Migracja OperaWin32 -> OperaLinux

w dziale Opera
mochikanin napisał(a):

Czy będa jakieś kłopoty z przeniesieniem plików z mailami z M2, zakładkami, oraz wszelką inną konfiguracją z Opery pod Win na Operę pod Linuxa (dot. opery 8).

i drugi problem:

Czy istnieje jakiś sposób na wyeksportowanie e-maili z M2 do Thunderbirda, albo chociaż OE? Żaden z programów nie posiada opcji importu/eksport z M2, stąd pytanie. Może ktoś napisał jakiś sprytny programik robiacy coś takiego.

TomekQ napisał(a):

1 - mi się udało:). Przegrywałem zgodnie z poradnikiem dotyczącym upgrade i o ile pamiętam usunąłem te pliki z katalogu mail, które zawierały ścieżki, ale nie wiem czy to konieczne. Jeśli wystąpią problemy, to sprawdź, czy jesteś właścicielem wszystkich plików i czy masz uprawnienia do zapisu.

2 - Thunderbird powinien zaimportować plik .mbs, który eksportujesz z menu kontekstowego danego widoku.

mochikanin napisał(a):

Z tym drugim to nie jest takie oczywiste, w kazdym razie poszukałem troche w internecie i teraz wiem jak.
http://stuff.techwhack.com/archives/2004/09/08/importing-mails-from-opera-m2-to-thunderbird/
Przy okazji znalazłem fajny sposób jak wyeksportować całą zawartość folderu np. "Odebrane" (normalnie jak kliknie sie na ten folder i poprzez menu kontekstowe wybierze eksportuj, nie wiedziec czemu eksportuje sie tylko pare wiadomosci z calego folderu). Pewnie Ameryki nie odkrylem bo jakies sposoby na eksportowanie calosci z M2 juz istnieja ale co tam wink. A mianowicie trzeba zaznaczyc cala zawartosc folderu np. Odebrane i wszystkim lista w nim sie znajdujacym nadac etykiete (jakas ktora mamy w miare wolna) np. "Skontaktuj się" Później tylko klikamy na etykiete, eksportuj... i caly folder zostaje wyeksportowany.