Licencja - OPERA - Pytanie

w dziale Opera
bildos napisał(a):

Witam
Jak to wogole jest... dostalem dzis za 250 klinieci kod rejestracyjny do OPERY i co dalej... oto moje pytania:

- Kod mam ale nie mam zadnego potwierdzenia ( poza e-mailem ) ze jest on legalny... taki kod moglem sobie przeciez wygenerowac KEYGENERATOR-em... wiec podcza jakiejs kontroli oprogramowania jak mam udowodnic ze posiadam legalna licencje ?
- Czy otrzymana licencja jest jedno-stanowsikowa ? ( mam na mysli nastapujaca sytuacje: uzywam Opery w PC ale pod Linuxem oraz pod Windows-em czy musze miec 2 licencje czy jedna i ta sama wystarczy )

Abaddon napisał(a):

- Kod mam ale nie mam zadnego potwierdzenia ( poza e-mailem ) ze jest on legalny... taki kod moglem sobie przeciez wygenerowac KEYGENERATOR-em... wiec podcza jakiejs kontroli oprogramowania jak mam udowodnic ze posiadam legalna licencje ?Pokażesz mail, od operasoftware.

- Czy otrzymana licencja jest jedno-stanowsikowa ? ( mam na mysli nastapujaca sytuacje: uzywam Opery w PC ale pod Linuxem oraz pod Windows-em czy musze miec 2 licencje czy jedna i ta sama wystarczy )Dostałeś klucze na wszystkie systemy i możesz ich na swoim pc użyć.

bildos napisał(a):

Czy Otrzymana licencje opery moge uzywac ( mam na mysli jedno stanowisko ) w pracy ?
czy moze jest to licencja ograniczona tylko do domowych zastosowan ?

andol napisał(a):

Originally posted by bildos
Czy Otrzymana licencje opery moge uzywac ( mam na mysli jedno stanowisko ) w pracy ?
czy moze jest to licencja ograniczona tylko do domowych zastosowan ?Licencja pozwala na używanie zarejestrowanej Opery na dowolnej liczbie komputerów i systemów opeacyjnych w ramach jednego gospodarstwa domowego.

danadam napisał(a):

Originally posted by andol
Licencja pozwala na używanie zarejestrowanej Opery na dowolnej liczbie komputerów i systemów opeacyjnych w ramach jednego gospodarstwa domowego.


Teraz trzeba znaleźć definicję godpodarstwa domowego smile
Jeśli używam Opery w domu (jak już tam przyjadę raz na dwa tygodnie), w wynajmowanym mieszkaniu (bo jestem studentem), w pracy i załóżmy że na laptopie (jak go już kupię), to ile muszę mieć licencji aby całkowicie legalnie pozbyć się banerów?

TomekQ napisał(a):

Originally posted by danadam
Teraz trzeba znaleźć definicję godpodarstwa domowego smile
Jeśli używam Opery w domu (jak już tam przyjadę raz na dwa tygodnie), w wynajmowanym mieszkaniu (bo jestem studentem), w pracy i załóżmy że na laptopie (jak go już kupię), to ile muszę mieć licencji aby całkowicie legalnie pozbyć się banerów?

Zalezy czy laptopa bedziesz uzywal w pracy;). Jesli bedziesz uzywal go tylko w domu i mieszkaniu studenckim, to potrzebujesz trzech licencji (do domu, mieszkania, pracy), jesli takze w pracy, to bedzie to traktowane jako oddzielne stanowisko i potrzebujesz czwartej licencji. Wyrazona opinia jest oparta o logiczna analize danych, a nie o zasady prawa:).

mapijasz napisał(a):

Kiedyś przy robienu badań dla pewnej firmy badającej opinię publiczną ktoś mnie wytłumaczył, ze gospodarstwo domowe = kuchnia.

Czyli jednym gospodarstwem domowym będzie np. małżeństwo z dzieckiem i teściową, którzy mają tą umowną "wspólną kuchnię" sensu largo.

Natomiast np. trzej studenci w akademiku w pokoju, z których każdy ma osobną półkę z jedzeniem i każdy utrzymuje się we własnym zakresie stanowią trzy odrębne gospodarstwa.

bildos napisał(a):

W takim razie jesli dobrze rozumiem moge licence za 350 klikow uzywac w pracy na komputerze sluzbowym ( i tylko na nim na zadnym innymc po prostu nie chce ) w sumei s ato zastosowania komercyjne... jest to zgodne z prawem tej licencji ?

A na laptopie ? wysrtarczy ze zainstaluje OPERE i nie wazne gdzie bede z tym laptopem i co bede robil licencja bedzie caly czas WAZNA ?

matsu napisał(a):

Polecam lekturę pliku license.txt w katalogu Opery.
Operę można używać albo jako "domową" (wszystkie komputery w gospodarstwie domowym), albo jako "służbową" (corporate use), jeden użytkownik = jedna licencja. Według mnie, ta licencja oznacza, że możesz mieć Operę zarejestrowaną w pracy zarówno na swoim służbowym komputerze na biurku, jak i na swoim służbowym laptopie, pod warunkiem, że nie będziesz korzystał z obu równocześnie (ani też nikt inny nie będzie korzystał).

lszk napisał(a):

A ja mam pytanie. Ile czekaliście na maila z tymi key'ami? JA już od kilku dni mam 270 klików a kluczy ani widu ani słychu...

Nixer napisał(a):

Sprawdź, czy filtr antyspamowy nie odsiał tego maila. Kilka osób tak miało.

lszk napisał(a):

Sprawdziłem, ale nie. Zresztą filtr na poczta.fm mam tak ustawiony, że maile mają w nazwie dopisek SPAM, ale i tak wsztstkie dochodzą. Czy jest możliwość, aby robot jeszcze raz wysłał takiego maila w wypadku, gdy poprzedni nie doszedł?

TomekQ napisał(a):

Poczekaj do wtorku - posyłają raz dziennie w dni robocze, więc może jeszcze nie trafiłeś na listę wysyłkową.

lszk napisał(a):

Juz dostałem ;-)