Bug/Feature w czytniku RSS

w dziale Opera
G_K napisał(a):

Dotyczy Opery 8.0.7561

Jeżeli czytam wiadomości RSS z wielu źródeł poprzez RSS|Czytaj informacje i mam zaznaczone Widok|Oznacz jako przeczytaną|Po upływie 1 sekundy oraz Widok|Pokaż|Przeczytane to po najechaniu na wiadomość po około 1. sekundzie wiadomość zostaje oznaczona jako przeczytana. Jeżeli odznaczę Widok|Pokaż|Przeczytane to muszę ręcznie oznaczyć wiadomość jako przeczytaną zaś menu Widok|Oznacz jako ... jest niedostępne. Bug to czy nie bug - oto jest pytanie i czy da się to jakość obejść jeżeli to jest taki "ficzer".

wickoo napisał(a):

nie wiem, ale czemu nie ustawisz na np. 3 sekundy, kiedy bedziesz czytal list zostawisz myszkę na tym miejscu i automatycznie zrobi sie nieprzeczytane ;]

TomekQ napisał(a):

sprobuj z klawiatury "k"

G_K napisał(a):

To może bardziej obrazkowo:
Plik poff.png - gdy opcja Przeczytane jest odznaczona to nie działa automatyczna zmiana statusu wiadomości na przeczytaną po określonym czasie, z resztą widać, że menu Oznacz jako przeczytaną jest nieaktywne.

poff.png

andol napisał(a):

Obrazowo:
1. Wyłączasz opcję Pokaż > Widok > Przeczytane
2. Włączasz opcję Oznacz jako przeczytaną > Po upływie 1 sekundy

Teraz klikasz wiadomość, aby ją przeczytać. Po jednej sekundzie, zgodnie z ustawieniami, wiadomość nagle znika z widoku, podczas gdy Ty nie zdążyłeś jej jeszcze przeczytać.

Jednoczesne włączenie tych opcji nie jest możliwe, aby uniknąć takich sytuacji.

G_K napisał(a):

To co napisałeś jest w pełni słuszne, lecz moim zdaniem nie do końca. Jeżeli mam włączony podgląd wiadomości, to po wybraniu wiadomości pojawia się ona w okienku podglądu i może zniknąć z listy wiadomości nieprzeczytanych (do tego moim zdaniem powinien odnośić się ten czas). Jeżeli zaś nie mamy włączonego podglądu to dopóki tej wiadomości nie otworzę w osobnym oknie, to powinna być nieprzeczytana niezależnie od czasu przez jaki jest zaznaczona kursorem na liście wiadomości. Przyznam się szczerze że do takiego zachowania jestem przyzwyczajony z klienta poczty The Bat! i to zachowanie bardzo mi odpowiada, zaś do M2 nie jestem w stanie się przekonać. Niestety plugin RSS do The Bat! działa mi tak losowo że do RSS używam teraz Opery.

Ryszard napisał(a):

No i wszystko jasne - mieszasz pojęcia z innych programów z Operą. Tu nie ma żadnego "poglądactwa". Jest Widok - Wyświetlanie:
- Tylko lista;
- Tylko wiadomość;
- Lista i wiadomość.

Przełączane klawiszem
Jak kliknąłeś w wiadomość na liście to znaczy że ją widzisz i zaczyna lecieć czas do "przeczytania" wink

Tylko się nie przestrasz strasznych straszności jakimi straszą zaawansowani Outlokoowcy - tu nie ma automatycznego uruchamiania załączników

141opera.png

G_K napisał(a):

A czy ja wymieniłem jakiś program zaczynający się na OE wink

Ryszard napisał(a):

Czy tylko Ty to czytasz?smile