Kwestia licencji w promocji

w dziale Opera
Hugon napisał(a):

Choć już to wcześniej napisałem w innym wątku pozwolę sobie jeszcze raz zapytać...(nie bijcie wink ) Nie wiem czy zagineło gdzieś w zalewie innych postów, czy też nikt nie zna odpowiedzi lub nie chce się nimi podzielić... smile

up Stałem się szczęśliwym posiadaczem licencji na operę. Czy ta licencja jest full-wypas? Czyli taka sama jak zakupiona w zwykłym trybie? Jaki mam dowód że moja zarejestrowana kopia jest legalna? (np. jak by mi antyterroryści wpadli na chatę to co mam im okazać? wink ) Takim zwykłym zarejestrowanym przysługuje podobno konto na email na opera.com, prawda to? Mi też?

PS. Coś chyba ostatno nie działa powiadamianie na pocztę o nowych wpisach w obserwowanych wątkch sad

andol napisał(a):

Re: Kwestia licencji w promocji

Originally posted by Hugon
Czy ta licencja jest full-wypas? Czyli taka sama jak zakupiona w zwykłym trybie?Prawie. Nie ma tylko rocznej bezpłatnej subskrypcji Operamail Premium, o czym poniżej.
E-mail z kodem rejestracyjnym zawiera informację o przysługujących Ci prawach:
- bezpłatne aktualizacje do wszystkich wersji z serii 8.x
- Opera Premium Support - bezpłatna pomoc techniczna za pośrednictwem poczty elektronicznej (https://support.opera.no/bin/customer). Tylko po angielsku.

Jaki mam dowód że moja zarejestrowana kopia jest legalna? (np. jak by mi antyterroryści wpadli na chatę to co mam im okazać? wink )


Oryginalny e-mail z kodem rejestracyjnym.
Firma Opera Software nie wystawia certyfikatów z pięcioma znakami wodnymi i dziesięcioma hologramami. Czy robią to inne firmy, których jedynym kanałem dystrybucyjnym oprogramowania jest Internet?

Takim zwykłym zarejestrowanym przysługuje podobno konto na email na opera.com, prawda to? Mi też?Nie. Usługa OperaMail ma niewiele wspólnego z Operą. Jest hostowana przez zewnętrzną firmą, z którą OS podpisała odpowiednią umowę. Opera Software musiałaby dołożyć z własnej kieszeni do bezpłatnie rozdanych licencji, gdyż firmie hostingowej należałoby co nieco zapłacić.

Pamiętajmy, że w przypadku dokonania zakupu licencji, usługa OperaMail Premium jest bezpłatna jedynie przez rok. Potem trzeba płacić. Nie wierzę, aby ktoś, kto nie był w stanie zapłacić 39$ lub 11.5$ za licencję, chciał płacić 30$ rocznie za skrzynkę pocztową...

BTW, bezpłatna wersja Opera Mail (a więc nie Premium) dostępna jest dla każdego, nawet niezarejestrowanego użytkownika. Jest to jednak mało atrakcyjna oferta: dostęp tylko z poziomu przeglądarki i całe 3MB na skrzynkę.

PS. Coś chyba ostatno nie działa powiadamianie na pocztę o nowych wpisach w obserwowanych wątkch sadPowiadomienia były przez pewien czas wyłączone.

PavloZ napisał(a):

jasne

Ja też nie dawno zakupiłem Operkę - czekałem na wersje 8 Final - no i wstyd się przyznać lol przez kilka miesięcy używałem FF, ot tak dla prigłaszenia razgawora. Pojawiła się "ósemka" i tego samego dnia come back do Operki wraz z rejestracją.
Niestety kwota 11.49 która zapłaciłem liczona jest w EURO a nie w USD i w żaden sposób nie dało się tego zmienić - zmiana na USD nic nie dawała EURO pojawiało się ponownie.
A co to oznacza chyba kazdy wie: 11,5 USD to na "nasze" w dniu dzisiejszym ok 36 PLN ale 11,5 € to już prawie 49 PLN. Kwota się nie zmieniła, zmieniono tylko walutę i tak dobrze , że nie na np lir maltański ( 9PLN/1LIR )

troszke nie fair są te informacje o 11,5 USD dla Polaków.

quiris napisał(a):

troszke nie fair są te informacje o 11,5 USD dla Polaków.

