Opera, aktualizacja do 11.01 poważny problem

w dziale Opera
PiGom napisał(a):

Witam,
Mam poważny problem w wyniku aktualizacji Opery z wersji 11.00 na 11.01

Aktualizacji dokonywałem standardowo, mechanizmami przeglądarki na koncie administratora.
Aktualizacji przebiegała normalnie, dostałem komunikat o konieczności restartu systemu, czego nie mogłem w danym momencie wykonać, wylogowałem się z konta administratora i wróciłem na konto zwykłego użytkownika.

Po paru chwilach zalogowałem się na koncie administratora, dostałem pierwszy komunikat o błędzie związanym z instalacją Opery.
Przeładowałem system, odpaliłem Operę (konto administratora) i dostałem kolejny raz ten sam komunikat „Podczas próby zainstalowania Opery wystąpił nieoczekiwany błąd ! Kod błędu 76” po czym uruchomiła się jakaś poronna wersja Opery - bez dostępu do większości funkcji (menu, prawy klawisz itd.). Dostępny jest pasek adresu, przyciski, miniatury serwisów - strony się wyświetlają.
Ponowiłem instalację i już na jej początku dostałem ten sam komunikat.
Spróbowałem zainstalować starszą wersję - to samo.
Próba deinstalacji nie powiodła się - Opera 11.01(ani Opery 11.00) nie występują na liście zainstalowanych programów w Panelu Sterowania.

W sieci nie znalazłem niestety podobnych przypadków.
Mam Win XP SP3, nie używam żadnych dodatków do Opery.

Jeśli któryś z tutejszych forumowiczów podzieli się jakimś pomysłem, będą wdzięczny.

markkrot napisał(a):

Witam!
Miałem podobną sytuację - przy aktualizacji (z 10.63 na 11.00) wyskakiwał błąd ale zostawił mi poprzednią wersję (10.63) - instalacja nieudana. Ponieważ nie widziałem innego wyjścia zainstalowałem - nie jako aktualizacja tylko surowa instalacja w nowym katalogu C://Program files/Opera 11.00/. I udało się. Następna aktualizacja - z 11.00 na 11.01 przebiegła bezproblemowo.

Medium napisał(a):

Bez względu na to, czy zainstaluje się pomyślnie Operę do nowego katalogu czy nie, warto usunąć pozostałości starej, czy nieudanej instalacji ręcznie, pamiętając, że ustawienia użytkownika znajdują się w domyślnie ukrytych w systemie folderach.

stiopan napisał(a):

U mnie pomogło zainstalowanie tej poprawki (XP):WindowsXP-KB942288-v3-x86.exe. http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=pl&FamilyID=5a58b56f-60b6-4412-95b9-54d056d6f9f4

PiGom napisał(a):

Dziękuję za uwagi.
Niestety wspomniana poprawka nie dała efektów, a dokładniej efektem jest ten sam komunikat błędu.
Spróbuję zainstalować Operę w innym katalogu.

PiGom napisał(a):

Udało mi się zainstalować Operę 11.01
Jestem pod wrażeniem, wystarczyło wyczyścić rejestr (co chyba było mniej ważne) i usunąć wszystkie wersje wcześniejsze wersje Opery (wraz z odwołaniami w rejestrze do nich) zalegające w systemie (to drugie chyba zadecydowało).
Instalacja w nowym katalogu nie była konieczny.

Medium napisał(a):

Originally posted by PiGom:

Instalacja w nowym katalogu nie była konieczny.

W takim wypadku tak, oczywiście smile