Błędy w Opera 11.0.1

w dziale Opera Mail - poczta, czat, grupy dyskusyjne i kanały informacyjne
marekrz napisał(a):

Prawdę mówiąc mam już dość tych wiecznych uaktualnień i poprawiania na siłę Opery. Najnowsza wersja 11.0.1 właśnie mi się zainstalowała z komunikatem: "Nie można zmodyfikować wpisu w rejestrze: Software\Classes\Opera.Widget\FriendlyTypeName. Kod błędu: 39". Efekt - z pocztą nie mogę dojść do ładu - pogubił wszystkie etykiety (nazwy) skrzynek, także polskiego słownika nie mam. Jestem tak wkurzony, że nie odinstalowuje ten szajs, wprowadzam normalnego klienta pocztowego, a przeglądarka to może być nawet Internet Explorer. Dość tego.

Jak bardzo wkurza cię Opera

Option Results Votes
Wcale result bar - $percentage % 41% 7
Tylko trochę result bar - $percentage % 41% 7
Mocno result bar - $percentage % 12% 2
Maksymalnie result bar - $percentage % 0% 0
Zmieniam na inną result bar - $percentage % 6% 1
Total number of votes: 17

kiler999 napisał(a):

Jak dla mnie to temat rozżalonego dzieciaka który nie umie sobie poradzić z najprostszym problemem. U mnie od 10.60 aktualizacja przebiega poprawnie a wcześniej jak nie przechodziła to sobie z tym jakoś radziłem. Postów z poradami i rozwiązaniami problemów jest na forum dużo, wystarczy tylko kliknąć szukaj. Powodzenia z innymi klientami poczty, o IE nawet nie wspominam.
pierwsze z brzegu:
http://my.opera.com/polski/forums/findpost.pl?id=8544002

marekrz napisał(a):

Originally posted by kiler999:

Jak dla mnie to temat rozżalonego dzieciaka który nie umie sobie poradzić z najprostszym problemem. U mnie od 10.60 aktualizacja przebiega poprawnie a wcześniej jak nie przechodziła to sobie z tym jakoś radziłem. Postów z poradami i rozwiązaniami problemów jest na forum dużo, wystarczy tylko kliknąć szukaj. Powodzenia z innymi klientami poczty, o IE nawet nie wspominam.No tak, "a u mnie działa" - coś więcej możesz z siebie wykrzesać poza tą mądrością ludową?
BTW - w między czasie ogarnąłem trochę problem. Trzeba zdeinstalować ten szajs pod nazwą Opera 11 i zainstalować ponownie stabilną wersję 10.63. Pliki z pocztą wczytają się poprawnie, a słownik też - trzeba tylko zgodnie z radą przy instalacji słownika wykonać ostatni krok:

wpisujemy nic nie znaczący tekst, w jakieś okienko tekstowe na dowolnej stronie lub w notatkach, tak aby podkreśliło nam wyraz jako błędny. Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy na tym wyrazie i w menu kontekstowym, które się pokaże, na samym dole mamy Słowniki – tam możemy zmienić domyślnie używany słownik w Operze i cieszyć się sprawdzaniem pisowni podczas pisania na forach, grupach dyskusyjnych czy innych stronach.
Niestety nie wiem jak wyłączyć aktualizację, żeby się przez przypadek nie zaktualizowało, więc problem może się powtórzyć w przyszłości, gdy Opera wypuści kolejną niedorobioną, samoinstalującą się wersję.

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by marekrz:

Niestety nie wiem jak wyłączyć aktualizację

Menu O > Ustawienia > Preferencje > Zaawansowane > Bezpieczeństwo > Aktualizacje automatyczne.

Podejrzewam, że wiesz czym grozi używanie nieaktualnej przeglądarki, więc dalej nie komentuję.

zielak007 napisał(a):

Ten wątek jest dowodem na to jak bardzo kochasz Operę. heart Gdyby było inaczej, to byś ją zostawił bez słowa. Ty jednak napisałeś post i stworzyłeś ankietę, aby pewne sprawy wyjaśnić. wink
F1 — Pomoc: Automatyczna aktualizacja

bananjp napisał(a):

@kiler999
No to zaszalałeś, zacytuję ci kilka słów z mojego bloga:

Tuesday, 5. October 2010, 07:37 Od kiedy sięgam pamięcią używam Opery, jednak szczerze powiedziawszy zaczynam mocno się zastanawiać nad zmianą Opery. Opera to przeglądarka dla wymagających jednak czy zawsze musi jej czegoś brakować ? To nie działa na stronie to to tamto, brak jej typowych rozszerzeń które dostępne są dla innych przeglądarek, bez których mało kto wyobraża sobie korzystanie z przeglądarki w internecie. Można się do tego przyzwyczaić użytkownikowi, który korzysta z niej od lat. Co ma powiedzieć "Świeżak" który zaczyna dopiero na niej pracę ? Bardzo szybko się zniechęci i przejdzie na inna. Moim skromnym zdaniem Opera traci użytkowników na własne życzenie.


Do Opery po prostu trzeba się przyzwyczaić, polubić i poświęcić trochę czasu ...
Nie od razu Polskę zbudowano.

Ryszard napisał(a):

Originally posted by marekrz:

"a u mnie działa" - coś więcej możesz z siebie wykrzesać poza tą mądrością ludową?

Nie. Tyle wystarczy.

kiler999 napisał(a):

Originally posted by marekrz:

No tak, "a u mnie działa" - coś więcej możesz z siebie wykrzesać poza tą mądrością ludową?


Mądrości ludowe zostaw dla siebie. W przypadku jak coś nie działa korzystam z rady jaką podrzuciłem w linku. Pod tym linkiem jest post Medium. Jakbyś najpierw przeczytał forum to nie musiało by być takich tematów. Też korzystam z poczty opery, mam pod nią 3 konta i skonfigurowanie nawet na czysto to kwestia max 5min, resztę ustawień przed czyszczeniem systemu z opery zgrywam z folderów i zapisuje w innym miejscu(np wand). Z operą nie jestem od wczoraj, bodajże od wersji 9.2. Może jest czasami kapryśna ale prawie nigdy nie było tak że nie rozwiązałem problemu. Bananjp, w operze z dodatków mi brakuje obsługi skryptów GM, tylko tyle, co do innych

Originally posted by bananjp:

typowych rozszerzeń które dostępne są dla innych przeglądarek, bez których mało kto wyobraża sobie korzystanie z przeglądarki w internecie.

- nie używałem takich, (no może adblocka ale ten w operze też jest dobry) a jak mi coś w operze brakowało to były skrypty od tego, no i w sumie dalej są bo przecież oldgoogle nadal leży u mnie w folderze ze skryptami. Co do postu użytkownika marekrz to myślę że miał prawo wyrazić swoją opinie na forum, tworząc wg mnie ankietę. Ja też mam takie prawo powiem że mam takie odczucie że to jest zwykłe trollowanie a użytkownik marekrz jest zwykłym internetowym trollem. Nawet ładnie wpisuje się w definicje:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
Tyle mojego w temacie a innym polecam:
http://mebelki.zoni.pl/dni/2009/09/11/Nie_karm_trolla.jpg

Medium napisał(a):

"Błędy" na forum:
http://my.opera.com/community/forums/findpost.pl?id=5330051

Moderator edit: This comment has been removed for breaching our terms of use.