Opera i procek (&winamp)

w dziale Opera
eXis napisał(a):

Witam !
Opere 8 uzywam od poczatku jak wyszla finalna wersja (wczesniej 7.54u2), ale dopiero od 3 dni zaczal sie pojawiac u mnie pewien problem.
Tym problemem jest tymczasowe (podczas wgrywania strony [wiekszosci stron], znaczy sie nie jak sie wczytuje, ale jak konczy sie wczytywac i sie wyswietla strona w calosci) duze zuzycie procesora i co za tym idzie jak slucham sobie muzy w Winampie, to przez te 2-3 sekundy jest takie przyciecie dzwieku (takie nagle maxymalne spowolnienie utworu)
Czy nie da sie cos z tym zrobic (nie chce mi sie juz wracac do 7.54u2) ?
Ktos wie co moze byc za to odpowiedzialne ?
Pozdrawiam

P.S.
Opera 8.0 build 7561
komp: procesor 2.4Ghz Cel, 512MB RAM
system: Windows 2003 Server Enterprise (eng)

Ryszard napisał(a):

Nie wiem co z tym zrobić, ale coś chyba masz "spsute". Nie zauważyłem takiego efektu (a 8beta miałem jeszcze na celeronie 466 +64MB)
Może chodzi o winamapa? Używam http://www.un4seen.com/ a czasami http://www.quinnware.com/

Jurgi napisał(a):

Nie mam nic takiego na swoim stareńkim Duronie 650MHz i ramie 100MHz. Coś nie tak jest z systemem. Odpal jakiś miernik zużycia CPU (polecam Process Explorer - www.sysinternals.com).

1) Możliwa przyczyna - zobacz w WinAmpie, jaki masz ustawiony priorytet. Może się przełączył na niski? Powinien być normal. Możesz też to sprawdzić powyższym programikiem.
2) Zobacz, jak priorytet ma Opera - może z jakiegoś powodu ma wyższy niż normal?
3) W Windowsie (grzebiąc w rejestrze) można zmienić sposób, w jaki system przydziela priorytety (to ustawienie ma chyba większe znaczenie) - czy więcej CPU przydzielić dla wątków systemowych/aplikacji w tle/aplikacji na pierwszym planie. To ostatnie ustawiają niektóre "optymalizery" systemu (zwłaszcza optymalizujące system pod gry). Nie pamiętam, gdzie to ustawienie jest, ale w swoim 98SE bawiłem się nim. Nie odpalałeś ostatnio czegoś w stylu "speed up your system"?
4) Nie masz czasem odpalonego w tle antyvira? - agresywnie skanując załadowane z sieci pliki może powodować taki efekt (sorry, jeśli jesteś doświadczonym userem i to pytanie cię uraża wink).
5) Nie znam W2003 - może może przyczuną być jakaś usługa systemowa w tle.

Jeśli wszystko zawiedzie, możesz ustawić WinAmpowi priorytet na 'wysoki' lub 'czasu rzeczywistego' - nie jest to polecane, ale nie powinno chyba mieć negatywnych skutków - zwłaszcza przy szybkim procu. Ostatecznie możesz przydzielić niższy priorytet Operze - Windows od co najmniej XP ma możliwość przydzielenia wybranego priorytetu uruchamianej aplikacji przez wpis w linii poleceń.

Uf, to tyle, co na szybko mogłem wymyślić.

eXis napisał(a):

No i kto by przypuszczal wink
W Agnitum Outpost Firewall Pro wylaczylem HTML ad string blocking i juz jest ok (na szczescie firewall tylko jest do testu i leci za pare dni p )

co do antywira, to oczywiscie mam wlaczona zaawansowana heurystyke, ale Nod32 w zyciu by nie wzial tyle procka p
Przepraszam za zamieszanie wink
Pozdrawiam