to nie wiem.

Jeżeli chodzi o wersję 11, to po prostu ktoś uznał, że można by było przepisać silnik wykrywania gestów, żeby ładniej chodził z podpowiedziami do gestów. Przy okazji, mówiąc delikatnie, zepsuto zarówno gesty myszy (gesty wykonywane tak jak dawniej, były często wykrywane jako inne; nie działały gesty z modyfikatorami klawiaturowymi) jak i skróty klawiaturowe (skróty sekwencyjne nie działały, jest błąd z edycją skrótów jednoklawiszowych).
Jest to już naprawione w wersjach testowych Opery 11.01 ( http://my.opera.com/desktopteam/blog/ ) i o ile taka wersja, lub nowsza wyjdzie jako stabilna, to będzie tam to już naprawione.

refne napisał(a):

Cholera, z tymi gestami to Opera przesadziła kompletnie. Już od 9.5 stał się to program niestabilny, kapryśny i wymagający cierpliwości, ale ta 11 to już jakiś totalny odpał, nawet gesty, to co było najlepsze, spieprzyli. Wywaliłem tę 11 i wróciłem do 10.62, bo przynajmniej to działa, ale powiem: tyle lat używam tej przeglądarki i takiego badziewia jeszcze nie było. Jeszcze jeden taki numer i zainstaluję IE!

pgmost napisał(a):

Originally posted by refne:

to program niestabilny, kapryśny i wymagający cierpliwości


Ale zdajesz sobie sprawę z tego że Opera jest rodzaju żeńskiego? p

Używam Opery od początku 2005 roku (wersja 7 i coś tam, jeszcze z reklamami) zawsze na XPku i jestem bardzo zadowolony, mimo wszystkich drobnych niedogodności, występujących głównie tuż po nowych wersjach - i to mimo mojej wrodzonej niecierpliwości smile

Albo inaczej:
żadna inna przeglądarka nie pasuje mi bardziej niż Opera, a śledzę i testuję nowości (chyba tylko GaduGadu jest gorsze od każdej swojej poprzedniej wersji) bigsmile

refne napisał(a):

Ja od 7.03... no właśnie... O. kiedy była młoda, lekka, piękna i sprawna można ją było kochać bez problemu, nawet kiedy kaprysiła, ale teraz zrobiła się ociężała, denerwująca i używa za dużo makijażu (te wodotryski!)... Piszesz, że jesteśmy wierni tylko dlatego, że nic lepszego nie widać na horyzoncie, ale niech ona lepiej uważa i nie przegina, bo w końcu pokażemy jej drzwi!

Medium napisał(a):

Zmieniły się nie tylko przeglądarki, ale i internet. Spróbujcie użyć tych najstarszych wersji do dzisiejszych stron, a dopiero potem narzekajcie!
Ja mam dotychczas na dysku Operę 8.54 (instalowaną jeszcze na Windows 98 i dosłownie przekopiowaną do XP). Niektóre strony wyglądają w niej tragicznie, a gesty wcale nie są takie doskonałe, jak je idealizuje pamięć.

zgreg1122 napisał(a):

Dopisze pytanie-przeinstalowalem opere i wczesniej mialem czerwone slady podczas gestow (cos ala w firefoxie mouse gesture-na zielono) teraz tego nie ma, to robil jakis widget bo juz nie pamietam?

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by zgreg1122:

mialem czerwone slady podczas gestow

Rozszerzenie: Mouse trail.