Przed chwilą sprawdzałem i walutę można bez problemu zmienić z dolarów na euro i na odwrót confused

PavloZ napisał(a):

nie wiem jak dzisiaj ale wtedy mozna sobie było wybrać USD ( z rozwijanej listy ) ale i tak przy finalizacji zamówienia pojawiało się EURO. Zresztą w przypadku zmiany waluty kwota należna powinna być przeliczana - a w moim przypadku tak nie było.

fragment z potwierdzenia zamówienia
Ilość Produkt Opis Cena Wysyłka Suma częściowa
1 3100024 Opera 8 for Desktop 30.0 0.00 11.49

Podatek: EUR 2.07
Całkowity rachunek: EUR 11.49

proszę mnie żle nie zrozumieć - wcale nie walcze o te marne 13 PLN.

porneL napisał(a):

Mi też działa. Zauważyłeś napis "Do prawidłowego działania formularza niezbędne jest włączenie obsługi JavaScript."?

lockoom napisał(a):

Napisz reklamacje. Musza ci zwrócić pieniądze. W końcu to ich błąd.

PavloZ napisał(a):

Też sprawdziłem i dzisiaj pojawia się tabelka z kwota w USD - wtedy w dniu premiery było EURO. Na dodatek w dniu dziiejszym przy zmianie waluty - następuje odświezenie ekranu - wtedy tego nie było. ( ustawienia przeglądarki takie same )
Nic to zapłaciłem 13 PLN więcej - może mam lepszą Operę wink
I tak ładnie z ich strony, że traktują nas Polaków ulgowo. smile

Sentinel napisał(a):

a jak ostatecznie z przekazaniem licencji osobom trzecim? czy przekazanie kluczy wraz z całą wiadomością od opera software (zwykły forward) załatwia sprawę?

andol napisał(a):

Re: jasne

Originally posted by PavloZ
Niestety kwota 11.49 która zapłaciłem liczona jest w EURO a nie w USD i w żaden sposób nie dało się tego zmienić - zmiana na USD nic nie dawała EURO pojawiało się ponownie.To był błąd formularza. Też się na niego naciąłem kupując komuś Operę. Błąd został poprawiony. Zgłoś reklamację do BMT Micro - powinni ją uwzględnić.

Niestety formularze nadal nie są pozbawione dziwnego błędu, który powoduje, że po "pobawieniu się" ustawieniami dwóch formularzy (tego dostępnego na pierwszej stronie i tego wyświetlanego po kliknięciu "Dalej") coś się zacina i waluta ustawiana jest na sztywno na euro. Jedynym wyjściem z sytuacji jest zamknięcie strony zakupów i usunięcie ciasteczek dla secure.bmtmicro.com.

Nadal również błędnie obliczany jest rabat dla euro. Tak więc należy płacić w dolarach lub funtach (funty są jednak mniej opłacalne niż dolary).

Od ponad tygodnia robię w tej sprawie co mogę - myślę, że reklamacje od zwykłych użytkowników mogłyby mi w tym pomóc. Nie wiem, dlaczego nikt ich nie zgłasza.

Zaznaczam, że problem leży po stronie firmy BMT Mcro, nie Opery. Nie wiem od kiedy występuje - kiedyś go na pewno nie było. Nie ma to oczywiście znaczenia dla osób tracących pieniądze, ale gdyby był to problem OS - byłby już rozwiązany.

Tak więc apeluję do osób, które zapłaciły 11.49 euro zamiast 11.49 $: zgłaszajcie reklamacje.

Też sprawdziłem i dzisiaj pojawia się tabelka z kwota w USD - wtedy w dniu premiery było EURO. Na dodatek w dniu dziiejszym przy zmianie waluty - następuje odświezenie ekranu - wtedy tego nie było. ( ustawienia przeglądarki takie same )Odświeżanie zostało poprawione w nocy z piątku na sobotę.

andol napisał(a):

Originally posted by Sentinel
a jak ostatecznie z przekazaniem licencji osobom trzecim? czy przekazanie kluczy wraz z całą wiadomością od opera software (zwykły forward) załatwia sprawę?W bazie OS posiadaczem licencji jest właściciel dresu e-mail na który wysłano kody. Należy zmienić adres e-mail korzystając z formularza, o którym wspominałem wcześniej. Tak to wygląda od strony technicznej. Najlepiej napisać do register @ opera.com, aby się upewnić. Ja nie mogę o wszystko pytać, bo w kńcu zaczną mnie ignorować. alien

BTW, czy kogoś Ci to nie przypomina?