"otwórz w nowym oknie" -pytanie

w dziale Opera
camelia napisał(a):

Klikając na folder w panelu zakładek wybieram opcję "otwórz w nowym oknie" lub "otwórz w oknie w tle" obserwuję coś, co nie wydaje mi się prawidłowym zachowaniem przeglądarki.
Otóż wszystkie elementy [zakładki] znajdujące się w folderze otwierają się w nowych oknach -ponieważ miałam 50 zakładek, więc otworzyło mi się 50 nowych okien Opery (szkoda, że nie widzieliście wyrazu mojej twarzy, kiedy okienka zaczęły się tak radośnie mnożyć no ), co w efekcie spowodowało zawieszenie przeglądarki.
Moim zdaniem, jeżeli klikam na folder i wybieram wspomnianą opcję otwierania w nowym oknie, to Opera powinna traktować folder jako całość -czyli otworzyć 1 okno z 50 zakładkami w kartach.

Macie podobnie czy to tylko u mnie coś nie gra?

Miroslaw napisał(a):

Opera zrobiła dokładnie to co jej kazałaś to, że przy tej akcji się wykopyrtnęła to już inna historia smile .
Jeśli chcesz otworzyć wszystkie zakładki w jednym oknie na 50 kartach to klikasz na "Otwórz na nowej karcie", chcesz żeby zkaładki otwarły się w nowych oknach wybierasz "Otwórz w nowym oknie" przecież to proste... smile .

camelia napisał(a):

Coś tu jednak nie jest dla mnie proste, Mirosławie.
Po pierwsze nazwa funkcji jest myląca -bo przecież jeżeli klikam na folder i widzę "otwórz w nowym oknie", to intuicyjnym będzie uznanie, że otworzy cały folder w nowym oknie. Jeżeli dzieje się tak, jak się dzieje, to Opera powinna w przypadku folderu pokazywać w spisie komend "otwórz w nowych OKNACH" -wtedy wszystko jasne."Jeśli chcesz otworzyć wszystkie zakładki w jednym oknie na 50 kartach to klikasz na "Otwórz na nowej karcie"Ta Twoja rada na nic mi się nie przyda, ponieważ chodziło mi o sytuację, kiedy mam w danej sesji określony układ kart w jednym oknie i muszę szybko otworzyć cały folder zakładek i nie chcę tego robić w oknie, którego używam, lecz w nowym. Niestety, nie da się tego zrobić z menu przy zakładkach, bo trzeba najpierw otworzyć osobno nowe okno, a potem grzebać w tym oknie -tzn. przejść w zakładki, wybrać folder i wybrać "otwórz" -a to już jest cała operacja, która trochę czasu i uwagi jednak zajmuje.

adas napisał(a):

Ja mam chyba podobną intuicję jak camelia. Tak samo otwiera mi jak zaznaczę parę stron w panelu historia i odnośniki.

Miroslaw napisał(a):

Ta Twoja rada na nic mi się nie przyda, ponieważ chodziło mi o sytuację, kiedy mam w danej sesji określony układ kart w jednym oknie i muszę szybko otworzyć cały folder zakładek i nie chcę tego robić w oknie, którego używam, lecz w nowym.


To co chcesz osiągnąć to chyba bardziej podchodzi pod sesje... ja bym się raczej w tą stronę rozglądał.
Otwierasz folder na kartach w aktywnym oknie przeglądarki i zapisujesz sesje (Plik --> Sesje --> Menadżer sesji...). Jeśli będziesz chciała te zakładki otworzyć w nowym oknie klikasz na nazwę sesji w menu Plik --> Sesje i to wszystko smile .
Co do intuicyjności to faktycznie bardziej pasowałoby "Otwórz w nowych oknach" trzeba dać znać Andolowi wink .

camelia napisał(a):

Oj, nie chcę zapisywać sesji -mam dziesiątki zapisanych sesji, nie można w ten sposób zapisywać wszystkiego, bo i nie ze wszystkiego równie często się korzysta.
Widzisz -mam różne mniej lub bardziej istotne linki pogrupowane w setkach różnych folderów, podfolderów, etc. -i nie wszystko jest w danej chwili potrzebne, dlatego sesje zostawiam sobie jedynie na te zestawienia linków, co do których jestem przekonana, że będę do nich naprawdę wielokrotnie powracać.

andol napisał(a):

Originally posted by Miroslaw
Co do intuicyjności to faktycznie bardziej pasowałoby "Otwórz w nowych oknach" trzeba dać znać Andolowi wink .Ależ to nie jest kwestia tłumaczenia. eek

Miroslaw napisał(a):

Ależ to nie jest kwestia tłumaczenia.


Ależ ja zdaje sobie z tego sprawę bigsmile po prostu tak sobie pomyślałem, że byłbyś najodpowiedniejszą instancją do zwrócenia uwagi Opera Sofware na te "Okno" wink .

janbar napisał(a):

A moze da sie jakis przycisk zmontowac ? wink

Pozdrawiam,

janbar.smile)

Jurgi napisał(a):

Po co przycisk? Camelio, wybierasz z menu plik -> nowe okno (lub ctrl+alt+N) i kliknąwdzy na folderze w panelu zakładek wybierasz 'otwórz na noweh karcie'. I masz, co chciałaś. Sprawdziłem, działa.

camelia napisał(a):

Originally posted by Jurgi
Po co przycisk? Camelio, wybierasz z menu plik -> nowe okno (lub ctrl+alt+N) i kliknąwdzy na folderze w panelu zakładek wybierasz 'otwórz na noweh karcie'. I masz, co chciałaś. Sprawdziłem, działa.Wiem, że działa, już wyżej nawet o tym wspominałam, podsumowując jednocześnie, że "to już jest cała operacja, która trochę czasu i uwagi jednak zajmuje".

szyk napisał(a):

Otwieranie wszystkich zakładek z folderu w jednym oknie można załatwić dodając do standard_menu.ini wpis :

[Bookmark Item Popup Menu]

Item, "Coś tam"=New browser window & Open link

adas napisał(a):

Originally posted by szyk
Otwieranie wszystkich zakładek z folderu w jednym oknie można załatwić dodając do standard_menu.ini wpis :

[Bookmark Item Popup Menu]

Item, "Coś tam"=New browser window & Open link


A to przycisk - button - działa w panelu zakładek (tam trzeba go dodać. smile

camelia napisał(a):

Originally posted by adas
A to przycisk - button - działa w panelu zakładek (tam trzeba go dodać. smilelove Dziękuję bardzo, ten przycisk to idealne rozwiązanie!